Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17436 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSEZNAM SOUBORŮ PRO SDÍLENÍ

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: SEZNAM SOUBORŮ PRO SDÍLENÍ
    Zasláno: 05.úno.2008 v 08:14

V rámci koordinace potřebuji pravidelně zasílat aktuální verze výkresů spolupracujícím projektantům. Problém je v tom, že v adresáři je mnohem více výkresů, než které pro koordinaci potřebujeme, ale nemohou být jinde, a proto při každém zasílání musím vybírat příslušné soubory. Nevíte o něčem, co by vytvořilo distribuční seznam, který by se dal aktualizovat dle potřeby a zajistil, aby při jeho výběru se odeslaly jen některé soubory?

R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 09:28
Já bych použit jako to "něco" Notepad a udělal si dávku na kopírování, zipování, FTP upload, na odeslání mailem nebo co s těmi soubory potřebuješ. Ale jsou i jiné cesty - synchronizace složek, automatická aktualizace prvotního ZIP archivu, Nero obrazu CD, replikace Vaultu, apod.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 09:44

Dnes k mailu připnu výkresy, které vybírám z adresáře.  Jenže nejsou seřazeny po sobě, takže musím hledat a dávat pozor, abych na nějaký nezapomněl. Při dolaďování je to i několikrát za den.

Ta dávka v notepadu je zajímavá, tam bych mohl lehce přidat/ubrat soubory. Asi nemám "svůj" den, nějak mi nedocvaklo, co bych měl udělat.
 
Script, který bych spouštěl přímo v CADu a ten by mi vyrobil ZIP soubor?
 
Díval jsem se na Vault, ale jak se to ptalo na server atd., tak jsem to opustil. I když jsem si říkal, že by snad tím šel vytvoři nějaký seznam, který by v sobě nesl infromaci o požadovaných souborech a "nějak" by se to připlo k mailu.
 
 
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
svarc.vl Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Autocad Mechanical 2010
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 10:13

pouzivate nejaky souborovy manazer s prikazovou radkou?

Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 10:16
TOTAL COMMANDER
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
svarc.vl Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Autocad Mechanical 2010
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 11:01

prepnete se do adresare kde mate vykresy, na prikazovou radku napiste dir *.dwg /b /s>a.txt . tim se vam do souboru a.txt napise obsah souboru dwg adresare včetne podadresaru (to je prepinac /s) ve zkracenem formatu (to je prepinac /b). otevrete si soubor přes F4 a dáte upravy-najít X:\ a nahradit copy "X:\ (kde X je vas disk) a pak zase najit a nahradit .dwg za .dwg" c:\prenos\". Tim dostanete prikaz na radku copy soubor cestacil. Nazev souboru je v uvozovkach kvui mezeram v nazvu.Vymažete řádky se soubory, které nechcete prenaset a ulozite soubor -ulozit jako - vyberete ulozit jako typ - všechny soubory a do nazvu date a.bat. Pak aktualizujete pouze spustenim davkoveho souboru a.bat.

Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 11:13
Díky za tip, ale už na začátku na naráží na problém s diakritikou.  A s těmi cestami je to strašně nepřehledné pro editaci. Princip jsem pochopil, ale ta tvorba je hodně komplikovaná
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
svarc.vl Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Autocad Mechanical 2010
Stav: Offline
Bodů: 204
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 11:21
diakritika je fuk, dostavate to prikazem z dosu a kopirujete to zase prikazem dosu (omlouvam se jestli ve WIN uz neni dos). asi se to spatne cte a koriguje. Objevil jsem jeste prikaz xcopy *.dwg c:\prenos\*.*  /s /u /y. Tim nakopirujete soubory dwg ale prikaz nakopiruje pouze soubory , ktere jiz v cilovem adresari jsou(prepinac /u). Jestli to pomuze ?
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 11:21

Docela by se mi líbil nějaký distribuční seznam, něco jako v OUTLOOKu, kde si vytvořím název skupiny a do něj dám všechny adresy, kam chci poslat mail. Distričbuční seznam by byl seznam výkresů, které chci poslat.

Nejde to třeba v tom Vaultu?
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 11:48
... sa mi to zdá všetko dosť zložité pre taký úkon ako je odoslať e-mailom posledné verzie upravovaných súborov a to dokonca z jednej zložky. Nestačilo by pri vložení súborov si ich usporiadať podľa posledného dátumu aktualizácie a vložiť teda tie najnovšie?
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 11:54
Také bych řekl, že to je nejsnazší cesta - v Průzkumníku nebo Total Commanderu seřadím podle datumu, vyberu všechny nejčerstvější, klepnu pravým tlačítkem a zvolím Odeslat > Příjemce pošty. Hotovo.
 
Jinak se tím seznamem souborů není potřeba DOS a cvičení s DIR -- opět v Total Commander vyberu (Ins) všechny potřebné výkresy a dám Označit > Uložit výběr do souboru.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 12:49
No a co tak zkusit doplněk Windows - Aktovka ? Sama vám řekne, zda soubory jsou aktuální.
Vezmete zdrojové soubory, vložíte do aktovky a pak už jen kopírujete z Aktovky na příslušná místa.
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 13:00

S Aktovkou se nechytám. Co to je? Mám OS XP v anglické verzi

A ten předchozí tip nelze využít, vždyť jsem psal, že tam je množství jiných výkresů. Pro koordinaci potřebují všichni soubor
SO101_KOMUNIKACE
ale už ne
SO101_KOMUNIKACE_PLOCHY
 
A jelikož při expedici se otvíra všechno možné, seřazení podle data je nereálné.
 
A mít to v jiném adresáři je taky nereálné.
 
Co ten Vault?
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 13:05
Aktovka => Briefcase

Přehled programu Aktovka

Jestliže často pracujete se soubory mimo hlavní počítač (například pomocí přenosného počítače), můžete je po skončení jejich zpracování pomocí Aktovky synchronizovat s jejich protějšky v hlavním počítači.

Jakmile přenosný počítač znovu připojíte k hlavnímu počítači (nebo vložíte disketu obsahující změněné soubory), zaktualizuje program Aktovka soubory v hlavním počítači automaticky upravenými verzemi. Změněné soubory nemusíte z Aktovky přesouvat, ani nemusíte z hlavního počítače odstraňovat stávající verze souborů.

Aktovka ukládá soubory a zobrazuje jejich stav. Může například zobrazit, zda je soubor propojen s původním souborem v hlavním počítači, nebo zda je to oddělený soubor. Pomocí těchto informací zachováte soubory uspořádané a zabráníte neúmyslnému odstranění nebo překopírování poslední verze souboru.




Upravil vbehun - 05.úno.2008 v 13:16
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 13:21
Anebo (když už máš Total Commander) použít funkci "Synchronizace složek" na ZIP archiv (stejně asi výkresy posíláš zazipované).
 
Nejprve vytvoříš ZIP archiv se soubory, které chceš sledovat. Pro aktualizaci archovu otevřeš v jednom okně složku se všemi soubory, v druhém okně obsah toho ZIP archivu a pomocí funkce Synchronizace složek přesuneš novější výkresy do toho ZIP archivu - viz obr.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20080205_132104_tcsync.gif

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 14:23

S TC to není špatné. 

Aktovku jsem zkoušel, ta by byla dokonce pohodlnější, ale nedaří se mi poslat ten její obsah mailem. Když jsem dal přímo SEND TO, nepustil mi to dál Outlook, protože mail obsahuje nebezpečnou přílohu. Takže jsem sio nebyl schopen to prověřit.
Asi něco dělám blbě a nebo je někde něco špatně nastaveno.
 
Ta Aktovka je sympatická s tou jednoduchou aktualizací.
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 16:18
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

... přímo SEND TO, nepustil mi to dál Outlook, protože mail obsahuje nebezpečnou přílohu...


U mě to funguje (ale nepoužívám Outlook ani Outlook Exress).


Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2008 v 17:01
Když to "ZPAKUJI" tak to projde taky.
 
Ta AKTOVKA je příjmená. Do seznamu umístím soubory, které potřebuji zasílat, před odesláním je zaktualizuji, sbalím a mohu dát jako přílohu. Jediné mínus je v tom, že neumí přepsat ten zpakovaný soubor, musí se nejdříve smazat.
 
Ale když to dělám v TC, tam to přespat jde.
 
Takže díky, moc mi to pomohlo, výrazně se zjednodušší zasílání souborů pro koordinace
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13428:Jak vytvořit výkaz potrubních tvarovek včetně jejich úhlů odbočení?
Tip 1802:Jak zpřístupnit síťové fonty pro AutoCAD?
Tip 9831:Přihlášení na Autodesk 360 a online sdílení souborů.
Tip 4459:Třídění tabulky seznamu výkresů Revitu.
Tip 6704:VIPPostupy a tipy k nastavení týmového projektu v Revitu.
Tip 6626:VIPSdílení jednotné firemní AEC palety nástrojů v AutoCAD Architecture a MEP.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,176 sekund.