Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10870 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoStavebněCADovská přikázání

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <1 2345> archiv
Autor
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 11:33
Já používám takovéto názvy souborů (nejen CADovských, ale všech):

TP584-DSP-VZT-SO01-DWG-Buly aréna VI, Kravaře (08-11-02).dwg

TP584  - zak.číslo
DSP     - stupeň dokumentace
VZT      - profese (UT, ZT, ST, EI, ...)
SO01   - stav.objekt, prov.soubor (jen pokud se v zakázce vyskytuje)
DWG    - výkres=DWG, zpráva=TZ, specifikace=SPC, rozpočet=ROZ, ...
              toto je sice rozlišitelné podle přípony souboru, ale ne vždy (TZ, SPC) tak to píšu vždy, ať má název stále stejnou strukturu 
Buly...  - název akce
(08-11 - datum (každý den si otevřený soubor uložím s novým datem, po skončení akce nepotřebné soubory vymažu)


Upravil koutnak - 07.lis.2008 v 11:35
Radim Koutňák
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 11:40
Původně odeslal(a) Martin Bielina Martin Bielina napsal(a):


Ano, přesně to je ten důvod a nejen to. Pokud Váš klient nepoužívá českou lokalizaci operačního systému, můžete mu svým počínáním (a následně i sám sobě) přidělat nemálo radosti. Jsou takoví, není jich málo a nemusí to ani být nutně občan nebo firma z jiného státu. I u čecha (a patrně i Čecha ) používajícího EN OS nezůstane takříkajíc oko suché, když dostane CD na kterém se to diakritikou jen hemží. Můžu Vás ujistit, že Vám pak za takovou práci nezaplatí ani korunu, protože si koneckonců objednal dokumentaci a nikoliv šifru mistra Leonarda.


To by se pak celý svět mohl rovnou domluvit, že bude mluvit jen anglicky. Já žiju v ČR, mluvím česky a spolupracuju z 99,9% s českými firmami. Takže názvy souborů píšu česky. Pokud by se našel někdo, komu to dělá problém, můžu pro něj před odesláním souborů jejich názvy diakritiky zbavit. Ale ve výkrese stejně čeština zůstane, a pokud mu nedělá problém ve výkrese, neměla by dělat ani jinde.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 11:53

Tak to my zcela jinak

 

Podle číselné řady ze Směrnice pro dopravní stavby začíná číslo stavebního objektu 

 
 0 přípravné práce 

SO001_SEJMUTI_ORNICE

SO002_KACENI_ZELENE

 
1 pozemní komunikace
SO101_KOMUNIKACE VOZIDLOVE

SO111_KOMUNIKACE_PESI

 

SO301_KANALIZACE_DESTOVA

 

Atd.

 

Expediční soubory jsou pak dle Stavebního zákona pro příslušný stupeň PD

 

A_PRUVODNÍ_ZPRÁVA

 

B Souhrná část

B1_SITUACE_ŠIRŠÍCH VZTAHŮ

B2_KOORDINAČNÍ _SITUACE_STAVBY

 

C Výkresová část

SO 001 SEJMUTÍ ORNICE

 

C1_SO001_01_TECHICKÁ_ZPRÁVA

C1_SO001_02_SITUACE

 

….

 atd.

 

Takhle to řadím jako HIP. Důvod je jednoznačný. Když např. kolega změní něco v projektu kanalizace, pošle hlavní soubor SO_301_...., ten se nahraje do přslušného adresáře zakázky a pak už kolegyně ví, že pokud otevře Koordinační situaci  nebo Zákres do mapy KN, vždy bude výkres aktuální se všemi změnami.

Nutnou podmínkou ovšem je, aby kolegové dodržovali jistá pravidla hry, takže např. názvy hladin, jejich obsah a jejich barva.

 

Ten probléms diakritikou nezajíma je, ale mně jako HIPa, kdo má pokaždé něco přepisovat v názvech a nebo opravovat ve výkreswech. Už jsem to tu jednou psal, na jedné velké akci mně "vyškolili" tak, že mi HIP vracel příspěvky do koordinace i s tím, že má třeba jen jednu čáru ve špatné tloušťce. Až mi vysvětlil, že pokud si to neopravím u sebe a pak mu to teprve pošlu, tak mu budu pořád posílat výkres s nějakou chybou a on to bude do nekonečna opravovat. A když koordinuje 80 projektantů, tak by nedělal nic jiného a nebo zbláznil.

R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 13:19
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

Tohle bych na "desatero" teď neviděl, možná až po širší diskusi.
 
Souhlas, teď bych do páně PepaR výtvoru nějakou dobu nezasahoval.
 
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

 
A to nemluvím o problému, že někdo kreslí žlutě a pak to vykresluje zeleně. Snažím se kolegy přesvědčit, že jak to vidím barevně na obrazovce, tak to kreslím na papír.
 
A ještě bych to upřesnil - žlutě čárkovaně do hladiny, kde je nastavená fialová plná tenká a tiskne to zeleně čerchovaně tlustě  (stalo se ...)
 
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

 
Také s používáním barev je to komplikovanější. Snažím se pro situace používat barvy z ČSN Mapy velkých měřítek pro inženýrské sítě, pro projektování komunikací zase ČSN Výkresy pozemních komunikací, a stejně někdy narazíme.  V koordinaci se Vám objeví sice nová stavba, ale jiného investora a nebo další etapa, stavební úřad to nezajímá a proto jí nechce červeně, a už hledáme vhodnou barvu.
 
Vím, že stavaři to mají jinak, a proto bych nějakou debatu k používání barev ještě uvítal, ať se trochu přiučím.
 
 
A abych navázal na téma barev (ale jsme stejná profese)
Taky se snažíme používat barvy dle uvedených ČSN, ale vždycky to nejde, či se to navyklo jinak ... (a musí být legenda)
- Červenou mám zásadně pro nový stav, takže v koordinačce třeba pro (zřídka použitý) teplovod často použiji barvu 84 nebo 205 (a za ucho jsem zatím nedostal)
- V Praze se (pokud vím), velmi často vodovod kreslí modře místo zeleně a naopak se plyn kreslíval místo žlutě tmavozeleně (84,94), teď spíše tmavší žlutá (40)
- silnoproud fialová, slaboproud č. 200, VO se často pro výraznější odlišení kreslí č.4 (cyan)
- kanalizace hnědá (2 odstíny)
- stavby jiných investorů - aktuálně nepoužitá barva (84, 202, 4 či jiné) rozlišení (stojící/ve výstavbě/připravovaná) typem čáry (dle hlad)
 
J. Mantlík

Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 13:45

Přidám taky jednu "perlu". Jak se upravoval zastavovák a pořád se prodlužovala obslužná komunikace, tak to architektka nastavovala a nastavovala, až mi poslala přímý úsek složení asi z desti na sebe navazujících čar různé délky. Nejdřív jsem to nechápal a pak mi to "vysvětlila" Příkaz Prodluž nebo Natáhni ji nic neříkal. Ale na její omluvu musím říct, že to bylo před mnoha lety, byla už předůchodového věku a dělala s CADem krátce. Takže jsem jí spíš obdivoval, že se ještě chtěla něco učit.

 
Barvy.
 
Jde-li o čistou silničařinu, jednoznačně červeně, s tím teplem je to pak třeba doladit, to je pravda.
Pokud jde o něco s objekty bytovými nebo výrobními, pak raději černě silněji, objekty pak nejsilněji, aby to !vylezlo" z výkresu.
 
Jinak ostatní sítě nekompromistě dle ČSN na mapy, ale trochu je ztmavujeme
kanal 24
voda 94
plyn 40 ( ten je vidět i v tenké čáře )
silnoproud 214
slaboproud 174
 
odstíny světlemodr nejsou moc vidět, pokud nejsou silněji
žlutou na poznámky a do hladiny, která se netiskne. Výhodou je, že pokud už to zapomenu zakázat k tisku, v tištěném výkrese to v tu chvíli tak nerazí.
zapoměl jsem na vyjímku, žlutě silně obtahujeme objekty na bourání - ploty, stěny apod.
 
s ostanimi sitěmi se moc nepotkávám, nedělávám v závodech nebo v lomech. Atypi se vždy musí nějak řešit.
 
Jinak stávající stav tence 0.25, nový stav silněji 0.5 - 0.7 podle výstupního měřítka, ono v 1:200 je čára 0.5 ještě pořád skoro tenká.
Popisy k jednotlivým sítím v barvě sítě, aby bylo na první pohled jasné, k čemu popis patří.
 
A pak jenhlídat kolegy, aby to dodržovali a nebvyl v koordinaci zmatek.
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 14:17
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

Barvy.
Jde-li o čistou silničařinu, jednoznačně červeně, s tím teplem je to pak třeba doladit, to je pravda.
Pokud jde o něco s objekty bytovými nebo výrobními, pak raději černě silněji, objekty pak nejsilněji, aby to !vylezlo" z výkresu.
 
Bytové, aj. objekty - zpravidla barva 12
 
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

 
Jinak ostatní sítě nekompromistě dle ČSN na mapy, ale trochu je ztmavujeme
kanal 24
voda 94
plyn 40 ( ten je vidět i v tenké čáře )
silnoproud 214
slaboproud 174
 
odstíny světlemodr nejsou moc vidět, pokud nejsou silněji
 
kanal - souhlas, pro odlišení dešťovky od splaškové druhá zpravidla barva 33
silnoproud/slaboproud - to už mi připadá tmavé (hůře rozlišitelné)
světlemodrá - vzhledem k tomu, že se sítě tisknou min. tl. 0,5 , je to postačující (důvod - jiný správce)
obecně k barvám - normy jsou doporučené, dokud to někdo nepředepíše natvrdo v RGB, odstínově jde spíše o konkrétní viditelnost a pocit
Zvláště to začíná být sranda, když úřad i v koordinačce požaduje barevné výplně ploch ...
stáv. stav tl. 0,18, nový 0,18 až 0,3 (dle důležitosti), silné 0,5 a více (vše i podle měřítka a hustoty kresby)
 
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

 A pak jen hlídat kolegy, aby to dodržovali a nebyl v koordinaci zmatek.
Pokud kreslí dlehlad, tak se barvy a typy čar uhlídají poměrně snadno
 
 


Upravil Mantlík - 07.lis.2008 v 14:18
J. Mantlík

Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2008 v 21:37
Původně odeslal(a) DRACON DRACON napsal(a):

TO JE NÁDHERA ! 100% souhlas ! Děkuji ! Hned to tisknu a věším do všech kanceláří ! Za totožné myšlenky bojuji, co jsem se CAD naučil ! Kde se pod to můžu podepsat ?
Děkuji, já to měl v hlavě též dlouho, ale čekal jsem na příležitost to podat tímhle způsobem.
Původně odeslal(a) zdrk zdrk napsal(a):

Gratuluji, výborná práce.
Teď by to chtělo, aby se tímto začali řídit, hlavně začínající projektanti. Zbývající by se mohly řídit alespoň podle 27 bodů.

Škoda, že se tak asi na 90% nebudu moci dostavit do Prahy sedmdvacatého tohoto měsíce.
Není k čemu gratulovat, jen jsem si jako nezaměstnaný snažil krátit dlouhou chvíli :). Rád bych ovlivnil to, aby se tím řídili všichni ve stavařině a CADu pracující, ale na to opravdu nemám. Neboť i kdyby to bylo vytisknuté na A0 a viselo to před každým z nich, tak se najdou tací, kteří se na to stejně vykašlou.
 
Znáte to pořekadlo: Pravidla jsou pro to, aby se porušovaly.
 
S tou Prahou je to škoda, čekal jsem, že když nikdo, tak alespoň Vy tam sedět budete.
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

Kolegyně se královsky pobavila, ale už to jde zalaminovat a pověsit na zeď.
My to skutečně zapracujeme do firemního ISO, protože nás čeká audit z Prahy, takže to těm "strejdům hezky nalajnujeme".
Hezky to dáme do rámečku vedle žinostenských listů, certifikátu ISO a pojištění!!! Teď se královsky bavím já.
Teď jsem se náramně pobavil já, neboť jsem pár ISO kontrol zažil (na stavbě i v projekci) a byla to šaškárna. Každopádně děkuji Všem, kterým se to líbí a dovedou ocenit práci nejen mou, ale i ostatních to pánů a dam, kteří se k tomu tady vyjádřili.
 
Původně odeslal(a) Martin Bielina Martin Bielina napsal(a):

Ještě by se myslím hodilo přidat ...
Šlo by tam toho přidat více, ale to nechám až na tom jak se StavCAD přikázání uchytí.
 
 
Barvy
To by mě docela zajímalo, jaké čáry se Vám pro konstrukce osvědčily nejvíce, nechtěli byste na to založit prosím nové vlákno?
 
Názvy souborů/hladin/...
Nové vlákno bych založil odštěpil i na názvy souborů. Hemží se to tu samými zajímavými tématy a poznatky.
 
Nová verze stavebněCADovských přikázání
V současné době ji nepřipravuji, nechám to uležet a vykrystalizovat, nicméně není problém napsat Vaše připomínky do vlákna StavebněCADovská přikázání - Dodatky a pokud bude čas a chuť, tak se do toho opět pustím. Bez Vás to ale nejde. Anebo pokud by se toho chtěl někdo ujmout, není problém zaslat zdroj.
 
Poděkování
Děkuji Všem za poděkování a slova chvály, ale už to stačilo, nějak na to nejsem zvyklý. Za dobu praxe ve stavební firmách jsem zvyklý řešit spíše telefonáty problematického charakteru a opačná situace je mi ne nepříjemná, ale nějak cizí. Každopádně díky všem za podporu i za to, že to rozesílají dál. Děkuji tu znovu i těm, kteří přispěli svými názory do mlýna a také panu Michlovi, za to hezké grafické zpracování.
 
Ještě mi to nedá abych v návaznosti na přikázání nedodal podobné heslo jako v jedné reklamě telefonního operátora: Milujte je a množte je ;).


Upravil PepaR - 08.lis.2008 v 19:42
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2008 v 17:25
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

S tou Prahou je to škoda, čekal jsem, že když nikdo, tak alespoň Vy tam sedět budete.

Chtěl jsem dorazit, ale zdraví je momentálně proti a ještě asi chvilku bude.
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

Rád bych, ale už na to nebudu míti moc času, neboť je to smutné, ale pokud neseženu v brzké době práci, tak se budu muset s Vámi rozloučit (i když mi bude srdce krvácet), a vydám se hledat v jinách vodách než jsou stavebněCADovské. Tím pádem budu muset říci vale všem těmto dobrovolným aktivitám, holt nějak se člověk živit musí.

Je škoda, že o takového machra nemá nikdo zájem! Je to k zamyšlení.

Upravil zdrk - 08.lis.2008 v 17:26
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2008 v 17:55
Myslím, že k tomu machrovi, mám daleko a to to beru tak, že jste to myslel jako kompliment.

Upravil PepaR - 08.lis.2008 v 19:43
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2008 v 18:11

Sice nevím přesně, jaký je Váš obor, ale určitě se neztratíte. A pokud jste znalý stavařiny, tak s prací nebudete mít problém. Vždyť projektantů je naprostý nedostatek, kvalitních ještě méně víc a těch, kteří chtějí pracovat, tak Ty aby člověk skutečně hledal.

R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2008 v 18:19
Obor je jednoduchý, jsem stavař jak poleno. Bohužel ne dopravák, ale taky jsem to notnou chvíli zvažoval.

Upravil PepaR - 08.lis.2008 v 18:52
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2008 v 18:48
Tak co věšíte hlavu. Pokud chcete projektovat, nemůžete mít problém sehant místo. A když tak se ozvěte, psal jsem Vám i soukromně
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2008 v 18:59
Díky, odpovídám emailem.
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 15:30
ad barvy, izolace...
  1. stálo by asi za to udělat novou kategorii ve fóru, jako je třeba Projekční praxe - kategorie by se jmenovala "Stavební CAD standardy" a vše by bylo přehlednější. Barvy by byly jedno téma...
  2. V tématu "barvy" by bylo fajn, kdyby se sesypaly dohromady podklady ze všech norem a udělala se (to "se" je asi něčí přezdívka, nevím čí:) tabulka, kterou by všichni odkývali...a pak se dá přidat ke standardům.
  3. V tématu "izolace" by bylo fajn směřovat společně k nějaké metodě, která nebude citlivá na LTSCALE.
  4. Standardy by se měly dělit na Holý acad (kvůli LTčkářům asi ještě bude přežívat)/CADKON (to bych sem netahal:-)/Autodesk Architecture (ACA)/Revit ... u nás v kanceláři vidím, že spoustu věcí "za nás" automatizuje nasazení ACA

 

Rostislav Říha
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 15:52
Původně odeslal(a) koutnak koutnak napsal(a):


To by se pak celý svět mohl rovnou domluvit, že bude mluvit jen anglicky. Já žiju v ČR, mluvím česky a spolupracuju z 99,9% s českými firmami. Takže názvy souborů píšu česky. Pokud by se našel někdo, komu to dělá problém, můžu pro něj před odesláním souborů jejich názvy diakritiky zbavit. Ale ve výkrese stejně čeština zůstane, a pokud mu nedělá problém ve výkrese, neměla by dělat ani jinde.
nesouhlas.
  1. U nás ve firmě používáme software (nadstavba autocadu accurender), který s češtinou v názvech souborů má problém...myslím, že nejsme jediní - lajdáckých programátorů je určitě aspoň tolik, co lajdáckých projektantů.
  2. Mám pocit, že i ACA od Autodesku čeština moc nevoní.
  3. NEpoužívat diakritiku NEbolí. Předchází se tím POTENCIÁLNÍM chybám, které pak už bolí.
  4. Husa upálili pozdě.
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 15:54
Původně odeslal(a) Mantlík Mantlík napsal(a):

mezera -> podtržítko používám automaticky jako správný dinosaurus už z DOSu
máte u mne drink, druhy, kterým hrozí vyhynutí, je třeba podporovat:-)
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 15:57
Původně odeslal(a) Radim Cech Radim Cech napsal(a):

Co Vás k tomu vede? Že můžete jednou hladinou zmrazit všechny XREFy? A co když potřebujete zmrazit jen některý? Já je vždy dávám do hladiny 0, tedy snažím se, právě proto, aby zmražením některé z jiných hladin se "neztratil" i xref.  A prostě uvolňuji a znovu načítám ty xrefy, které potřebuji.

 
  • Hladinu 0 by člověk neměl zamykat: proto do ní nedávát xrefy - hrozí rizko jejich nechtěného posunu.
  • rychlejší než load/unload je u xrefu jeho skrytí.
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 15:57
Zvláštní fórum na standardy je dobrý nápad - viz nové podfórum CAD standardy pod "Obecně o CAD" (fórum "Projekční praxe" bylo myšleno spíše na non-CAD témata).
 
PS: pokud používáte notifikace, nezapomeňte si nové fórum přihlásit pro sledování
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <1 2345> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,836 sekund.