Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16039 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZačastečnik

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Dawe Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 05.říj.2008
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2008, AutoCAD2008
Stav: Offline
Bodů: 9
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Začastečnik
    Zasláno: 06.lis.2008 v 11:36
Ahoj. Jsem v Inventoru začátečník, potřeboval bych pár rad do života.
1)Když chci vložit ve výkrese soubor AutoCADu, konkrétně školní  razítko, tak mi to vždy zahlásí chybnou zprávu, nevíco co s tím? Pomůže nějaký SP?
2)Nadefinuju si svuj nový ráměček, uložím si ho,ael po vypnutí a zapnutí aplikace už tam není?
3)Když udělám detail, jde někde nastavit aby byl ohraničen "čárou s blesky" a ne čarou "od ruky"?
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 808
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 17:28
Cau, musis si ve svem Invetoru udelat znovu cele razitko znova...

S tim, ze si ho ulozis a potom se ti tam nezobrazi, tak to je tim, ze:
- musis si ho nakreslit
- potom ulozis
- potom musis ulozit celou sablonu (vykres)


zalezi taky kam si ho ukladas, jestli to premazavas, nebo ho mas nekde ulozenej, potom jinak musis prekopirovat ten co sis ulozil do:
C:\Program Files\Autodesk\Inventor 10\Templates\

tam potom jeste mas slozky na vyber, tak si zvolis, tak to ukladat Wink

Kdyby byl nejaky problem, nebo by sis nevedel rady, tak mi napis na icq, rad ti s tim pomuzuSmile
icq- 372-902-130 

Mej se Wink
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
honsa Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor Profesional 2013
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 18:59
Mám dojem, že pokud razítko existuje ve formátu DWG, tak ho dostanete do šablony výkresu v Inventoru. Pokud ale není nakresleno  alespoň v AutoCadu tak je lepší ho rovnou kreslit v Inventoru. Měl jsem razítko v MicroStationu (dgn) to jsem uložil jako razítko do DWG a pak do Inventoru. Protože jsem to dělal již dříve tak detaily nevím, ale zkusím to znovu a popíši postup.
Josef
Zpět nahoru
Dawe Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 05.říj.2008
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2008, AutoCAD2008
Stav: Offline
Bodů: 9
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 19:25
Mám razítko ve formátu DWG,ael vždycky mi Inventor spadne když dám vložit soubor aplikace autoCAD.
Zpět nahoru
honsa Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor Profesional 2013
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 20:26
1)Předpoklad: hotové razítko v Autocadu například "razítko.dwg"
2)Výkres "razítko.dwg" umístit do složky aktuálního projektu například do "Součástí"
3)Otevřít nový výkres v Inventoru pomocí šablony "norma.idw"
4)Pomocí okna prohlížeč odstranit původní razítko
5)V okně prohlížeče rozbalit "Zdroje výkresu"
6)Pravým tlačítkem myši klepnou na položku "Rohová razítka" a zvolit položku "Definovat nové rohové razítko"
7)V prostředí nástrojů 2D náčrtu zvolte nástroj "Vložit soubor aplikace Autocad"
8)Vybrat soubor "razítko.dwg"
9)V dialogovém okně "Open - Foreigen DWG File" a zde klepnout na položku "Continue opening DWG file"
10)Po tomto kroku je jíž náhled na razítko a použité hladiny (na kartě Model),klepnout na Další
11)V dalším okně asi nic měnit nebudete tak zvolte Dokončit
12)Razítko by se mělo objevit již ve výkresu a zvolte návrat s 2D kreslení
13)V následující dialogovém okně pojmenujte vhodně název razítka například "Školní razítko"
14)Razítko přibylo jako další Rohové razítko (rozbalit položku) v okně prohlížeče
15)Pravým talčítkem myši klepněte na nové razítko ("školní razítko") a zvolte "Vložit", razítko se automaticky umístí do pravého dolního rohu
16)Uložte výkres mezi šablony do složky \..\..\Templates. Informaci, že umisťujete soubor mimo projekt ignorujte 

Upravil honsa - 10.lis.2008 v 20:29
Josef
Zpět nahoru
Dawe Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 05.říj.2008
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2008, AutoCAD2008
Stav: Offline
Bodů: 9
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2008 v 00:18
PRoblém s vložením razítka je vyřešen. Děkuj. Teď by mě ještě zajímalo, jestli to jde nějak udělat s tim ohraničením řezu.
Zpět nahoru
honsa Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor Profesional 2013
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2008 v 01:24
Kreslím v náčrtu pro částečný řez čáru cig cag od ruky. Po realizaci řezu přesouvám tuto čáru do vrstvy Viditelná tenká s nastavenou tloušťkou 0,18 mm. Nevím jestli nejde vytvořit uživatelskou čáru podobného charakteru. 
Josef
Zpět nahoru
Dawe Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 05.říj.2008
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2008, AutoCAD2008
Stav: Offline
Bodů: 9
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2008 v 08:16
Jsem se spletl, nechtěl sem říct  řezu,ale detailu.
Zpět nahoru
honsa Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor Profesional 2013
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2008 v 18:27
Tak to sám nevím. To je čára, která se vygeneruje sama a nehalasí se k žádné hladině. Možná, že to lze řešit přes registry, ale do toho bych se nepouštěl bez dalších informací. Nevím, kde by se k tomu našly nějaké  informace jak, která položka něco ovlivňuje v klíčích Systém/Prefences/Display
Josef
Zpět nahoru
K4my Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.srp.2007
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
AIS 2009/ Catia V5 R19 / ProE 2001
Stav: Offline
Bodů: 104
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.lis.2008 v 16:40
Původně odeslal(a) honsa honsa napsal(a):

Kreslím v náčrtu pro částečný řez čáru cig cag od ruky. Po realizaci řezu přesouvám tuto čáru do vrstvy Viditelná tenká s nastavenou tloušťkou 0,18 mm. Nevím jestli nejde vytvořit uživatelskou čáru podobného charakteru. 


ted nejak vubec nerozumim o jakem nacrtu je rec?? Nacrt se kresli jen  u castecneho rezu, tedy ne detailu.. Detail se jen vynasi. Pokud vim tak  pro ohraniceni detailu i castecneho rezu jsou pouzite konkretni hladiny. Vzdy zjistis o jak se jedna kdyz na caru jednoduse klines, zobrazi se nahore, ty hladiny.. Tu pak bud upravis nebo udelas novou a priradis ji ke konkretnimu typu rezu.... Vse najdes v editaci sablon...
Zpět nahoru
honsa Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 30.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor Profesional 2013
Stav: Offline
Bodů: 103
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.lis.2008 v 00:08
No právě. Došlo k nedorozumění. Původní dotaz byl mylně přednesen (někde výše) jakoby na částečný řez. Pak se shodujeme, že hranice částečného řezu je upravitelná pomocí hladin. Nakonec se ale ukázalo, že tazatel měl problém s hranicí vyneseného detailu a tam nějak nelze určit, v které vrstvě tato hranice má být.
Josef
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,188 sekund.