Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5866 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenobarva pozadí v autocadu

 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv
Anketní otázka: Jakou máte nastavenu v modelspace?
Anketní volba Hlasů Statistika ankety
17 [58,62%]
6 [20,69%]
3 [10,34%]
3 [10,34%]
Toto téma je uzavřeno, není možné další hlasování

Autor
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: barva pozadí v autocadu
    Zasláno: 10.lis.2008 v 17:34
budeme řešit, jaké barvy mají stavaři na co používat - roli samozřejmě hraje to, jaké je nastavené pozadí, aby barva byla vidět: proto začínáme anketou.
Jako její autor si dovolím zmanipulovat ji hned v počátku:
  • správná odpověď je černá
  • kdybyste všichni používali k vykreslování STB, tak byste neměli problém zobrazovat čáru červeně v modelu a zeleně na papíře...

...uvědomte si prosím, že standard barev bude šitý na většinový názor....

Rostislav Říha
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 17:49
Zatím černá, ale záleží na kombinaci ostatních barev. Tzn. hodně dlouho jsme kreslil i v šedé. Jde o to najít kompromis mezi barvou, která bude nejšternější k našim očím a na jejímž podkladu budou velmi dobře vidět základní barvy, které v AutoCADu používáme.
 
Třeba ve správci souborů mám nastavenu jako pozadí zelenou, ale to bych si v CADu nedovolil.
 
PS: Děkuji panu Říhovi za rozvíření již dlouho stojatých vod problematiky stavařina vs CAD.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 18:13
Zkoušel jsem různé barvy např. bílou, šedou i tu nažloutlou z 2009 a vždy jsem se vrátil k černé.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 18:14
Vzhledem k tomu, že já (ale i další kolegové z profese) jsem na tom s používáním barev trochu jinak a ani výsledek této diskuze se mne prakticky nedotkne, nemohu stavařům něco vnucovat ..
 
Takže k pozadí - podle mne je nejvíce rozumných odstínů barev vidět na šedé, taky jsem za ta léta zjistil, že mi i nejméně namáhá oči ..
 
Podobně demokraticky, jako p. Říha jsem tedy (z dnešního pohledu) již dávno  šedou zavedl jako jedinou správnou v naší společnostiWink
 
Je pravdou, že dvě kolegyně se revizionisticky vrátily k prastaré černé
 
.....no,  prastaré, asi ano, ale první autocad, který jsem viděl (a taky pak na něm dělal) měl pozadí oranžové - jantarové - amber (?)
 
J. Mantlík

Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 18:22
No jo, ale jakou šedou máte na mysli?
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 19:29
Zásadně šedá, protože na ní je skutečně vidět "téměř" všechny základní barvy. Na bílé nevidíte žlutou, na černé zase tmavě modrou, tedy pokud "nevyhulíte" jas a kontrast na "plné koule". Ale to po pár hodinách práce máte oči jak "angorák" 
 
A navíc skutečně šetří oči, které máme jen dvě na celý život. Naštěstí dvě!!!
 
Navíc je celý CAD dnes laděn do šeda ( aspoň mně se tak tváří po instalaci ), takže není ani kontrast mezi plochou pro kreslení a ostatními ikonami, řádky atd.
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 19:38
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

kdybyste všichni používali k vykreslování STB, tak byste neměli problém zobrazovat čáru červeně v modelu a zeleně na papíře.....
 
Tak přesně za tohle bych vraždil.
"Miluji" projektanty, kterí mají pro každou akci jiný soubor CTB, kdy jednou co nakreslí červeně, tisknout modře a podruhé zeleně.
 
Když si projektují sami pro sebe, tak je mi to úplně jedno, ale pokud má kooperovat více projektantů různých profesí, není jiné řešení, než "JAK TO VIDÍM, TAK TO TISKNU". A zvlášť, když spolupracujete pokaždé s jiným lidmi, to je pak nezvládnutelné. Tady to ISO natvrdo obhajuji, jinak není šance koordinovat větší množství projektantů.
 
Hovořím o "vencích", nepletu se do "vnitřků".
 
Má někdo jiný názor? Pokud ano, nechť ho jasně popíše, v čem přináší výhody. Skutečně se rád přiučím.
 
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 19:54
Přiostřuje se,
ale zastávám též názor co vidím to tisknu,
použivání jiného způsobu, je jako vstoupit do nejistého risku.
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 21:27
Podle názvu ankety v záhlaví usuzuji, že v tématu jde o pozadí v modelovém prostoru.
Tady tradicionalisticky volím černou, zato pro výkresový prostor, ve kterém je rozvržení pro tisk, se mi zdá jako nejvhodnější bílá (jak bylo výše uvedeno: jak to vidím, tak to tisknu).
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 23:22
Jsem na tom stejně jako vbehun. V modelovém prostoru černá ve výkresovém bílá. Tisknu s CTB - černobíle, barevné tisky zatím nepotřebuju.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 23:43
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

No jo, ale jakou šedou máte na mysli?
 
Původně to byla barva 9, pak jsem přešel (myslím) na RGB 220,220,220 - zítra se v práci podívám, pokud to bude jinak, ozvu se
J. Mantlík

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.lis.2008 v 23:49

R. Čech: Souhlas ve všem

PS. Výkresový prostor mám pro odlišení také bílý, jako většina z Vás

J. Mantlík

Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2008 v 07:57
Upřesňuji pozadí v modelovém prostoru na šedou barvu 252, nenapadlo mně se podívat do těch jemnějších odstínů.
 
Ale pozadí v modelovém prostoru bych nikomu nenutil, pouze doporučil dle zkušeností a popsal výhody a nevýhody jiných odstínů. Pamatuji si na tmavě modré pozadí, na zelinkavé, a byli jsem schopni pracovat. Jak je vidět, některým vyhovuje černá,některým bílá, proč ne.
 
O jiném barvě než bíle ve výkresovém prostoru jsem ani neuvažoval. Ale dokážu si představit u nějakých speciálních výtisků, že si tam někdo zvolí jiný odstín. Ale to je asi výjimka.
 
Takže barvy pozadí bych neviděl jako zásadní problém. Ale barvy, kterými kreslíme a pak je tiskneme, to vidím jako větší problém a mnohem ostřejší diskusi.


Upravil Radim Cech - 11.lis.2008 v 08:11
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2008 v 09:12
Pozadí černá (ve starších verzích, v 2009 šedá), papír bílá.
Ale dotaz: považujeme Revit za CAD? Tam je totiž naprostá většina čar černočerná, žádné vykreslovací styly, barva pozadí se sice dá volit, ale asi všude co jsem viděl je bílá.
Možná bude vhodnější mluvit o Autocadu a odvozeninách než obecném CADu.
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2008 v 14:09
no klasiky černá, proč taky ne
má šedá nějakou podstatnou výhodu :-)
Zpět nahoru
Zdimi Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 22.čvc.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad Revit 2009
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2008 v 14:24
Používám dlohodobě tmavě zelenou ( není tak ostrý kontrast ) a vše se zobrazí bez problémů.
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2008 v 16:09
protože jsem toto vlákno zavedl, dovolím si moderovat:
 
 
01. diskuse se účastní Ti, kdo chápou, že stojí za to změnit trochu své zavedené zvyky, pokud to povede k určité standardizaci, kter pak všem v dlouhodobém horizontu usnadní práci.
02. revitu se tato diskuse netýká, protože zatím není jasné ani to, zda vůbec lze dělat společné cad standardy pro ACA a nonACA uživatele....a nebo treba pro venkare/vnitrkare.
03. vsichni se snazi setrit cas ostatnich, takze sem pisi jen prispevky k veci, pokud maji neco, co se tohoto netyka, tak zalozi nove vlakno. podobne se vsichni snazi byt srozumitelni, takze misto "seda" ci "zelena" pouziji cislo barvy v acadu nebo rgb.
10. cíl cvičení je najít nastavení barev pro jednotlive konstrukce, typy vedeni atd., které nakonec budou moci kousnout vsichni. Proto je dulezite nejdrive vedet, jaka barva pozadi je ta spravna, protoze to ovlivnuje viditelnost geometrie.
11. V tomto tématu se bavíme jen o barvě pracovní plochy v model/paperspace v Autocadu, nasledne prejdeme ke tvorbe tabulky barev pro geometrii.
 
JE V ZAJMU VSECH UDELIT V TETO DISKUSI HLAS - DRIVE CI POZDEJI Z TETO DISKUSE POVSTANE NECO JAKO JIZ VZNIKLE DVACATERO, KTERE NAKONEC OVLIVNI VSEDNODENNI PRAXI VSECH. TAKZE...PRIJDTE K VOLBAM.
 
4V.M.:
dá se této anketě dát promotion?
dá se zpětně změnit, že každý má tolik hlasů, kolik stanic za ním stojí (tj. prenastavit na vícenasobne hlasovani)?
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2008 v 16:32

Zdůraznit můžeme tuto anketu označením jako trvalé téma (hotovo) a upozorněním v X-News (bude). Vícehlasé ankety bohužel nejdou.

Na druhou stranu bych ty výsledky anket moc nepřeceňoval. K volbám moc lidí nechodí a znáte to jak to pak dopadá...

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 438:VIPJak kreslit a tisknout z AutoCADu bílé entity na černém (nebo barevném) pozadí?
Tip 3126:VIPPřehled environment proměnných AutoCADu (nastavovaných pomocí SETENV).
Tip 5234:Nastavení barvy pozadí okna AutoCADu.
Tip 8158:Jak změnit rovnoměrné pozadí v DWG TrueView 2012?
Tip 5499:Jak nastavit barvu pozadí pro Render?
Tip 11500:VIPNastavení barvy pozadí výkresového listu Inventoru pomocí iLogic


 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,246 sekund.