Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 13268 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoOtevření výkresu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Otevření výkresu
    Zasláno: 15.pro.2008 v 14:21
Mám dost ulítlý problém, ale výrazně mi komplikuje život. Rozpracujeme projekt, všechno funguje, a najednou mi pošle kolega výkres, který jsme si několikrát vyměnili, a nemohu ho otevřít. Hlásí to načítání, zastavís e na 99% a nic. Ale otevřu jej u kolegyně na verzi 2008, vyčistím, uložím. Ale u sebe opět stejný problém.
Nemá někdo radu, co to může být? Připadně můžu výkres poslat.
Díky 


Upravil Radim Cech - 15.pro.2008 v 14:22
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.pro.2008 v 15:20
Předpokládám, že restaurování zrovna vám člověk radit nemusí...:) Případně doporučuji restaurovat v různých verzích, každá si chyby přebere po svém, pokud máte připojené xrefy, tak restaurovat všechny xrefy a xrefy xrefů... Ale asi vám neříkám nic, co byste sám nevěděl, tak se omlouvám za zbytečnou radu...
Kackac
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.pro.2008 v 18:14
Díky, že jste mi to připomněla. Ono totiž restaurování taky nekončí úspěchem. Nahlásí že přijal databázi a že je tam 0 chyb a pak nic, čeká a čeká a nevím na co.
Vzpomínám si, že jednou jsem to nechal delší dobu otvírat a nakonec se to podařilo. Ale trvalo to snad půl hodiny.
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
cestár Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.říj.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Civil 3D 2018
Stav: Offline
Bodů: 313
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.pro.2008 v 18:17
Podobne sa nám správajú súbory, ktoré sme zakladali na verzii 2008 a pokračujeme na nich v 2009. Pokiaľ by sa jednalo o spoluprácu na rovnakej verzii, problémové sú u nás nonAutodesk podklady - nekorektné dgn a hlavne čína. No a pre uspokojenie perlička - čistá cad kresba bez civilovských entít z verzie 2008 sa v 2009 otvára cca 5min.
Problém som Vám nevyriešil, ale aspoň viete, že s podobnými ťažkosťami nie ste sám.
Zpět nahoru
Kackac Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.úno.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 469
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.pro.2008 v 18:43
A nepomůže ani vyhodit ho přes PIŠBLOK (_WBLOCK) jako celý výkres, nebo podobný pokus o vytvoření nové verze starého problému?
Nebo mě napadá, zda tam nejsou nějaké vazby na něco jiného - databázi nebo cojávím, co by chroustal tak dlouho, třeba přes síť, nevím, tomu až zas tak moc nerozumím, tak je to možná jen takový hypotetický blábol:)

Ale ještě zpátky k tomu restaurování - jestli máte možnost použít starší verzi, zkuste to restaurovat v ní. Kdysi jsme v práci málem přišli o výkres, asi po třech hodinách marných pokusů zrestaurovat ho a různě částečně pootvírat jsem ho poslala našemu caďákovi a ten ho na první pokus zrestauroval ve starší verzi, která opravila zřejmě ty podstatné chyby, takže už jsem to pak dokázala restaurovat v té naší, která našla a opravila ještě nějaké další, a výkres byl zachráněn...


Upravil Kackac - 15.pro.2008 v 18:47
Kackac
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.pro.2008 v 08:47
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.pro.2008 v 08:58
Ne, díky za tip. Zkusím a dám vědět. Jen jsou tam pro 32bit a 64bit, předpokládám, že je to o systému, protože CIVIL 64bit není.
Nebo je to univerzální HOTFIX pro CAD a pak je to o základní verzi CADu?
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1062:VIPChyba: ARX_ERROR: eNotThatKindOfClass
Tip 3183:VIPAutomatická aktualizace databázových popisek.
Tip 874:Jak přepínat mezi více otevřenými výkresy?
Tip 1154:Moje změny stavu hladin se neuloží - při příštím otevření výkresu mám opět nezměněný stav.
Tip 1859:Poznámky připojené k výkresu ve VoloView nevidím při otevření výkresu v AutoCADu.
Tip 2807:Při přepnutí z rozvržení do modelu nebo otevření výkresu nastane chyba "Unhandled Access Violation reading 0x0008 Exception at 334032F4h".


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,820 sekund.