Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8722 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAutomatické výškové kóty - ACAD 2009

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
MartinKubík Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Automatické výškové kóty - ACAD 2009
    Zasláno: 17.pro.2008 v 08:44
Dobrý den,
Stáhnul jsem si nástrojový panel automatické výškové kóty(autor p. Zisoun). Utilitka vkládá dynamický blok výškové kačeny. Nefunguje mi však možnost aktualizace výškové kóty při jejím posunu, kdy se nejdříve klikne na její nové umístění a pak na atribut kóty.
Makro má tvar:
^C^C_id \_setvar;USERR2;$M=$(*,0.001,$(-,$(index,1,$(getvar,lastpoint)),$(getvar,USERR1)));_-ATTEDIT;;;TEXT;;\;_V;_R;"$M=$(if,$(=,$(getvar,USERR2),0),%%p0.000,$(if,$(>,$(getvar,USERR2),0),+$(rtos,$(getvar,USERR2),2,3),$(rtos,$(getvar,USERR2),2,3)))";;
Příkaz přepsání atributu vždy proběhne až k místu kde se vybírá atribut bloku a pak to dál nepokračuje.
Tento problém mám pouze ve verzi 2009 ve verzi 2008 to funguje správně. Netušíte v čem by mohl být problém?
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.pro.2008 v 08:56

Není lepší použít rovnou dynamický blok s automaticky vyplňovaným atributem? Žádné makro pak nepotřebujete.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
MartinKubík Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.pro.2008 v 11:17
Tento blok vkládá do atributu bloku y-novou souřadnici vzhledem k počátku globálního souřadného systému a nejde tedy změnit polohu základny od které se kótuje. Nebo ano?

Libil se mi proto příspěvek od p. Zisouna (http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=4452), který problém vyřešil. Z nějakého mě neznámého dúvodu mi však při přechodu na ACAD2009 přestalo fungovat tlačítko na aktualizaci kót. Tlačítko obsahuje výše zmíněné makro.
Zpět nahoru
MartinKubík Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 18.zář.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.pro.2008 v 08:47
Problém vyřešila instalace "AutoCAD 2009 Service Pack 2"
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9806:Automatické výškové kóty - kačeny.
Tip 1926:Nefunguje změna výšky textu kót.
Tip 3737:Změna měřítka kóty mi nezmění výšku kótovacího textu.
Tip 9005:Výšková kóta s automatickým popisem podlaží a výšky relativně k USS.
Tip 3667:Automatický indikátor podlaží pro AutoCAD.
Tip 6238:Ruční přepsání kótovacího textu v Revitu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,655 sekund.