Diskuzní fórum, poradna
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností |
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
Export do dgn |
Odpovědět | archiv |
Autor | |
chose
Zasloužilý člen Přihlášen: 20.čvc.2005 Lokalita: Czech Republic Používám: AutoCAD Civil Stav: Offline Bodů: 140 |
Téma: Export do dgn Zasláno: 06.úno.2009 v 09:46 |
Dobrý den,
mám problém v MAPu s exportem do dgn. Občas musíme předávat podklady v tomto formátu. Problém je s rozhozením měřítka . U sebe to nemůžu ověřit (nemám MicroStation) a při zpětném importu v MAPu je vše v pořádku. V drtivé většině však ostatní mívají problém s přesným umístěním. Problém je také to, že lidé v těchto organizacích s MicroStationem v podstatě moc neumějí a když jim daná situace nespadne do správné oblasti, je problém. Takže otázka zní, existují v MAPu nějaké proměnné apod. které by ovlivňovaly možný převod do dgn? Případně jestli někdo neměl podobný problém. Díky
|
|
chose
|
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor Arkance Systems Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Dodáváme produkty Autodesk Stav: Offline Bodů: 21471 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 09:55 |
Není to problém z tipu 763?
|
|
chose
Zasloužilý člen Přihlášen: 20.čvc.2005 Lokalita: Czech Republic Používám: AutoCAD Civil Stav: Offline Bodů: 140 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 10:07 |
Nevím, dám vědět, až mě to tam pustí :)
Zatím díky
|
|
chose
|
|
artap
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Zasloužilý člen Přihlášen: 13.čvc.2006 Lokalita: ČR (SČ) Používám: Autodesk MAP 3D 2020 Stav: Offline Bodů: 240 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 10:45 |
Je-li možné zaslat zkušební vzorek "neposlušných dat" pokusil bych si je odzkoušet u sebe zda-li docílím takovéto "neposlušnosti". Už jsem mnohokráte exportoval DWG --> DGN, a nikdy se mi nic podobného nestalo.
|
|
Petr Pátra
|
|
MichalM
CAD/BIM manager Přihlášen: 02.čer.2005 Lokalita: ČR (Pha) Používám: AutoCAD LT2024, MicroStation V8i Stav: Offline Bodů: 85 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 11:01 |
Pro ověření DGN můžete použít Bentley View/Redline (View je free, Redline sponzorovaný). Vždy se vyplatí mít u sebe originální prohlížečku pro daný formát dat.
|
|
chose
Zasloužilý člen Přihlášen: 20.čvc.2005 Lokalita: Czech Republic Používám: AutoCAD Civil Stav: Offline Bodů: 140 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 11:30 |
je dgn s jednou křivkou. Už nevím, jestli to je ten případ co dělal problém.
První bod křivky by měl mít souřadnice: -778635.45,-982372.33
Poslední (třicátý) bod křivky: -789048.39,-1001547.75
|
|
chose
|
|
artap
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Zasloužilý člen Přihlášen: 13.čvc.2006 Lokalita: ČR (SČ) Používám: Autodesk MAP 3D 2020 Stav: Offline Bodů: 240 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 11:54 |
Já to teď naimportoval do MAPu a vidím to v souřadnicích, které jste uvedl.
|
|
Petr Pátra
|
|
chose
Zasloužilý člen Přihlášen: 20.čvc.2005 Lokalita: Czech Republic Používám: AutoCAD Civil Stav: Offline Bodů: 140 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 11:58 |
Když to importuju v MAPu, tak to je taky bezproblémů. Problém je, když se to otevře v MicroStationu
|
|
chose
|
|
artap
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Zasloužilý člen Přihlášen: 13.čvc.2006 Lokalita: ČR (SČ) Používám: Autodesk MAP 3D 2020 Stav: Offline Bodů: 240 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 12:22 |
... aha ... tak to zkusím načíst do V8.
|
|
Petr Pátra
|
|
MichalM
CAD/BIM manager Přihlášen: 02.čer.2005 Lokalita: ČR (Pha) Používám: AutoCAD LT2024, MicroStation V8i Stav: Offline Bodů: 85 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 13:05 |
K testovacimu souboru "Trasa.dgn":
Je založený na šabloně DGN V7 (starý formát DGN - něco jako DWG R14), který má navíc nevhodně nastavené jednotky (přesnost pouze na jedno desetinné místo). Prvek ve výkresu má atribut "Nájezduneschopný", nelze se zachytit na "významné" body (konec, střed, ....) a odečíst v uSTN přesně souřadnice bez úpravy atributu nájezduschopnosti.
Doporučení: použít export do formátu DGN V8, případně upravit šablonu.
|
|
chose
Zasloužilý člen Přihlášen: 20.čvc.2005 Lokalita: Czech Republic Používám: AutoCAD Civil Stav: Offline Bodů: 140 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 13:34 |
Děkuji. Při exportu je na výběr mimo jiné mezi V7 a V8. Budu používat tedy V8. Ostatní nevím jak bych v MAPu při exportu nastavil, zdá se mi, že to moc možností nenabízí. Přesto byl ale soubor co se týká souřadnic asi v pořádku. Při problémech co mám na mysli, docházelo k řádovému rozdílu souřadnic (10x, 100x, 1000x a možná ne jen v násobcích desítek ale zřejmě i palců). Případně byl problém i s kvadranty. Abych byl konkrétnější. Jednalo se vesměs o problémy při získávání podkladů od např. vodovodů a kanalizací, plynu apod. Kdy jsou potřebné podklady v okolí námi zaslané trasy. Paní co většinou žádost vyřizovaly, si stěžovali, že se jim trasa ukáže uplně mimo naše území, třeba na severním pólu apod. :)
|
|
chose
|
|
KMachálek
Zasloužilý člen Přihlášen: 07.říj.2004 Stav: Offline Bodů: 175 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 14:24 |
Vedle toho tipu bych si ještě zkontroloval všechny parametry a mapování které máte nastavené v exportu DGN.
|
|
MichalM
CAD/BIM manager Přihlášen: 02.čer.2005 Lokalita: ČR (Pha) Používám: AutoCAD LT2024, MicroStation V8i Stav: Offline Bodů: 85 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 15:05 |
... to co popisujete (řádové rozdíly souřadnic) s největší pravděpodobností souvisí s formátem DGN V7 (omezená výkresová plocha) a nastavením jednotek v šabloně.
Pozn.
MicroStation (DGN V7) saves its coordinates as 32-bit integers. Accordingly, the design plane has 232 (4,294,967,296) points in each dimension. The distance between two adjacent points is the smallest distance MicroStation can address.
|
|
MichalM
CAD/BIM manager Přihlášen: 02.čer.2005 Lokalita: ČR (Pha) Používám: AutoCAD LT2024, MicroStation V8i Stav: Offline Bodů: 85 |
Zasláno: 06.úno.2009 v 15:38 |
Pro format DGN V7 můžete vyzkoušet následující DGN šablony, které jsem našel u sebe v počítači - http://leteckaposta.cz/315451326
|
|
chose
Zasloužilý člen Přihlášen: 20.čvc.2005 Lokalita: Czech Republic Používám: AutoCAD Civil Stav: Offline Bodů: 140 |
Zasláno: 09.úno.2009 v 09:24 |
Děkuji. Až bude příležitost, tak to vyzkouším.
|
|
chose
|
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět | |
Přejít na fórum | Oprávnění fóra Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 1,328 sekund.