Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4599 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoDesign Accelerator a vazby

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Ladousek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.srp.2008
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD 2009, Inventor 2009
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Design Accelerator a vazby
    Zasláno: 03.bře.2009 v 18:12
Dobrý den všici, chtěl jsem dělat v Inventoru 2009 návrh diferenciálu. Chtěl jsem si ulehčit práci tak jsem použil Design accelerator. V sestavě nemohu donutit  ozubení, aby se to hýbalo tak jak by teoreticky mělo. V té původní sestavě se to chová jako jedna podsestava, a když jsem vytvořil novou chtěl jsem simulovat pohyb, zapl řešič dotyku a ani evolventí zuby nechodily tak jak by měly. Dotykem jsem se chtěl vyhnout průchodu zubu přes zub při animaci. Nejde simulovat vazby mezi zuby s převodovým poměrem nějak přímeji než u takto vygenerované sestavy využívat jen její součásti a vše nastavovat ručně? Díky moc Wink
Zpět nahoru
pepet Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 22.lis.2007
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.bře.2009 v 11:36
Vytvorte novu zostavu, vlozte jednotlive kolesa ako sucasti a vzajomne zavazbite s ohladom na polohu zuba pastorka a medzeru kolesa.
Vlozit vazbu -> karta Pohyb, Typ Rotace, nastavit prevod.
Vypnut vazbu, ktora urcovala polohu zuba a zubovej medzery.
Ak ste kolesa spravne zavazbili (rotacia okolo vlastnych osi) a potiahnete jedno zacne sa otacat aj druhe podla zadaneho prevodu.

Na riesic dotykov zabudnite, bok zuba nema tvar evolventy je to obluk.

Myslim ze by islo spravne zavazbit aj podzostavu, ktora vznika z DAcceleratora len ju treba nastavit ako flexibilnu a samozrejme vlozit do nej vazbu prevodu, popripade vypnut niektoru z vazieb ktore vytvara DA aby sa kolesa mohli otacat. To je len napad nemam odskusane.
Zpět nahoru
Ladousek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.srp.2008
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD 2009, Inventor 2009
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.bře.2009 v 12:11
Díky moc, hned to zkusím. Clap
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10196:VIPJak odemknout náčrt v modelu z Design Acceleratoru?
Tip 5084:VIPPřednastavení normy pro Design Accelerator v Inventoru 11.
Tip 6425:Jak spustit funkce Design Acceleratoru?
Tip 8200:VIPDoplnění vlastních typů ozubených řemenů do Inventoru.
Tip 4141:Po instalaci Design Acceleratoru se změní původní okno prohlížeče sestavy.
Tip 12531:Chyba při vkládání normalizované součásti - Modelování: Součást nebyla vložena do sestavy!


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,684 sekund.