Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 2580 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoaky notebook

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
comely Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 03.srp.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
Revi9
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: aky notebook
    Zasláno: 03.srp.2009 v 18:03
Chcem sa opytat, ze aky notebook by som si mala kupit v hodnote do 15000 sk ktory by mi najlepsie zobrazoval program AutoCAD . Nemam s tym skusenosti lebo len ted sa chystam na architekturu.. dakujem za pomoc
Zpět nahoru
Špaček Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.kvě.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 16
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2009 v 07:17
Na 2D AutoCAD je jedno jaký notebook. Na 3D práce už by měl mít hlavně dost paměti a slušnější grafiku.
Zpět nahoru
comely Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 03.srp.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
Revi9
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2009 v 10:05
dik a aku znacku by ste mi doporucili...ktora ma tuto grafiku celkom na dobrej urovni??
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2009 v 10:32
sam jsem se ted díval a dost se m libi nejvyssi rada od dellu.
Pri teto prilezitosti bych rad vedel, jaky disk je rychlejsi - je lepsi mit jako systemov disk SSD, nebo normalni?
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2009 v 11:27

Záleží jaký SSD. Odstrašujícím příkladem jsou "mountfieldové" netbooky Acer, kde strašně pomalý SSD prakticky znemožňuje používat Windows XP. Na druhou stranu rychlý SSD disk je oproti mechanickému disku rychlejší, spolehlivější, lehčí a má nižší spořebu.

to "comely": s 3D grafikou se asi do 15.000 Sk nevejdete, takže 3D akceleraci plně použitelnou v AutoCADu asi budete muset oželet

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2009 v 12:03
aha, já nepostihl to "do 15.000" - mnou zmiňovaný dell stojí v "té správné" konfiguraci o nulu víc...
prosím, jak je to s procesory? nedaří se mi nikde najít srovnání, ze kterého bych pochopil, o kolik si pomůžu mezi:
  1. Intel® Core™ 2 Duo P8600 (2.4GHz,3MB L2 Cache, 1066MHz FSB) [V ceně]
  2.  Intel® Core™ 2 Duo T9550 (2.66GHz,6MB L2 Cache, 1066MHz) [přidat 3 520,00 Kč]
  3.  Intel® Core™ 2 Duo T9600 (2.8GHz,6MB L2 Cache, 1066MHz FSB) [přidat 3 520,00 Kč]
  4.  Intel® Core™ 2 Extreme X9100 (3.06GHz,6MB L2 Cache, 1066MHz FSB) [přidat 19 400,00 Kč]
  5. Intel® Core™ 2 Extreme Quad Core QX9300 (2.53GHz,12MB L2 Cache, 1066MHz FSB) [přidat 24 100,00 Kč]
 
To comely:
Neblázněte, za 15.000 nemáte šanci koupit něco, na čem půjde kadit aspoň trochu smysluplně...přitlačte aspoň někam ke 40.000, jinak se z toho po... notebook se kupuje na pár let, komponenty se v něm nedají tolik vyměňovat (i když je to dnes už lepší), takže byste měl myslet víc dopředu - nám se zatím osvědčují spíše ty, jejichž pořízení bylo dražší...
 
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2009 v 12:57
U těch 2) a 3) si pomůžete o cca 20%. V poměru cena/výkon určitě zvítězí varianta 3).
 
Pro 3D CAD jsou ale i důležitější parametry než jen výkon procesoru (paměť, OS, grafika, disk...).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2009 v 13:18
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

U těch 2) a 3) si pomůžete o cca 20%. V poměru cena/výkon určitě zvítězí varianta 3).
To jsem tušil:-) ... právě proto mne zajímá, jaký nárůst výkonu mohu čekat mezi 3-4-5 ... na notebooku budu hodně rendrovat, takže každé jádro dobré:-)
...jak to vůbec je s "životností" a možností upgrade? Je možné ten procesor časem nechat vyměnit?
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

 
Pro 3D CAD jsou ale i důležitější parametry než jen výkon procesoru (paměť, OS, grafika, disk...).
Právě proto se mi ten dell líbí (omlouvám se dodavateli HP:-) - má to vestavěný malý tablet, grafiku nVidia QuadroFX3700 s 0,5 nebo 1GB, dají se do toho nacpat 2HDD, paměť až 16GB ... dal bych do toho 64bitové XP (podporuje je to)...
Rostislav Říha
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2009 v 14:03
musím reagovať a tejto mladej študentke pomôcť, lebo sa to tu zase zvrhlo na neviem aké nadupané mašiny :-(. Uvedomte si všetci, že ide študovať, učiť sa základy, prvé dva roky bude škicovať, kresliť, navrhovať malé zostavy, projekty. Nič veľké jej netreba, začne 2D AutoCAD, neskôr Revit možno keď prejde na 3ds max už bude potrebovať niečo lepšie. Takže odporúčam v tejto cene min. 2(3) GB RAM a sólo grafiku (v tejto cene to bude problém). Priklonil by som sa k značkám HP, Dell, Toshiba. Namiesto 17" by som bral 15" a možno neskôr externý lacný 22" monitor.

A toto sotjí síce málinko viac, ale je celkom slušne vybavený (EURONICS):

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20090804_142923_HP.jpg



Upravil be_em - 04.srp.2009 v 14:29
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2009 v 14:54
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

to jsem tušil:-) ... právě proto mne zajímá, jaký nárůst výkonu mohu čekat mezi 3-4-5 ... na notebooku budu hodně rendrovat, takže každé jádro dobré:-)
...jak to vůbec je s "životností" a možností upgrade? Je možné ten procesor časem nechat vyměnit?
U Quad procesorů bude rychlejší rendering ale jiné CAD funkce moc ne. S výměnami procesorů v notebooku moc nepočítejte.
 
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

Právě proto se mi ten dell líbí (omlouvám se dodavateli HP:-) - má to vestavěný malý tablet, grafiku nVidia QuadroFX3700 s 0,5 nebo 1GB, dají se do toho nacpat 2HDD, paměť až 16GB ... dal bych do toho 64bitové XP (podporuje je to)...
 
Oni si ti značkoví výrobci zase o tolik vzájemně neutíkají - podobné parametry a pro CAD navíc např. HPTF má i mobilní pracovní stanice HP Elitebook. Rozhodně ale nedoporučuju WinXP x64, to je zastaralý systém, pro který už za chvíli neseženete drivery. Vista64 s automatickým přechodem na Win7.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.srp.2009 v 09:49
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

 a pro CAD navíc např. HPTF ...
Co to je?
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

nedoporučuju WinXP x64, to je zastaralý systém, pro který už za chvíli neseženete drivery. Vista64 s automatickým přechodem na Win7.
  1. Kdy bude k Win7 první servicepack? ...do té doby asi přechod nemá smysl, ne? - na Win7 přejít chceme, Visty jsme se v kanceláři rozhodli přeskočit:-)
  2. Co je na mezidobí (ad 1) lepší?
    1. Používat XP64 (neznám, čekám ale, že se v nich budu orientovat, že budou stabilní a v pohodě)
    2. Používat XP32 (známe, užíváme, jsme zvklí...) a oželet výhody 64b
    3. Používat Vista64 (neznám, neumím, po letmé zkušenost s Vista32 se bojím)
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.srp.2009 v 10:03
Pokud je hw výkonné, tak klidně Vista64. Jsou tu sice problémy se starými tiskárnami, ale OS jako takový je v pohodě (a ADT, Revit 64 na tom drží perfektně). A pak rychle na Win7 64b.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.srp.2009 v 10:05

HP PTF je "Performance Tuning Framework" - optimalizuje nastavení pracovní stanice na konkrétní CAD aplikaci podle doporučení HP a výrobce dané aplikace. Nastaví grafiku, paměť, nainstaluje certifikovaný driver, hlídá aktualizace.

Kdy bude SP1 pro Win7 nevím, ale myslím že vzhledem k šíři testování a beta verzí budou Win7 dobře nasaditelné i bez service packu.

Na mezidobí bych pro tento typ použití zvolil Vista64 (ty používám já) nebo WinXP 32 nebo Win7 RC. XP64 určitě ne.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.srp.2009 v 14:28
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

HP PTF je "Performance Tuning Framework" - optimalizuje nastavení pracovní stanice na konkrétní CAD aplikaci podle doporučení HP a výrobce dané aplikace. Nastaví grafiku, paměť, nainstaluje certifikovaný driver, hlídá aktualizace.

Já Vám nevím, ale takhle z popisu mi to přijde přesně jako jedna z tech systemovych utilit, ktere po zakoupeni notebooku odinstalovavam jako prvni:-) ... zkušenost vždy byla, že mi to užírá paměť a za odměnu mi to roze.... něco, co jsem předtím pracně nastavil, aby to chodilo, jak chci - proč bych měl právě této důvěřovat?
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.srp.2009 v 14:39
Dávám Vám naprosto za pravdu.
Jen tak "z nudy" jsem si to odzkoušel.
Jako první mi to zcela rozhodilo instalaci ESETu. Dost pracně jsem ho musel přeinstalovávat - standardtní postupy nezabíraly.
Pak mi to doporučilo ovladač grafiky, o kterém mi ale AutoCAD2010 tvrdí, že není certifikovaný (?)
 
BTW. Daří se vám v příkaze 3Dconfig zkontrolovat aktualizace? Mně to pořád tvrdí, že se nepodařilo a že mám zkontrolovat síťové připojení (?) a práva k souboru (kterému? - jsem admin)
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.srp.2009 v 15:22
Původně odeslal(a) Seiner Seiner napsal(a):

 
BTW. Daří se vám v příkaze 3Dconfig zkontrolovat aktualizace? Mně to pořád tvrdí, že se nepodařilo a že mám zkontrolovat síťové připojení (?) a práva k souboru (kterému? - jsem admin)
Úplně ten samý problém na Vista64
Zpět nahoru
Defter Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 02.led.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCad/LT, AIS/AIP, MDT, Revit
Stav: Offline
Bodů: 276
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.srp.2009 v 15:23
Jo tak tomuhle úžasnému softu se taky vyhýbám širokým obloukem a jeho nasazení ve firmením prostředí si nedokážu dost dobře představit. Možná tak pro jednotlivce s admin právy, to je ale stav v naší firmě nepřípustný....
Administrace AIS,AIP,MDT,AutoCad/LT,Revit. Správa klientské a serverové platformy MS.
MCTS:Windows Vista;Windows 7;Exchange 2010
MCSA2003:Messaging
MCITP:Server Administrator
MCSA:Windows Server 2012
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.srp.2009 v 15:42
Re: HP PTF
To asi jde o jiný software - ten HP PTF, o kterém mluvím já, je samostatná utilita, která vypisuje doporučení pro danou CAD aplikaci a danou konfiguraci stanice a volitelně může ono nastavení provést (pokud ho nechcete provádět sám) - neběží tedy při práci systému (nekoliduje, neužírá, nezdržuje) a sama žádná nastavení nemění. Není to nic světoborného a pokud umíte systém zkonfigurovat, nic moc geniálního a nového sama nevymyslí, ale může pomoci urychlit CAD aplikace na nesprávně nastaveném systému.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5229:VIPNa notebooku Acer se nenačte menu a panely AutoCADu.
Tip 8912:VIPPo instalaci CAD aplikace vyskakuje okno s žádostí o připojení.
Tip 5138:VIPVypůjčená síťová licence mi nefunguje off-line (na odpojeném PC).
Tip 9408:Chyby typu e4.....4h při spuštění AutoCADu.
Tip 586:Při prvotním stahování komponenty MapGuide se může objevit hlášení o nedostatku paměti.
Tip 1358:Jak provozovat Inventor na integrované grafické kartě (slabé PC, notebook)?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,688 sekund.