Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 18975 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoFormaty .rpc a pozadi pri rendru

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Barrinoss Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 28.pro.2008
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD, Revit, 3ds Max
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Formaty .rpc a pozadi pri rendru
    Zasláno: 06.srp.2009 v 19:36
Dobry den,

mel bych tu 2 dotazy - prosim poradte.

1. dotaz: dostal se mi do ruky soubor s formatem .rpc, ale nevim jak ho importovat do Revitu.

2. dotaz: pokazde, kdyz davam renderovani - at uz je to koncept nebo nejvyssi kvalita - nikdy se mi nezobrazila obloha s mraky na pozadi, proto jsem vzdy daval jen modrou barvu. Barva vsak nevypada tolik realisticne. Poradte jak na to - co delam spatne.

Diky moc za rady 


Zpět nahoru
statecny Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Revit, Plant 3D, Navisworks, Advance Steel,BIM 360
Stav: Offline
Bodů: 516
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.srp.2009 v 07:51
Dobrý den,
je důležité říci, jakou verzi Revitu používáte, protože od verze 2009 se nastavování rpc prvků i oblohy trochu změnilo.
Pro verze 2009 a výše platí:
ad 1,  Zkopírujte rpc prvek do adresáře RPCs (typicky C:\Program Files\Autodesk Revit Architecture 2010\Data\Rendering\assetlibrary_base.fbm\RPCs). Načtěte do projektu nějaký stafážní prvek, vytvořte si nový typ tohoto prvku a ve vlastnostech mu přiřaďte nový vzhled rendrování (v knihovně vzhledu rendrování by se měl objevit ten váš nakopírovaný rpc soubor).
 
ad 2, Styl oblohy se nastavuje v dialogu pro renderování. Zkontrolujte také nastavení perspektivního  pohledu, zda se nedíváte příliš shora. Je možné, že vidíte jen terén a ne oblohu.
Václav Statečný

Arkance Systems CZ s.r.o.
Zpět nahoru
Barrinoss Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 28.pro.2008
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD, Revit, 3ds Max
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.srp.2009 v 11:16
Díky moc za rady - RPC uz mi funguji, nevedel jsem, ze je to tak snadne.

Ale co se tyce oblohy: pohled nastavuji vzdy rucne a to roh domu, kde jsou videt 2 steny a jedna polovina strechy - tzn., ze je videt obloha i teren.

Pokazde kdyz vsak v dialogu nastavim oblohu s mraky, na pozadi se mi objevi pouze jakysi sedy barvy.

Pouzivam Revit 09.
Zpět nahoru
statecny Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Revit, Plant 3D, Navisworks, Advance Steel,BIM 360
Stav: Offline
Bodů: 516
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.srp.2009 v 15:17
Mraky se negenerují stejným způsobem jako v předchozích verzích Revitu a nejsou tak výrazné. Zkuste si pohrát s nastavením expozice (volby Zvýraznění a Nasycení).
Václav Statečný

Arkance Systems CZ s.r.o.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6846:Jak do Revitu naimportovat nový soubor .RPC?
Tip 4744:VIPVlastní nové RPC objekty pro Revit.
Tip 6322:VIPRevit 2009 rendering s předdefinovaným pozadím (např. fotografií)
Tip 6964:Jak určit cestu programu ArchVision Content Manager (ACM)?
Tip 5746:VIPZměna odstínu barvy zobrazení prvků v prostředí Inventoru.
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,926 sekund.