Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4603 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoExport dwg do Inventoru - špatné měřítko

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Prekel Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 17.úno.2009
Používám:
ACAD, Inventor
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Export dwg do Inventoru - špatné měřítko
    Zasláno: 14.srp.2009 v 20:54
Dobrý den,

při vkládání (Ctrl+c/v) dwg výkresu z ACADu 09 do náčrtu Inventoru 09 se mi výkres zobrazí několikrát větší než v originálním dwg. V původním dwg vypadá vše v pořádku, rozměry i souřadnice sedí, v Inventoru jsou ale rozměry výkresu 25,4-krát větší - nemůžu tedy ani upravit měřítko v ACADu, 1/25,4 pro zmenšení je nepoužitelné. Jednoduše úsečka v CADu má 1mm, v Invetoru 25,4mm. Je to problém jen jednoho konkrétního výkresu z druhé ruky, jinak vše funguje, jak má. Kde dělám chybu? Díky za jakoukoliv pomoc.

pozn.: stejně tak, když otevřu dwg přímo v Inventoru, rozměry jsou větší než v CADu


Upravil Prekel - 14.srp.2009 v 20:56
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2009 v 21:21
Co zkusit nastavení jednotek v autocadu, případně v inventoru.
V autocadu se nastavují jednotky pro vložení - dle textu jsou nastaveny asi na palce.
Možná by pomohl i tip pro autocad 4580 Proč mi AutoCAD 2006 a vyšší vkládá bloky v jiném měřítku.
Jinak další VIP 6817 a 4877

Upravil zdrk - 14.srp.2009 v 21:27
Zpět nahoru
Prekel Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 17.úno.2009
Používám:
ACAD, Inventor
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.srp.2009 v 21:53
Máte pravdu, to číslo mě vůbec netrklo, bude určitě problém palců. Mám ale nastaveny mm, ani změna jednotek (Možnosti->Uživ. nastavení->Měřítko pro vložení) zdrojových/cílových nic nezpůsobí. Mám v ACADu otevřeny současně dva výkresy (ten problemový a jakýkoliv jiný), nakreslím v nich stejně dlouhou úsečku, po vložení do Inventoru mám dvě ruzně dlouhé úsečky. V Inventoru můžu změnit jednotku dokumentu na palce, tím si bohužel nepomůžu (kromě idw, které bude vypadat v pořádku). Nevím si rady, možná jsem něco přehlédl, děkuji za pomoc

edit: přehlédl jsem vaši úpravu, podívám se na to, dík
edit2: VIP žel nemám, 4580 nic, ale vyřešil jsem to překopírováním výkresu do jiného a z něj teprve do Inventoru a vložené rozměry jsou správné. Díky za pomoc


Upravil Prekel - 14.srp.2009 v 22:16
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.srp.2009 v 08:12
V Acadu použijte příkaz _units a nastavte pro délku typ "desítkový" a měřítko pro vložení typ "milimetry".
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
horalek Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor, Vault Pro, AutoCAD M, PLM
Stav: Offline
Bodů: 378
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.srp.2009 v 10:32
Při vkládání do Inventoru (před vybráním polohy vložení) stiskněte pravé tlačítko, v možnostech nastavte místo palců milimetry.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 13225:DWG nebo DXF soubor exportovaný do/z Fusion 360 má nesprávnou velikost (měřítko, 10x větší/menší).
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9560:iLogic makro pro export IDW/DWG výkresu Inventoru do DXF.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,121 sekund.