Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7116 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoDynamický blok dveří

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <1234> archiv
Autor
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2010 v 14:11
Pripojim se take k dotazu na blok dveri. Zde jsem si stahl a podival se, jak ma reseny blok tusim Iva-K a velmi mne zaujalo pouziti koty jako hodnoty sirky dveri. Mam udelan svuj blok, kde bych chtel namisto atributu, ktery musim rucne vyplnovat, dat kotu na sirku dver, na vysku by zustal atribut, problem je v tom, ze mi nejde docilit, aby pocatky textu byly vzdy pod sebou zarovnane, potreboval bych nastavit fixní vzdálenost textu od konce koty , predpokladam, ze to lze, ale nevim kde? Diky za radu
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2010 v 14:59
Původně odeslal(a) Jirka Hájek Jirka Hájek napsal(a):

Zkusil jsem o opravu bloku po svém, doufám, že je to ono. Ke stažení zde
 
Děkuji pánu Hájkovi i zdrkovi, je to super, ale řekněte mi prosím, v čem byl zakopaný pes, ať vím propříště a neumřu hloupý.
 
Docela by mě i zajímalo, jak zamezit natočení blokou pouze o 90 stupň§ doprava, lze to prosím?
 
Ta metoda přes tu kótu je zajímavá, ale přijde mi nepraktická. Pokud totiž pracuje někdo se stejně nazvaným kótovacím stylem, ale jinými výškami ve styli definovanými, tak můžete mít problém.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2010 v 15:24
Pes byl možná zakopaný v tom, že pro otáčení byly vybrány i akce parametrů - pak se vše rozhodí (to jsem zapomenul poprvé připsat).
Zamezení otočení jde - vlastnosti odkazu úhel - minimální otočení 0 - maximální 90.
Jen co udělat stou čárou pro výšku? V jiné diskuzi jsem to řešil raději malou čarou pod zárubní a v atributu výpočet.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2010 v 15:31
Čára pro výšku nevadí, pokud v parametru nezobrazíte žádný uchopovací bod a skryjete čáru ve všech stavech, tak se v bloku nezobrazí ani při jeho rozložení.

Upravil PepaR - 20.led.2010 v 15:33
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2010 v 23:18
Dal jsme si tu práci a všechny zde zveřejněné dveře jsem dal do jenoho souboru, který si můžete stáhnout zde a dveře vzájemně porovnat.
Poslední verzi mých dveří zveřejňuji též, budu vděčen za jakékoliv připomínky:
 
PS: Hladin si nevšímejte, mám to uzpůsobené novým CAD standardům.
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 00:02
Dobrá práce, vypadá to jako moje dveře akorát jinak barevně. Mám ještě dodělané odkrokované vzdálenosti po 50mm na šířku a nastavené nějaké minimum a maximum u šířky a tloušťky otvoru ve zdi. Ale ne každému to vyhovuje, takže to neberte jako připomínku.
Nicméně nevěděl by někdo, jak upravit např tyto dveře od PepaR (je jedno jaké, mohu poskytnout můj blok pro upravu), aby při nastavení šířky dveří byl rovnou vyplněn atribut "kóty" dvěří ? řešení jde přes vložení kóty namísto atributu, ale jak upozornil PepaR, tak to není moc vhodné, kvůli kolizi s kotovacími styly (a tak se mi to líbilo, že je to dobrý nápad ..) Neměl by někdo nějaký nápad ?
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 06:56
Díky za pochvalu, ony ve výsledku ty dveře musí vypadat stejně. Vaše dveře byly taky super, ale potřeboval jsem si je vytvořit od začátku sám ať se v  nich do budoucna vyznám a nepřekvapí mě nepředvídatelným chováním.
 
U šířky otvoru mám taky definováno minimum, ale odkrokováno to nemám, kvůli možnému použití v rekosntrukcích, kdy je šířka dveří různá a proto velikosti řeším přes akci hledání.
 
Nějak jsem to nepochopil, v mých dveřích je do děláno na délku úsečky mezi zárubní a tato délka je dynamická, proč to tedy řešit přes kótu?
 
Já myslím, že moc možností není než ty zde uvedene a to:
  • úsečku a do atributu umístit textové pole odkazující na její délku
  • vložením kóty namísto atributu
Napadá mě ještě vytvořit asociativní kótu na šířku, tuto ve všech stavech viditelnosti skrýt a textovým polem do atributu odkázat na její hodnotu, ale musle by to někdo odzkoušet. AutoCAD LT neumí pracovat s poli tak jako AutoCAD.
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 08:11
"Napadá mě ještě vytvořit asociativní kótu na šířku, tuto ve všech stavech viditelnosti skrýt a textovým polem do atributu odkázat na její hodnotu, ale musle by to někdo odzkoušet. AutoCAD LT neumí pracovat s poli tak jako AutoCAD." Neco takoveho mam namysli, presne jak pisete pri rekonstrukci, kdy mam dvere napr 870mm a "tahnu" sirku dveri ke konci otvoru, aby se rovnou vyplnila hodnota 860 do atributu, abych pak nemusel jeste vyplnovat.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 10:05
Ano, tak jsem to přesně myslel, viz text na konci mého předchozího příspěvku.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 10:22
Pokud mam atribit odkazován na měnící se entitu, není nutné nic přepisovat, postačí regenerovat výkres. Pokud použiji kótu děje se to automaticky, v tom je jediný rozdíl.
Zrušit krokování šířka dveří se dá zrušit vždy - řeším to dle potřeby v aktuálním výkresu, nehrozí pak nedotažení dveří na místo kam potřebuji (řeší i parametr vyhledávání)
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 10:31
Taky nevidím jiný důvod pro kótu šířky jiný, než je právě ta aktuálnost zobrazené hodnoty. Textové pole je myslím ale v tomto lepší, vždyť aktulizace se děje při uložení, regenu nebo tisku.
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 12:37
Nejak tomu tedy nerozumim.
PepaR - nevim jak mam priradit odkazovani textu (tpole) do atributu na danou kotu, nemohl byste malinko rozepsat ? Dekuji
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 12:41
Nevím zda to vůbec jde, mám pouze AutoCAD LT, psal jsme to jen jako teoretickou uvahu pod ověřené možnosti. Vpodstatě ale v editoru TPOLE vyberete objekt a zvolíte jakou hodnotu do textového pole si přejete zapsat.
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 13:20
Odkaz Tpole na delku usecky (sirky dveri) ma jednu nevyhodu a to tu, pokud blok dveri zkopiruji, tak nasledne se mi namisto hodnoty sirky dveri zobrazi "xxx" a musim to rucne prepsat, coz je dost neprakticke, kdyz napr kresliim stary stav objektu a nasledne novy, tak zkopiruji a musim prepisovat hodnoty dveri, nevite jeslti to lze upravit tak, aby bylo mozne kopirovat blok a zaroven fungovalo tpole hodnota ?
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 13:28
Tím pádem je někde něco špatně nastaveno.
Pokud se překopíruje celý blok a změní šířka, po regeneraci se změní i šířka.
Zkuste nějaký z přiložených bloků, jestli to budou dělat také. Případně podle nich opravit nastavení.
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 13:37
Odkaz Tpole na delku usecky (sirky dveri) ma jednu nevyhodu a to tu, pokud blok dveri zkopiruji, tak nasledne se mi namisto hodnoty sirky dveri zobrazi "xxx" a musim to rucne prepsat, coz je dost neprakticke, kdyz napr kresliim stary stav objektu a nasledne novy, tak zkopiruji a musim prepisovat hodnoty dveri, nevite jeslti to lze upravit tak, aby bylo mozne kopirovat blok a zaroven fungovalo tpole hodnota ?
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 13:45
omlouvam se za spam, blbo pripojeni.
Nicmene jak zkousim bloky, ktere jsou zde, tak mi to dela u vsech, vsude po zkopirovani daneho bloku se mi objevi z hodnoty napr 1000 na ###, ktera uz nelze pomoci regenerace opravit, musim rucne. Nemohl byste mi poskytnout nejaky priklad, kde se to nedeje ? Dekuji
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2010 v 14:15
Zkuste pišblok a blok znovu vložit do nějakého čistého výkresu.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13007:Proč mi Revit nezobrazí dočasné kóty při vkládání oken nebo dveří?
Tip 6259:Automatické propojení objektů s prostory (místnostmi) v AutoCAD Architecture.
Tip 4415:VIPVýkaz levých/pravých dveří v Revitu.
Tip 10760:Proč atribut dynamického bloku nereaguje na stav viditelnosti?
Tip 4338:Rychlejší výběr dynamického bloku pro editaci.
Tip 4804:Dynamický popis dynamického bloku.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <1234> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,285 sekund.