Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 19214 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoInventor - update zostavy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Vaclav Hryz Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Mechanical2023,Inventor2023,VaultProfessional2023
Stav: Offline
Bodů: 29
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Inventor - update zostavy
    Zasláno: 02.čer.2005 v 22:44

Dobrý večer,

devítku ještě nemáme na strojích (beží náročná zakázka), ale nabízím zkušenosti z předchozích verzí a i jiného CADu:

- při přechodu na nové verze Inventoru jsme ze začátku kašlali na Migrate, ale pak jsme to zkusili a hle, hodně problémů to vyřešilo.

- nebo není updatovaná nižší podsestava. A řeknu Vám, tohle při velké sestavě (lokomotiva, tramvaj) shodilo Inventor i CATII. Obecně se v CADu doporučuje, aby při změnách modelů byla updatována postupně celá struktura. Já vím, je to "na budku", ale nás to donutilo. Jde jen o systém práce. V některých firmách (s různými CADy) nepoužívají živou sestavu do vyšší úrovně, ale nahrazují ji mrtvou kopií jednou za čas. Ale to už je vhodné používat nějaký PLM, který Vám to ošetří.

- taky podobné chování vyvolají katalogové díly, hlavně originál se závitem. V některých šroubech a maticích není správně nadefinován a zupdatován prvek závit. Taky nás to potrápilo.

- nepoužíváte i-Property Collections od verze 2 nahoru? Ta totiž ukládá do polí i-Vlastností (pro párty i sestavy) objem, hmotnost, a hlavně težiště, které se pořád vypočítává a to ty sestavy slušně rozhodí. Taky to párkrát bylo důvodem pádu Inventoru, v podstatě jsou to nezupdatovány všechny podřízené sestavy ve všech úrovních. Nakonec jsme se vrátili k verzi 1.2, ta nepočítá to těžiště...

Vzhledem k pokročilé době mě víc nenapadá, co jsme kdy jak řešili, ale třeba něco z toho bude ono.

Přeji hezký večer (den) a vyřešení problému.

V. Hryz

Vaclav Hryz
VUKV a.s.
Bucharova 1314/8
CZ - 158 00   PRAHA 5
mailto:hryz@vukv.cz
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2005 v 16:41

Mám pocit, že za to mohou knihovny. Když v pětce šli přepisovat, tak se vše zaktualizovalo a bylo OK. Teď když člověk chce úmyslně upravit prvek v knihovně, je s tím patálie. Nedej bože když otevřete starší projekt. Tam toho řve.

Závěr: Zřejmě se neabgrejtují knihovny.

Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2005 v 15:16
Já to přes migrační pomůcky nikdy nedělal a nikdy žádný problém nebyl
Add požadavek na aktualizaci: stávalo se mi to přesně jak už tady bylo řečeno = kdykoliv bez ohledu a souvislostí co jsem předtím dělal(ikdyž pokaždé před zavřením dávám uložit vše), takže rozumné řešení je, nechat zatrhnuté, at to pokaždé zaktualizuje a neptá se, jestli jo nebo ne a máte pokoj - pokud chcete otevřít sestavu neaktualizovanou, tak se to dá mám ten dojem, že nastavit v možnostech u open
Mě v současnosti nejvíce štve, že při zavírání sestav se pořád ptá co má ukládat a co nemá - a nedá se zatrhnout, at ukládá vše a vždy a neptá se - a nejhorší je to, když je všechno uložené, vy dáte zavřít sestavu, ono se to zeptá jestli uložit a když se dá OK, tak se to nezavře - musí se dát NE, to by mě čert vzal
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2005 v 10:46
Ja to vždy migrujem pomocou Migration Utility.
(Aj keď sme sa už myslím na stránkach tejto diskusnej skupiny bavili, že by to malo byť rovnocenné s normálnym otvorením a uložením...)
Mám tiež pocit že to môže byť tak ako to popísal p. Smiga...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 459
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2005 v 10:18
Někde v dokumentaci jsem se dočetl, že se mají po upgradu Inventoru sestavy dávkově přemigrovat Pomůckou pro migraci. Asi to tedy má důvod.

Vl.Janeček
Zpět nahoru
ssmiga Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AIP2010, Mechanical 2010, Vault 2010, Vista 64bit
Stav: Offline
Bodů: 178
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2005 v 10:03

Já mám stejnou zkušenost i se sestavami, které nejsou migrované ze starší verze. Vysvětluji si to tak, že je to dáno postupem ukládání jednotlivých souborů sestavy, tzn. že soubor samotné sestavy je uložen dříve než některý z jejich komponentů a při otevírání je to potom vyhodnoceno jako neaktuální sestava, protože některý z jejich komponent je brán jako "mladší". Ale je to jen můj nepodložený názor a příliš to neřeším. Už jsem si zvykl, že je to tak skoro vždy.

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2005 v 09:57
Děláte migraci pomocí Migrační pomůcky?
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.čer.2005 v 09:47
Pekny den
Urobil som migraciu zostavy z predoslej verzie do AIS9. Vratane Standard Parts. Otvorim ju v AIS9 a potom ulozim. Zvriem zostavu. Po jej opatovnom otvoreni AIS9 hlasi ze musi zostavu updatovat. Toto sa deje vzdy pri otvarani. Neviem najst prvok/ky ktory sa musi pri nacitani updatovat. Mam za to ze vsetko je updatovane, a teda zostava by sa mala cela nacitat plynule po stlaceni tlacitka OPEN.
Kde hladat zadrhel?
Dakujem vsetkym.
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1929:VIPJak převést sestavu z Inventoru do AutoCADu?
Tip 3675:VIPJak vyjmout některé komponenty z výpočtu těžiště sestavy?
Tip 2849:VIPJak v rohovém razítku IDW výkresu Inventoru snadno uvést celkovou hmotnost, objem sestavy nebo měřítko?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 3308:Jak ozrcadlit sestavu nebo podsestavu Inventoru?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,840 sekund.