Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7319 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenorozvin plechu s otvory a závity

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
wahadlo Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 02.bře.2009
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
INVENTOR 2009
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: rozvin plechu s otvory a závity
    Zasláno: 01.pro.2009 v 08:33
Chci plechovou bočnici (stočený plech 6x150mm)kruhového pásového dopravníku (zatáčka) o poloměru cca 1000mm s dírami a závity v různých místech pravidelně na ploše kruhové části. Jak ji vytvořit, aby šla rozvinout i s dírami a dále modifikovat pro jiné úhly dopravníku (90 nebo 180). Nechci toho moc?
wahadlo
Zpět nahoru
Lestr Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 18.srp.2009
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Pro 2022, Vault Pro 2022
Stav: Offline
Bodů: 409
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.pro.2009 v 15:02

Zdravím,

udělej si náčrt poloměru ohybu, buďto 90 nebo 180 nebo jedno kolik stupňů. Pak profilový ohyb po náčrtu. Po tomto příkazu díl rozviň pomocí příkazu Rozvin, ale pozor ne příkazu Přejít na rozvin uplně v pravo na panelu nástrojů !! takto díl rozvineš, nakreslíš další náčrt s polohou děr a poté díl opět ohneš zpátky .

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20091214_145724_Oblouk_180_stup.jpg

 

Zpět nahoru
jiri.jirat Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.bře.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
PRDSU2014; CFD2014
Stav: Offline
Bodů: 34
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.pro.2009 v 13:26
Dobrý den,
výše uvedený postup je správný, ale bohužel je platný pouze pro 2010.
V podpisu máte verzi 2009 kde je postup o mnoho složitější.
Postupů je ovšem více... jeden z nich:
 
budete postupovat stejně jako v předchozím případě.
Vytvoříte si profil pro profilový ohyb s tím, že na konci oblouku bude např. 1mm rovné geometrie (toto je nezbytné pro následné promítání a řezání napříč).
vysuneme přes příkaz profilový ohyb.
Na malinké rovné plošce, která vznikla, vytvoříme náčrt a pomocí příkazu -promítnout rozvin můžeme přesně umístit a nakreslit díry.
Buď použijeme pole k rozkopírování teď v náčrtu nebo až v modelu. Použijeme příkaz -vyříznout a zaškrtneme napříč ohybem.
 
Na tomto případě je dobře vidět zdokonalená funkčnost 2010.
Jiří Jirát (technický konzultant)
CAD Studio a.s.
- www.cadstudio.cz
(technická podpora - helpdesk.cadstudio.cz)
Zpět nahoru
Lestr Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 18.srp.2009
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Pro 2022, Vault Pro 2022
Stav: Offline
Bodů: 409
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.pro.2009 v 09:19
Ani máte pravdu,nevšiml jsem si že je to potřeba pro verzi 2009. Ve verzi 2010 je to opravdu jednodušší SmileSmile
Zpět nahoru
wahadlo Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 02.bře.2009
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
INVENTOR 2009
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.pro.2009 v 09:51
Oběma Vám moc děkuji, zaslintal jsem si nad verzí 2010, to je fakt paráda. Po dvou neúspěšných pokusech jsem nakonec vytvořil ohnutou bočnici jako svařenec, bez děr v ohnuté části, což ve výsledku zjednodušilo konstrukci a navíc to i líp vypadá. V tomto výjimečném případě mi moje řemeslná nezručnost profesně pomohla. To se mi ještě nestalo.
S přátelským pozdravem
Wahadlo
wahadlo
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11944:VIPJak zjistit čistou plochu (bez otvorů) povrchu rozvinu plechové součásti v Inventoru?
Tip 7735:VIPInventor mi nevytváří závitové otvory.
Tip 11945:Jak zjistit čistou plochu (bez otvorů) povrchu rozvinu plechové součásti ve Fusion 360?
Tip 5266:VIPPřepnutí rozvinovacího jádra Inventoru 11.
Tip 13956:VIPJak v rozvinech plechu popisovat i v českém Inventoru ohyby anglicky?
Tip 9337:VIPTabulka poloměrů ohybu pro rozvin plechu dle DIN 6935.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,813 sekund.