Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15757 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoŘetěz na kladce

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Řetěz na kladce
    Zasláno: 15.srp.2005 v 21:01
nijak, řetazy ani řemeny mechsoft pro ai8 nevymodeluje - musí se to nějak obejít
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
HK-racer Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.srp.2005
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.srp.2005 v 20:27

zdravím všechny tohle je můj první dotaz, kterej se také týká řetězů..jak se v MechSoftu u Inventoru 8 vůbec vnáší do sestavy řetěz? mně jde vkládat jenom ty řetězový kola..... 

Zpět nahoru
Otasek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 14.lis.2004
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 340
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čer.2005 v 22:13
Před chvilkou jsem si také hrál s řetízkama a napadlo mě jedno "taky" řešení.
Vymodelujte si jednoduché adaptilní těleso, představující trajektorii pohybu. Toto těleso vložte do sestavy řetězu a každý článek k němu zavazbete (osa čepu na obalovou plochu tělesa představující trajektorii). V celkové sestavě vypněte jeho viditelnost
Pokud budete hýbat sestavou, tak by se mělo adaptivní těleso přizpůsobovat a tím zprostředkovaně pohybovat i s řetězem.
Nezkoušel jsem to, ale za pokus to stojí. Může vzniknout trochu problém, že svazbení řetezu s "vodícím" tělesem není zcela důkladné a jednoznačné, takže to může těla všelijaké vylomeniny - ale asi pořád lepší než řešič dotyku
používám: ASI9 SP4

Ing. Vladimír Janča
Konstrukce strojů a zařízení
Kvasice
Zpět nahoru
Matess Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 13.pro.2004
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čer.2005 v 20:41
Takže jsem to vymyslel takto: do sestavy nevložím celý řetěz jako součást, ale článek po článku a na všechny články, kladku i řemenici použiju dotykovou sadu.
Ovšem ... řetěz má 14 dvojčlánků a mé P4 na 3.0 GHz to zřejmě nedokáže spočítat ... je to pro něj dost záhul. Ještě se mi to nepodařilo natáhnout pořádně tam kam bych chtěl, ale už se to chová přirozeně.

Matess
Zpět nahoru
ssmiga Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AIP2010, Mechanical 2010, Vault 2010, Vista 64bit
Stav: Offline
Bodů: 178
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.čer.2005 v 05:58
Taky by mě to moc zajímalo. Mám obavy, že pohyb řetězu nepůjde udělat, ale možná to jen vyplývá z mé neznalosti...
Zpět nahoru
Matess Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 13.pro.2004
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.čer.2005 v 21:39
Zajímalo by mě, jakým způsobem se dá v Inventoru9 nasimulovat pohyb řetězu po kladce a jeho navinutí na jakousi řemenici.
Zkoušel jsem použít dotykovou sadu, ale ta mi nedovolí řetěz ohnout kolem kladky. Prostě mi to nejde. Nevíte jak na to???

Diky za radu ... Matess


Upravil Matess
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7760:Inventor: Animace navíjení lana na buben
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8200:VIPDoplnění vlastních typů ozubených řemenů do Inventoru.
Tip 7500:Animace řetězu v Inventoru.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,621 sekund.