Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6212 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoproblém s plotrovaním

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: problém s plotrovaním
    Zasláno: 09.pro.2009 v 09:32
Máme ploter HP DJ 500.
V systémovom okne plotra (nastavenie Windows) mám nadefinovanú stránku 914x2500, Portrait, Small Margins (malé okraje), Remove Top/Blank Areas (odstrániť biele plochy). Autorotate (automatické otáčanie) mám vypnuté (nezakvačkané).
VŠETKY FORMÁTY tlačím cez toto nastavenie. Mierku a prispôsobenie výkresu si nastavujem v AutoCADovskom plotrovacom okne priamo a do plotrovského systémového okna už neleziem.
Všetky výkresy mi vďaka nastaveniu Small Margins tlačí cca 5mm od okraju, vďaka funkcii Remove Top/Bottom Blank Areas mi výkres posunie na okraj rolky (5mm) a odreže tiež tesne na konci vyplotrovaného objektu (5mm). Portrait v systémovom nastavení mi zabezpečí, že rolku berie tak ako je v skutočnosti.
UPOZORNENIE: Keď sa Vám nezhoduje orientácia papiera v systémovom a AutoCADovom nastavení plotra a naviac máte nastavenú Autorotáciu, tak sa nedivte, že Vám to robí divy.
RADA2: Toto nastavenie mi bezchybne funguje aj v iných SW, napr. Adobe Acrobat...
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 12:57

My máme HP800, což je "sesterský" model, a ten většinou nemá rád, pokud jsou v jednom *.PC3 souboru nastaveny uživatelské formáty "na šířku" "na šířku role" a "po délce role". Jakmile se objeví "landscape " po délce role , dělá to problémy i u přednastavených (A2, A1, Ao, ...) formátů.

Lépe řečeno když to udělalo poprvé, hledal jsem řešení, a od té doby to jinak, než dvěma (univerzálními) PC3  soubory neřeším
Řeším to dvěma PC3 soubory a funguje to bez jakýchkoliv problémů. Je to kostrbatě řečeno - takže příklad pro plotr 42". 
Tedy nemohu mít v jednpm PC3 souboru např. formáty 840 x 350 mm a 1500 x 350 mm.
Např. pro roli 914 mám NORMAL.PC3, kde jsou formáty papíru "na šířku role) - např. 914x350, 914x490, 914x650, 914x913
a DLOUHE.PC3 s formáty třeba 1100x914, 1500x914, 2200x914
J. Mantlík

Zpět nahoru
apetlak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.srp.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD Architecture 2008 - Český (Metrický systém
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 12:36
skúste potom v nastaví plotru pozrieť v nastaveniach "advancet" zapnutá autorotácia, alebo jednoducho skúste nastaviť ploter ako portrait a skusit ako sa to vytlačí. Ja mám tento istý ploter a stava sa mi to iba ked mám nakreslený výkres vyšší ako širší a vtedy mi zvykne otáčať v tom pripade zada vsetko na výšku a je to vyriešené v tomto pr´pade ked som to správne pochopil tak výkres je nakreslený širší takže by som skúsil postup pokus omil a určite sa dopracujete k správnemu riešeniu.
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 12:15
To je zajimave, mate zmeneno jak nastaveni v plotru tak nastaveni ve vykresleni na sirku ? Mame stejny ploter a musi se to nastavit jak ve vlastnostech plotru tak v cadu, jinak to nevytiskne tak jak chci, ale tak jak to ma primarne nastavene
Zpět nahoru
Dusano13 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.říj.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
autocad 2009, LT 2009
Stav: Offline
Bodů: 18
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 12:03
Rolka papiru je nastavená ako 42 inch., landscape mám nastavené aj pri volbe papieru aj pri možnostiach tlače. Ploter je HP design jet 500plus.
AS robí t iba pri jednom súbore a aj keď jeho obsah prekopírujem do iného robí to tiež, avšak keď si otvorím svoj resp. nejaký druhý tak to už ide normálne.
Zpět nahoru
apetlak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.srp.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD Architecture 2008 - Český (Metrický systém
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 11:15
Skúste sa pozrieť či zadávate landscape teda na šírku aj v nastaveniach tlačiarne aj v nastaveniach tlače, alebo sa presvedčte že či ste zadali 420 ako výšku a 800 ako dĺžku.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 11:12
Jaká je nastavena šíře role - pokud je nastavena např. 24 palců tak ji automaticky otočí.
Případně doplnit do otázky typ plotru.
Zkustit vytiskout výkres z jiného PC.

Upravil zdrk - 07.pro.2009 v 11:12
Zpět nahoru
Dusano13 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.říj.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
autocad 2009, LT 2009
Stav: Offline
Bodů: 18
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 10:19
Zdravím Vás. Mám problém s plotrovaním. Keď zadám vekosť papieru
420x800 mm označím oblasť tlače a zadám landscape aj tak mi neplotruje výstup po dĺžke, ale plotruje ho po šírke. Toto mi nerobí pri mojích výkresoch, ale pri kolegových.  prosím o pomoc. Ďakujem.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13652:VIPProblémy s otevíráním/zavíráním souborů nebo spouštěním modulů Inventoru.
Tip 6975:VIPProblém s dialogem vlastností modelu zobrazení Topobase.
Tip 3924:VIPMožný problém s předčasným vracením výpůjčky síťové licence.
Tip 3686:VIPMožný problém s přístupem z MapGuide klientu instalovaného na Windows XP.
Tip 6847:VIPŘešení problémů s WMS z českých zdrojů v AutoCAD Map 3D.
Tip 584:Problémy s načítáním SHP souborů.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,734 sekund.