Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16338 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoproblém s plotrovaním

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Dusano13 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.říj.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
autocad 2009, LT 2009
Stav: Offline
Bodů: 18
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: problém s plotrovaním
    Zasláno: 07.pro.2009 v 10:19
Zdravím Vás. Mám problém s plotrovaním. Keď zadám vekosť papieru
420x800 mm označím oblasť tlače a zadám landscape aj tak mi neplotruje výstup po dĺžke, ale plotruje ho po šírke. Toto mi nerobí pri mojích výkresoch, ale pri kolegových.  prosím o pomoc. Ďakujem.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 11:12
Jaká je nastavena šíře role - pokud je nastavena např. 24 palců tak ji automaticky otočí.
Případně doplnit do otázky typ plotru.
Zkustit vytiskout výkres z jiného PC.

Upravil zdrk - 07.pro.2009 v 11:12
Zpět nahoru
apetlak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.srp.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD Architecture 2008 - Český (Metrický systém
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 11:15
Skúste sa pozrieť či zadávate landscape teda na šírku aj v nastaveniach tlačiarne aj v nastaveniach tlače, alebo sa presvedčte že či ste zadali 420 ako výšku a 800 ako dĺžku.
Zpět nahoru
Dusano13 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.říj.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
autocad 2009, LT 2009
Stav: Offline
Bodů: 18
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 12:03
Rolka papiru je nastavená ako 42 inch., landscape mám nastavené aj pri volbe papieru aj pri možnostiach tlače. Ploter je HP design jet 500plus.
AS robí t iba pri jednom súbore a aj keď jeho obsah prekopírujem do iného robí to tiež, avšak keď si otvorím svoj resp. nejaký druhý tak to už ide normálne.
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 12:15
To je zajimave, mate zmeneno jak nastaveni v plotru tak nastaveni ve vykresleni na sirku ? Mame stejny ploter a musi se to nastavit jak ve vlastnostech plotru tak v cadu, jinak to nevytiskne tak jak chci, ale tak jak to ma primarne nastavene
Zpět nahoru
apetlak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.srp.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD Architecture 2008 - Český (Metrický systém
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 12:36
skúste potom v nastaví plotru pozrieť v nastaveniach "advancet" zapnutá autorotácia, alebo jednoducho skúste nastaviť ploter ako portrait a skusit ako sa to vytlačí. Ja mám tento istý ploter a stava sa mi to iba ked mám nakreslený výkres vyšší ako širší a vtedy mi zvykne otáčať v tom pripade zada vsetko na výšku a je to vyriešené v tomto pr´pade ked som to správne pochopil tak výkres je nakreslený širší takže by som skúsil postup pokus omil a určite sa dopracujete k správnemu riešeniu.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2009 v 12:57

My máme HP800, což je "sesterský" model, a ten většinou nemá rád, pokud jsou v jednom *.PC3 souboru nastaveny uživatelské formáty "na šířku" "na šířku role" a "po délce role". Jakmile se objeví "landscape " po délce role , dělá to problémy i u přednastavených (A2, A1, Ao, ...) formátů.

Lépe řečeno když to udělalo poprvé, hledal jsem řešení, a od té doby to jinak, než dvěma (univerzálními) PC3  soubory neřeším
Řeším to dvěma PC3 soubory a funguje to bez jakýchkoliv problémů. Je to kostrbatě řečeno - takže příklad pro plotr 42". 
Tedy nemohu mít v jednpm PC3 souboru např. formáty 840 x 350 mm a 1500 x 350 mm.
Např. pro roli 914 mám NORMAL.PC3, kde jsou formáty papíru "na šířku role) - např. 914x350, 914x490, 914x650, 914x913
a DLOUHE.PC3 s formáty třeba 1100x914, 1500x914, 2200x914
J. Mantlík

Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.pro.2009 v 09:32
Máme ploter HP DJ 500.
V systémovom okne plotra (nastavenie Windows) mám nadefinovanú stránku 914x2500, Portrait, Small Margins (malé okraje), Remove Top/Blank Areas (odstrániť biele plochy). Autorotate (automatické otáčanie) mám vypnuté (nezakvačkané).
VŠETKY FORMÁTY tlačím cez toto nastavenie. Mierku a prispôsobenie výkresu si nastavujem v AutoCADovskom plotrovacom okne priamo a do plotrovského systémového okna už neleziem.
Všetky výkresy mi vďaka nastaveniu Small Margins tlačí cca 5mm od okraju, vďaka funkcii Remove Top/Bottom Blank Areas mi výkres posunie na okraj rolky (5mm) a odreže tiež tesne na konci vyplotrovaného objektu (5mm). Portrait v systémovom nastavení mi zabezpečí, že rolku berie tak ako je v skutočnosti.
UPOZORNENIE: Keď sa Vám nezhoduje orientácia papiera v systémovom a AutoCADovom nastavení plotra a naviac máte nastavenú Autorotáciu, tak sa nedivte, že Vám to robí divy.
RADA2: Toto nastavenie mi bezchybne funguje aj v iných SW, napr. Adobe Acrobat...
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13652:VIPProblémy s otevíráním/zavíráním souborů nebo spouštěním modulů Inventoru.
Tip 6975:VIPProblém s dialogem vlastností modelu zobrazení Topobase.
Tip 3924:VIPMožný problém s předčasným vracením výpůjčky síťové licence.
Tip 3686:VIPMožný problém s přístupem z MapGuide klientu instalovaného na Windows XP.
Tip 6847:VIPŘešení problémů s WMS z českých zdrojů v AutoCAD Map 3D.
Tip 584:Problémy s načítáním SHP souborů.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,781 sekund.