Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6832 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAktualizace polí uvnitř bloku

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
studeny.p Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 07.úno.2008
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
ADT2015, ACLT2015
Stav: Offline
Bodů: 21
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Aktualizace polí uvnitř bloku
    Zasláno: 28.čvc.2011 v 09:34
Dobrý den,
prosím informaci jak ovlivnit aktualizaci polí v referencích případně v textu v bloku.
Potřebuji aby jiná reference nebo text automaticky načetl hodnotu z jiného atributu(vše v jednom bloku). Bohužel se mi AC chová hodně podivně. Když vytvořím atribut který = hodnotě jiného atr. tak se neaktualizuje. Stačí když tam do bloku vložím parametr viditelnosti a uložím už se při regeneraci aktualizuje. Ovšem když blok uložím (mimo akt. soubor) a vložím do jiného souboru tak je po aktualizaci.....
Aktualizace polí odstavcovém textu (kvůli maskování pozadí) nefunguje vůbec když změním řádkový atribut na víceřádkový zobrazuje pouze křížky. Máte někdo s tímto zkušenost?

Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čvc.2011 v 10:12
Nechtěl byste prosím blok přiložit k diskusi? Třeba by to pomohlo identifikovat problém.

Nicméně samotná aktualizace polí je řízena proměnnou a  vlastnostmi atributu.


Upravil PepaR - 28.čvc.2011 v 10:15
Zpět nahoru
studeny.p Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 07.úno.2008
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
ADT2015, ACLT2015
Stav: Offline
Bodů: 21
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čvc.2011 v 12:44
Posílám link http://leteckaposta.cz/819498364.

Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čvc.2011 v 13:44
Ještě dotaz po zhlédnutí bloku. Na jakou entitu konkrétně odkazujete, např. v případě čísla plochy?
Zpět nahoru
studeny.p Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 07.úno.2008
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
ADT2015, ACLT2015
Stav: Offline
Bodů: 21
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čvc.2011 v 14:02
Plocha bere data z "A3_TAB.PLOCHA.M" ostatní z dat která jsou vypsané v zaslaném dwg souboru. Postupuji takto do výchozího hodnoty dám: vložit pole > objekty > vyberu referenci ze které chci data (A3_TAB.PLOCHA.M) > hodnota. V podstatě jsem chtěl vložit pole do textu > to nešlo tak jsem zkusil atribut to také nešlo než se mi jednou sám zaktualizoval (jak jsem popsal dříve). Tak jsem zkoušel proměnné FIELDEVAL = 16,  DEMANDLOAD ........a už to postrádalo logiku. Tak jsem se obrátil na fórum. Zřejmě to bude někde v bloku protože proměnné to neovlivňují a začne to fungovat při zásahu do bloku. Po jeho resetu bloku se jeho I-vlastnosti ztrácejí.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čvc.2011 v 14:10
Referencí máte na mysli jiný výkres nebo entitu již vloženou ve výkresu? Ptám se, protože položku A3_TAB.PLOCHA.M jsem v odkazu ke stažení nenalezl.
Zpět nahoru
studeny.p Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 07.úno.2008
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
ADT2015, ACLT2015
Stav: Offline
Bodů: 21
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čvc.2011 v 14:12
To je název atributu uvnitř téhož bloku.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čvc.2011 v 18:49
Dobrý den,

problém je pravděpodobně v tom, že textové pole máte vytvořeno vně editoru bloků, takže při vložení do nového výkresu je AutoCAD zmaten, na který objekt má odkazovat. Příklad atibutu uvnitř bloku můžete nalézt např. v bloku dynamických dveří viz článek na autodeskclubu.
Zpět nahoru
studeny.p Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 07.úno.2008
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
ADT2015, ACLT2015
Stav: Offline
Bodů: 21
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čvc.2011 v 09:00
Dobrý den, 
Dnes jsem to zkusil udělat i atributy až v Editoru bloků. Už se to do bloku uloží. Bez aktivní dynamiky (viditelnosti) to prostě nejde. I když vložím blok do výkresu musím přepnout viditelnost a až poté se překreslí /vyplní. Dále jsem zjistil že _objid se bere z pořadí artibutů. Data to změnilo po změné pořadí. Původní vize že se mi hodnotu z atributu  vloží do textu (aby mi to nikdo nemohl přepsat) prostě nejde z toho důvodu že pole uvnitř bloku se prostě neaktualizují. Stejně je tomu u víceřádkového atributu. Jediné jak je aktualizovat je vytvořit nekonstantní jednořádková atribut v bloku s parametrem viditelnosti který se obnoví data polí při přepnutí viditelnosti. Takto jsem to nakonec udělal......Dílky.


Upravil studeny.p - 29.čvc.2011 v 09:01
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čvc.2011 v 09:46
Dle mého atribut viditelnosti pro aktualizaci údajů není třeba. Při uložení, regeneraci nebo tisku se textové pole aktualizuje. 

PS: Nekonstantní atribut je samozřejmostí, pokud tam chcete mít proměnnou hodnotu, neboli textové pole.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9330:Co je kontextové textové pole a proč se neaktualizuje v bloku?
Tip 3238:iPROJECT nevyhledá texty uvnitř některých .PDF dokumentů
Tip 4804:Dynamický popis dynamického bloku.
Tip 11096:VIPNepravidelné pole dílů s asociativní aktualizací dle skeletonu.
Tip 13549:Text s automatickou popiskou hladiny, ve které leží.
Tip 6367:Vložení a aktualizace času a datumu ve výkresu AutoCADu


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,031 sekund.