Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6360 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoiLogic - Přenos z výkresu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: iLogic - Přenos z výkresu
    Zasláno: 04.říj.2011 v 23:07
Dobrý den,

zkouším se ponořit do tajů iLogic, pro začátek jsem si vymyslel vychytávku na tvorbu rozvinů průniku dvou trubek. Moje idea je asi takováto. Po otevření výkresu mi vyskočí tabulka, kde zadám parametry trubek a po odklepnutí se mi vytvoří rozviny obou trubek.

Vytvořil jsem si model sestavy, kde mám vytvořenou zadavaci tabulku s parametry, tu mi vsechno funguje, jen po nastaveni Spoustece na vyskoceni tabulky po otevreni dokumentu se nic nedeje ... Musi se to osetrit i nekde jinde nez jen ve Spousteci?
 
Pak jsem si vytvoril vykres, kde mam umistene rozviny obou trubek. Kdyz provedu zmenu v modelu, po otevreni vykresu se zmeny projevi i ve vykrese, to je vse v pohode. Ale pokud si vytvorim tabulku s parametry ve vykresu, tak se mi ne vzdy zmeni rozmery. Musim proto vzdy jít do modelu, kde musím klknout na prestavet vse. Navic mi taky nevyskakuje tabulka po otevreni dokumentu. Jak docilit toho aby mi to fungovalo jak chci?

Navic, jde nastavit aby aktualizace parametru se provadela az po odklepnuti dialogu?

Muj pokus lze stahnout zde http://www.uloz.to/10503751/rozvin-zip
Václav Dušek
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2011 v 21:18
Tak jsem se rozhodl zdokonalit co jsem vytvořil, tedy rád bych aby se po otevření výkresu otevřelo dialogové okno, kam bych zadal parametry a aby se po odklepnutí změnil výkres podle parametrů. Už jsem dokázal navazbit výkres aby se mi přenesly parametry do sestavy, ale mám dva problémy.

1) Rád bych aby se po otevření výkresu vyskočilo okno kam zanesu parametry, zkoušel jsem to přes spouštěč událostí, to mi nešlo, pak mi došlo, že nastavuji aby proběhlo pravidlo. Tak jsem zkoušel vyzkoumat jak to "naprogramovat", ale nějak mi to nejde, můžu poprosit o radu jak na to? :-)

2) Mám problém s aktualizací parametrů v modelu. Když ve výkrese nastavím parametry, tak se mi neaktualizují parametry ve vymodelovaných součástech. Na výkrese mám textové údaje, ty se aktualizují, model se aktualizuje až poté, co přejdu do modelu a tam provedu aktualizaci. Jde to nějak "odladit"?

Díky
Václav Dušek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 12504:VIPJak spustit nebo nakopírovat iLogic pravidlo z jiného dokumentu?
Tip 13309:Jak hromadně převést iLogic pravidla a formuláře ze zdrojových dokumentů Inventoru?
Tip 11829:VIPKopírování načrtnutého pohledu z jednoho výkresu do druhého (iLogic).
Tip 12576:VIPExport seznamu výkresů z vrcholové sestavy (iLogic, Excel).
Tip 11131:3 možnosti změny parametrů řídicího náčrtu v sestavě.
Tip 11458:VIPJak do výkresových kót doplnit názvy parametrů z modelu Inventoru?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,611 sekund.