Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8959 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoCo to je za program?

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
cestr Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 13.dub.2010
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
pouzival AutoCAD2008
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Co to je za program?
    Zasláno: 06.led.2013 v 10:21
Mám jednoduchý dotazSmile...v jakém programu jsou zpracovány tyto vizualizace?
file:///C:/Users/%C4%8Cestr/Desktop/ARCHITEKTI%20n%C3%ADzkoenergetick%C3%BDch%20dom%C5%AF%20%20%20Architektonick%C3%A9%20studie%20a%20projekty%20rodinn%C3%BDch%20dom%C5%AF%20%20Bungalov%20s%20pultov%C3%BDmi%20st%C5%99echami%20%20%20Karvin%C3%A1%20%20_files/moderni-dum-s-pultovou-strechou-karvina.jpg
http://www.architekti-projektanti.cz/_media/soubory/nizkoenergeticke-domy.jpg

Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2013 v 11:29
Dobrý den,

s tím prvním odkazem Vám asi nepomůžeme, neboť odkazuje na Váš disk. U odkazu druhého je těžké odhadnout, přes jaké všechny programy výstup prošel a nejlepší by bylo se zeptat asi přímo autorů. Dle mého to ale bude určitě kombinace nějakého CADu (ArchiCAD, Revit) + nástroje pro vizualizace (3ds Max, Artlantis, Cinema) + grafický editor (Photoshop, ...).
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2013 v 21:44
Původně odeslal(a) cestr cestr napsal(a):

Mám jednoduchý dotazSmile...v jakém programu jsou zpracovány tyto vizualizace?
... moderni-dum-s-pultovou-strechou-karvina.jpg
... http://www.architekti-projektanti.cz/_media/soubory/nizkoenergeticke-domy.jpg


Jednoduchým dotazem u strýčka G. na obrázek "Bungalov s pultovými střechami Karviná" lze zjistit, že pro firmu "Architektonický ateliér Master Design s.r.o." (architekti a projektanti rodinných domů) zpracovává vizualizace grafické studio "Studio vizuall" v Moravské Ostravě. Tam je nutno směřovat dotaz.
P.S.:
Většina těch domů jsou opravdu hnusné škatule. Zejména ploché střechy, které mají architekti v takové oblibě, bych nikdy nestavěl - ale to je jenom můj malý osobní názor.



Upravil vbehun - 06.led.2013 v 21:47
=^..^=
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.led.2013 v 00:04
Původně odeslal(a) vbehun vbehun napsal(a):

P.S.:
Většina těch domů jsou opravdu hnusné škatule. Zejména ploché střechy, které mají architekti v takové oblibě, bych nikdy nestavěl - ale to je jenom můj malý osobní názor.

Já bych zase k těm plochým střechám nebyl tak skeptický, spolehlivostí v některých případech předčí i určité typy šikmých střech.
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.led.2013 v 07:15
No nie je plochá strecha ako plochá strecha. Ak sa pozriem na obrázok kde je tých 6 domov a pôjdem striktne podľa sklonu do 10° tak cca tri z nich majú podľa mňa šikmú strechu. A to ešte neznamená že ako krytina tam musí byť niečo "povlakové". Ak si ako plochú strechu predstavím niečo "rovné" a s "lepenkou" tak to snáď nemôžem povedať okrem garáže o žiadnom z týchto domov. Takže tiež by som to až tak nezatracoval, ploché strechy okolo 8 - 10° so skladanou krytinou nemusia byť zlé.
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.led.2013 v 08:48
Plochou střechou myslím všechny velké rovné jednotvárné plochy tvaru desky, i skloněné.
Jsem více zastáncem organické architektury typu Gaudího.
Ale to už se dostáváme daleko od tématu CADfóra.
=^..^=
Zpět nahoru
Biolit Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.bře.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
3dsmax
Stav: Offline
Bodů: 162
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.led.2013 v 18:44
jak jsem zacinal s podnikanim tak jsem zkousel shanet praci i ve studiu Vizuall. No a jestli se nemylim, tak vizualizacni studio Vizuall vzniklo jako prvni a pak rozsirili svoje sluzby o projekty domu a rikaj si MasterDesign. Takze to jsou stejni lide. A pokud si dobre pamatuju, tak studio Vizuall pracuje/pracovalo v 3dsmax+vray. To prostredi jako travy a obloha jsou pravdepodobne photoshop.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.led.2013 v 13:14
Zajímavé je, že žádná z těchto firem nevlastní podle záznamů Autodesku žádnou legální licenci 3dsMaxe.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.led.2013 v 13:44
Ja len otázku troška mimo. Program 3DSMAX poznám moc dobre ale mám pocit že keď robím v Autodesk REVIT a jeho výstupný vizualizačný "engine" je totožný s 3DSMAX, jeho výstup bude totožný a rovnako kvalitný. Resp. keď mám REVIT načo mi je 3DSMAX??? Resp. tie obrázky ktoré sú uvedené hore v odkazoch dokáže spraviť 3DSMAX ale taktiež aj REVIT nie?

(viem že 3dsmax ponúka oveľa viac animačných a vizualizačných funckií, štúdiu osvetlenia, iné renderovacie algoritmy MentalRay, Vray ale z hľadiska výstupu štandartného stavebného projektu oproti revitu snáď až také výhody nemá)

Alebo sa mýlim?

Upravil be_em - 08.led.2013 v 13:47
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.led.2013 v 14:27
Ten engine (mental ray) jen podobný, není úplně stejný, ale hlavně má podstatně jiný sortiment nastavení. Výstup tedy zdaleka nemusí být stejný.
Plus má 3ds Max další možnosti postprocesingu, síťového renderingu, animací, atd.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Biolit Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.bře.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
3dsmax
Stav: Offline
Bodů: 162
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.led.2013 v 14:42
be_em: tak ve photoshopu jde taky delat vykresy. :)

Ale tak urcite by to melo byt podobne, ale 3dsmax diky vsem ruznym pluginum a ruznym nastrojum je schopny generovat vice presvedcive vystupy. Urcite jsou studie, kde takovy vystup z Revitu je naprosto dostacujici.
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.led.2013 v 14:44
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Ten engine (mental ray) jen podobný, není úplně stejný, ale hlavně má podstatně jiný sortiment nastavení. Výstup tedy zdaleka nemusí být stejný.
Plus má 3ds Max další možnosti postprocesingu, síťového renderingu, animací, atd.


V Mental Ray-i som dosť dlho pracoval, ten poznám (ale REVIT nepoznám), išlo mi skôr o to, že z hľadiska takých projekcií ako boli vyššie uvedené obrázky, tzn. rodinné domy a menšie stavby a keď ako výstup mi stačí štandartný 3D obrázok a nemusím robiť animácie, postprocessing tak 3dsmax až taký prínos oproti REVITU zjavne nemá.

Tak tu skúste niekto originál vložiť výstup z REVITU, niečo ozaj kvalitné a hlavne nech to nieje ešte urobené Photoshopom a 3dsmaxom.

Upravil be_em - 08.led.2013 v 14:46
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.led.2013 v 14:47
Původně odeslal(a) Biolit Biolit napsal(a):

be_em: tak ve photoshopu jde taky delat vykresy. :)


To by ste sa čudovali aké 3D vizualizácie sa dajú urobiť vo Photoshope a okolo 3D to ani nešlo!!! :-)
Zpět nahoru
Biolit Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.bře.2007
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
3dsmax
Stav: Offline
Bodů: 162
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.led.2013 v 09:48
Původně odeslal(a) be_em be_em napsal(a):

 Tak tu skúste niekto originál vložiť výstup z REVITU, niečo ozaj kvalitné a hlavne nech to nieje ešte urobené Photoshopom a 3dsmaxom.

tak ono staci kouknout do googlu. Oni ty vystupy v zakladu budou kvalitni, pokud tomu rendru nekdo aspon trochu rozumi.


Zpět nahoru
Lukascz Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.bře.2013
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD 2011
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2013 v 11:02
Budovy jsou ve většině případů velmi jednoduché a klidně by postačil na modelování jen SketchUp a jako renderovací program například Vray, nebo Artlantis.  Prvky prostředí jsou vkládané ručně - např. ve Photoshopu, nebo podobném grafickém programu. Např. tráva kolem objektu je dodělaná pomocí štětců. Takový obrázek zatím asi žádný program sám neudělá, vždy je to kombinace různých nástrojů.

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5944:Co jsou soubory typu sestava.NewVer.iam ?
Tip 11432:Mám pro AutoCAD, Inventor či Revit použít herní režim Windows 10?
Tip 7658:Nefunguje mi dobře průhlednost entit při tisku.
Tip 1339:Co je to tzv. Major Account smlouva?
Tip 8236:Změna licencování mezi MapGuide Enterprise a Infrastructure Map Server.
Tip 4302:K čemu slouží proměnná INTELLIGENTUPDATE?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,781 sekund.