Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16822 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTvorba formuláře - začátečník

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
oliv Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.bře.2010
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Inventor, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Tvorba formuláře - začátečník
    Zasláno: 03.kvě.2013 v 13:19
Dobrý den

Začínám s iLogicem a zkouším  příkládek, kde mám trojúhelníkovou podstavu a chci rozměry upravit přes formulář. Z 6ti možných parametrů potřebuji vybrat 3, kterými bude náčrt zakótován. Když ale udělám náčrt, tak ten je plně okótován 3. kótami a ty zbylé jsou řízené, takže je ve formuláři nelze zadat. Můžete mi poradit jak to udělat, aby se dal ve formuláři volit libovolný rozměr a podle toho kótovat?

Děkuji   

Zpět nahoru
Boleslav Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
dříve Solidworks, teď Inventor
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.kvě.2013 v 13:30
Zbylé parametry bude muset vypočítat, takže na to už iLogic nebude stačit a formulář si musíte udělat ve VBA. To je o trochu složitější, ale ne o moc.
Zpět nahoru
oliv Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.bře.2010
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Inventor, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.kvě.2013 v 13:57
A nejde nějakým způsobem přepnout řízenou kótu na živou a naopak?
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.kvě.2013 v 14:57
lépe by se to popisovalo, kdyby jste sem vložil zpracovávaný soubor.

nejprve si v náčrtu jasně pojmenujte kóty, které budou model dále řídit (pojmenovávání se provádí tak, že do příkazového okna napíšete například "podstava=30"), to samé pak provedete s vysunutím, resp. ostatními procesy
v okně iLogic dáte vytvořit nový formulář, otevře se okne, kde v levé části máte parametry, které přetáhnete do pravé části okna, zde si je můžete složkovat, upravovat, dělat s tím psí kusy, po potvrzení OK se vytvoří formulář
pak už jen stačí kliknout na tlačítko a vyvolá se vám tabulka, kam vyplníte parametry

řízenou kótu upravíte v prostředí náčrtu tak, že kliknete na kotu ribbonu Náčrt v oddíle Formát kliknete na Řízená kóta
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 28496/iLogic.JPG Přihlaste se pro zobrazení plné verze - 28496/Řízená_kota.JPG



Václav Dušek
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.kvě.2013 v 14:59
ještě jsem zapoměl doplnit, že pokud je potřeba něco dopočítat, tak lze zadávat vzorečky přímo do dialogového okna kóty, případně je lze v zjednodušené dormě vkládat do parametrů
Václav Dušek
Zpět nahoru
oliv Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.bře.2010
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Inventor, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.kvě.2013 v 16:13
Jde mi spíš o to, jestli existuje příkaz, který zruší řízení kóty.  Dejme tomu, že budu mít náčrt okótovaný jen řízenými kótami. Ve formuláři (např. pomocí check boxu) vyberu tři parametry, pomocí kterých chci kótovat a u těch se pomocí nějakého pravidla vypne řízení kóty. Jde to?
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.kvě.2013 v 20:39
Jde všechno, ale...
V tomhle směru je iLogic poměrně neohebný nástroj. Umožňuje měnit hodnoty jednotlivých parametrů, ale nedokáže nastavovat kóty jako řízené. Parametr a kóta jsou dva rozdílné objekty.
Osobně si myslím, že je nejdříve potřeba vyřešit celý model tak, aby byl rozumně řízen malou skupinou parametrů a potom teprve sáhnout po iLogicu.
Přesto, pokud je skutečně potřeba použít dvě kótovací schémata, a já si myslím že není, lze to provést tak, že vytvoříte tu desku dvěma prvky. Jeden pro každé kótovací schéma a dalším parametrem řídit jejich zapnutí/vypnutí. Zbytek modelu se na ně ale vázat nebude.
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.kvě.2013 v 21:35
Jenom pro úplnost doplním jak přepnout řízenou kótu na normální a naopak. Pozor, pokud se pokusíte změnit řízenou kótu, tak se iLogic zhroutí.
Zpět nahoru
oliv Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.bře.2010
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Inventor, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.kvě.2013 v 11:08
Děkuji za radu a přiložený kód. Tahle cesta opravdu asi nebude nejšťastnější.

Mám tedy pár dalších dotazů.

1. Jak lze za určitých podmínek zamezit zápisu do pole? To znamená, že ideální by pro mě bylo, kdyby bylo možné z pravidla (skriptu) nějakým způsobem pracovat s políčky ve formuláři - např. pokud bude zaškrtnuto to a to zaškrtávací políčko, pak bych si chtěla podle mnou definovaných pravidel nastavovat políčka ve formuláři na „pouze pro čtení“.

2. Je možné nějakým způsobem spustit mnou definované pravidlo (skript) když uživatel klikne na zaškrtávací políčko?

3. A poslední dotaz. Na internetu jsem našla: “ Pomocí výpisu vlastností ve VBA je ale možné zpětně zjistit jak je která část modelu vytvořena.“. To udělám jak?

Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.kvě.2013 v 21:25
Ad 1) To lze udělat přes vlastnosti ovládacího prvku Chování-Povolení název parametru
 
Ad 2) To podle mě nejde, ale je možné po stisknutí vlastního tlačítka aktualizovat regaovat na hodnotu parametru
 
Ad 3) Takhle vytržené z kontextu nevím, co tím chtěl autor říci, ale já používám okno Locals na prohlížení proměnných, kde si do nějaké proměnné vložím to, co mě zajímá. Například jako první objekt ve výběru. Ale použítí tohoto postupu vyžaduje trochu hlubší znalosti VBA a API Inventoru.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6441:VIPTopobase Web - nastavení formuláře pro view (FID).
Tip 8463:VIPZměna parametrů modelu formulářem ve výkresu.
Tip 9209:Kde jsou uloženy globální formuláře Inventor iLogic?
Tip 5115:Jaké jsou možnosti školení na AutoCAD, Inventor či Revit?
Tip 10518:Umíte správně ovládat 3D myš?
Tip 13309:Jak hromadně převést iLogic pravidla a formuláře ze zdrojových dokumentů Inventoru?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,738 sekund.