Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8241 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoStaré MNU, OwnIcon - Otazník

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
chlebovsky Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.čer.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad R9 - 2022
Stav: Offline
Bodů: 112
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Staré MNU, OwnIcon - Otazník
    Zasláno: 25.bře.2014 v 20:14
Zdravím, určitě každý jste bojoval s CUI :-) a určitě víte jak na to a poradíte mi.


Nahrávám starý MNU soubor, a všechny fukční ikonky mi to načte včetně obrázku, a všechny Flyout (rozbalovací) ikonky s _OwnIcon mi to nenačte. Takže u kadého podmenu, kde mám napevno definovaný img, mám samé otazníky v obláčku. A když na něj kliknu, rozjede se podmenu, je tedy funkční, ale bez obrázku.


Sice se mi to podaří, když menu načtu, a ručně nastavím v CUI příslušné ikonky pomoci importu v editoru ikonek, a vyberu bmp soubor ručně, to je ale nemožné pro asi 1000 ikonek :-(. Asi mám někde v kódu mnu chybu. Nebo mi tam chybí nějaká část která definuje právě ty _OwnIcon images.


Hlavní nabídku a podnabídky mám definované v .mnu takto:

hlavní - část
[--]
[_Flyout("Octanorm Police", ICON_16_OCT_POLICE_A.BMP, ICON_24_OCT_POLICE_A.BMP, _OwnIcon, ExpoCad_2014.TB_OCTANORM_POLICE)]
[--]

tady mi to neukazuje tu ikonu ICON_16_OCT_POLICE_A.BMP

pak mám takovouto definici tohoto rozbalovacího toolbaru

**TB_OCTANORM_POLICE
[_Toolbar("Octanorm - Police", _Floating, _Hide, 100, 130, 1)]

[_Flyout("Octanorm - Police 300 rovné           ", ICON_16_OCT_POLICE_B.BMP, ICON_24_OCT_POLICE_B.BMP, _OwnIcon, ExpoCad_2014.TB_OCTANORM_POLICE_ROVNE_300)]

[_Flyout("Octanorm - Police 200 rovné           ", ICON_16_OCT_POLICE_C.BMP, ICON_24_OCT_POLICE_C.BMP, _OwnIcon, ExpoCad_2014.TB_OCTANORM_POLICE_ROVNE_200)]

[_Flyout("Octanorm - Police 300 sklopné 2 držáky", ICON_16_OCT_POLICE_D.BMP, ICON_24_OCT_POLICE_D.BMP, _OwnIcon, ExpoCad_2014.TB_OCTANORM_POLICE_SKLOPNE_300_1)]

[_Flyout("Octanorm - Police 300 sklopné 1 držák ", ICON_16_OCT_POLICE_I.BMP, ICON_24_OCT_POLICE_I.BMP, _OwnIcon, ExpoCad_2014.TB_OCTANORM_POLICE_SKLOPNE_300_2)]
                  [--]
[_Flyout("Počet držáku podhledů Z     (104086)", ICON_16_OCT_POLICE_E.BMP, ICON_24_OCT_POLICE_E.BMP, _OwnIcon, ExpoCad_2014.TB_OCTANORM_POLICE_DRZAK104086)]

[_Flyout("Počet držáku podhledů 70mm  (109301)", ICON_16_OCT_POLICE_F.BMP, ICON_24_OCT_POLICE_F.BMP, _OwnIcon, ExpoCad_2014.TB_OCTANORM_POLICE_DRZAK109301)]

[_Flyout("Počet držáku podhledů 175mm (109302)", ICON_16_OCT_POLICE_G.BMP, ICON_24_OCT_POLICE_G.BMP, _OwnIcon, ExpoCad_2014.TB_OCTANORM_POLICE_DRZAK109302)]

[_Flyout("Počet trnů pro text.podhled (109303)", ICON_16_OCT_POLICE_H.BMP, ICON_24_OCT_POLICE_H.BMP, _OwnIcon, ExpoCad_2014.TB_OCTANORM_POLICE_DRZAK109303)]

[_Button("Určení z-polohy polic", ICON_16_Z.BMP, ICON_24_Z.BMP]^C^CExpoCad_2014_nastav_z_pro_police

a tady to nezobrazí vůbec žádnou až na poslední Button. To je klasické funkční tlačítko.

Díky všem moc za radu.


Ing. Martin Chlebovský

www.kde-je-auto.cz

GPS monitoring provozu vozidel a osob.

WebDeveloper.

Programátor aplikací pro Autocad a MS Office.

Tvorba WWW aplikací.

Modelování domů a staveb.&l
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.bře.2014 v 09:27
Spíš bych viděl, že v "možnostech" nemáte nastavenou cestu k adresáři, kde jsou ikonky. V mnu asi chyba nebude
J. Mantlík

Zpět nahoru
chlebovsky Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.čer.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad R9 - 2022
Stav: Offline
Bodů: 112
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.bře.2014 v 11:48
Obavam se ze tim to nebude, vsechny button ikony nacte, ale ty uvodni flyout ne. Kdyby to
bylo cestou nebyly by zadny, teda pokud se nepletu. Dik moc.
Ing. Martin Chlebovský

www.kde-je-auto.cz

GPS monitoring provozu vozidel a osob.

WebDeveloper.

Programátor aplikací pro Autocad a MS Office.

Tvorba WWW aplikací.

Modelování domů a staveb.&l
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.bře.2014 v 13:13
Pozorněji jsem si to prohlédl a asi nakonec opravdu může být problém v určení _OwnIcon
Prošel jsem si originální mnu/mns z "předCUI" éry a nikde tam _OwnIcon není použito ....
Je tam _OtherIcon  (což jsem použil i mých toolbarech s flyouty), které automaticky používají ikonku z prvního v seznamu (při startu) nebo posledně použitého buttonu.
Ale jestli acad "umí" _OwnIcon, nevím
 
PS. Dříve se též doporučovalo smazat příslušný *.mnr a restartovat acad, často to pomohlo
J. Mantlík

Zpět nahoru
Martin Bielina Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD True view 2016
Stav: Offline
Bodů: 100
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.bře.2014 v 13:40
Zkuste tento postup:

1) Najděte soubor *.cuix
2) přejmenujte jej na *.cuix.zip (je to totiž jen archiv...)
3) vzniklý archiv otevřete a nakopírujte do něj všechny chybějící ikony
4) Přejmenujte soubor zase zpět na *.cuix

A mělo by to fungovat
Zpět nahoru
chlebovsky Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.čer.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad R9 - 2022
Stav: Offline
Bodů: 112
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.bře.2014 v 18:08
JJ je to zazipovaný XML, to vím. Ale potřebuju aby mi to načetlo z toho mnu. Ten _OwnIcon je něco jak píše p. Mantlík jen s tím rozdílem že to je vždy stejně definovaná ikona, která je pořád stejná a nemění se ani v případě že zvolím libovolný button v podmenu.

Ještě mě napadla jedna myšlenky, vytvořím jeden toolbar, s mnoha buttonama, bez příkazu, ale obrázky budou právě ty chybějící ikonky.

Všiml jsem si totiž, že když se mi ikona řekněme "A" vyskytuje jak v tolbaru _OwnIcno, a zároveň jako ikona pro tlačítko tak se ukáže, ale když mám pouze _OwnIcon, tak né.

Tak to zkusím tak, a dám vědět.

Zatím díky všem, připadá mi to jakoby AutoCad od Cui 2009 toto neimportoval. 2008 to ještě fungovalo.

Dám vědět, dík.
Ing. Martin Chlebovský

www.kde-je-auto.cz

GPS monitoring provozu vozidel a osob.

WebDeveloper.

Programátor aplikací pro Autocad a MS Office.

Tvorba WWW aplikací.

Modelování domů a staveb.&l
Zpět nahoru
chlebovsky Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.čer.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad R9 - 2022
Stav: Offline
Bodů: 112
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.bře.2014 v 21:00
Tak ikony se opravdu podařily jak jsem psal. Vytvořil jsem samostatný toolbar, se všema OwnIcon-ama jako klasicklé button, a vono se to načetlo. Takže Autocad od verze 2010 asi neimportuje ikony do CUI pro OwnIcon v Flyout.

Tak mám jeden toolbar a tam všechny tyto tlačítka s ikonama. Navíc jsem u všech nastavil jako command jen ^C^C což bylo také špatně, protože Cad při importu pak všechny ty ikonky určil jako jeden příkaz, a všem dal stejnou ikonku, takže jsem musel u všech vymyslet úplně nový příkaz, tak jsem nastavil ^C^C(set_env "mnu" "001")  až poslední. A rozjelo se to.
Takže takový zbytečný layout.

Myslím že soudruzy z NDR udělali někde chybu :-)   Ale my si poradíme.

Ale zase jsem narazil u knihovny SLB.  Mám spoustu slide a ty jsem zkompiloval do SLB a to ať dělám jak dělám nedokážu načíst do Cadu.

Prostě i když mám ten soubor stejně pojmenovaný jako menu, mám ho ve stejné složce jako mnu soubor, stejně se slide neukáže v image nabídce.

Nevíte někdo jak to tam dostat ? Nemusí se to nějak extra načíst ?

Díky všem.


Ing. Martin Chlebovský

www.kde-je-auto.cz

GPS monitoring provozu vozidel a osob.

WebDeveloper.

Programátor aplikací pro Autocad a MS Office.

Tvorba WWW aplikací.

Modelování domů a staveb.&l
Zpět nahoru
chlebovsky Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.čer.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad R9 - 2022
Stav: Offline
Bodů: 112
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.bře.2014 v 18:49
Vyřešeno, moje chyba, slb soubor musí bejt v cestě podpůrných souborů.

Již se načítá.

Díky všem.
Ing. Martin Chlebovský

www.kde-je-auto.cz

GPS monitoring provozu vozidel a osob.

WebDeveloper.

Programátor aplikací pro Autocad a MS Office.

Tvorba WWW aplikací.

Modelování domů a staveb.&l
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13140:Screenmenu i v nových verzích AutoCADu.
Tip 500:Proč mi AutoCAD zobrazuje v nabídce smějící se obličejíky (resp. obláčky)?
Tip 7887:Otazníky v rohovém razítku Revitu.
Tip 9313:Co znamená červený otazník v kroužku ve stromu sestavy Inventoru?
Tip 4275:Co jsou soubory .CUI?
Tip 2077:Inventor mne upozorňuje, že můj video ovladač není certifikovaný.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,109 sekund.