Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 14772 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZadání rozměru dynamickému bloku

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
pepa65 Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 23.říj.2013
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
AutoCAD 2014 LT
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Zadání rozměru dynamickému bloku
    Zasláno: 29.čer.2014 v 21:37
Zdravím,
pokud někdo může poradit, byl bych rád.

Mám vytvořený jednoduchý dynamický blok s dvěma uzly protažení. délka tohoto bloku je 100mmm. Chci blok protáhnout, tedy zachytit za uzel a zadat mu danou délku (např. 200mm). Nevím ale jak mu povědět, že ho nechci protáhnou o 200mmm  (což se mi daří... Tongue) ale že má mít celkový rozměr 200mm. 
Myslím, že je to v některé systémové proměnné, já ale nemůžu přijít na to, která to je... Nebo se mýlím?

Pokud někdo bude reagovat, předem děkuji...

JK
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čer.2014 v 22:09
Dobrý večer,

já si vždycky vystačil se zobrazenou paletou vlastností (Ctrl+1) a zadání hodnot napřímo. Příp. můžete zapnout dynamické zadávání (ikonka ve stavovém řádku nebo klávesová zkratka F12) a mělo by to fungovat též dle Vašich představ.
Zpět nahoru
pepa65 Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 23.říj.2013
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
AutoCAD 2014 LT
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čer.2014 v 22:40
...děkuji.

Ano, vše co píšete funguje. Avšak ne tak, jak jsem byl zvyklý dříve, kdy v poli dyn. zadání jsem zadal požadovanou hodnotu. 
Bohužel si již nevzpomenu, jaká byla ta systémová proměnná a nyní se k ní " zaboha" nemůžu dopracovat.
Jde o to, že řeknu té systémové, že zadávám rozměr od "0" toho dyn.bloku a ne od jeho konce.
Laicky, mnou řečeno Wink



Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čer.2014 v 08:00
Dobrý den,

jest si jist tou proměnnou? Mělo by dle mého vskutku postačit zapnout dynamické zadávání. Přikládám obrázek.
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 270/ACAD_DB_Zadani_tag.png

Zpět nahoru
pepa65 Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 23.říj.2013
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
AutoCAD 2014 LT
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.čer.2014 v 18:09
Od té chvíle, kdy jsem nainstaloval svůj nový AC se snažím dopátrat vyřešení tohoto mého "problému". 
Sám osobně jsem si toto nastavení upravoval v AC ve firmě, kde jsem pracoval dříve. (...už je to jakýsi pátek...Big smile). Bohužel však nejsem nyní schopen...
Vím, jak to bylo jednoduché. Protože jsem si tuto proměnnou přepínal podle potřeby. Někdy je výhodnější zadání od počátku a někdy zase ta druhá varianta...

Marný můj boj...Cry
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 12549:Dynamické zadání rozměrů obdélníku - AutoCAD 2021.
Tip 6763:Tvorba parametrického bloku v AutoCADu 2010.
Tip 7582:Výběr dynamických bloků podle dynamické vlastnosti nebo stavu viditelnosti.
Tip 12713:ReplaceBlock = BlockReplace i pro dynamické bloky.
Tip 10289:Příliš mnoho dynamických hodnot?
Tip 12621:Jak zadat rozměry v Revitu v jiných jednotkách?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,566 sekund.