Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6013 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřeno(Dynamické) bloky

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: (Dynamické) bloky
    Zasláno: 27.led.2006 v 10:12

prosimVas, par otazek, co jsem na ně asi hledal v helpu odpoved blbe:

  1. Jak udelam linear parametr s vychozi hodnotou 0?
  2. jak zajistim, aby se mi po dvojkliku na dyn. blok nespustil ten novy dialog ani refedit, ale aby mi to pouze rozsvitilo properties, jako u jinych entit?
  3. jak do kontextoveho menu dyn. bloku dostanu volbu RESETBLOCK?
  4. lze nejak udelat, aby se mi v properties nabizela roletka s vyberem hodnot, ale za grip slo entitou hybat volne?
  5. jak ovladat dve hodnoty naraz? Napr. dve vzdalenosti, o kterych vim, ze maji byt vzdy stejne, nechci zadavat kazdou zvlast, ale obe naraz

Dekuji

rr

Rostislav Říha
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.led.2006 v 14:47
ad 2) Pokud je systémová proměnná BLOCKEDITLOCK nastavena na hodnotu 1, nelze Editor bloků otevřít
ad 3) S tímto problém jsme se ještě nesetkal, neboť ta možnost v kontextovém menu je stále a domníval jsme se, že ji nelze odstranit jinak než vypnutím kontextového menu nebo odstraněním z CUI.
ad 4) Myslíte asi to, že můžete hýbat neomezeně a přitom lze volit i nějaký standardní rozměr. To by šlo vyřešit buď typ vzdálenosti přírůstek což občas vyhovuje více než tradiční seznam hodnot nebo kombinací typu vzdálenosti žádná s akcí vyhledávání.
ad 5) Ja to řeší tak, že buď řetezím akce což je náročnejší postup. Nebo jednoduše zadám 2 akce se stejným gripem. Tzn, že se mi při změně šířky posune i zarovnání textu apod...


Upravil PepaR - 27.led.2006 v 14:49
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.led.2006 v 17:40

co ad 1?:) ono to fakt nejde?

ad2) super, to je ono...ted jeste jen jak vypnout refedit - ja i mi kolegove po dvojkliku chceme spis videt okno properties, ktere mame nastavene na automaticke zajizdeni, nez refedit - ten pouzivame mene casto - jde vypnout i ten?

ad3) tak nevim, ja to v kontextovem menu nemam....mozna jsem to z nej nechtene vyhodil sam, ale pochybuju...PROTOZE ANI NEVIM, KDE TO V TOM ZATRACENEM CUI HLEDAT!!! - KDE TO PROSIM NAJDU?:)

ad4) ano, to presne myslim:) - zatim to resime jak pisete incrementem - omlouvam se, ale druhou pulku Vasi rady jsem vubec nepochopil - s dyn. bl. teprv zacinam, tak prosim mejte trpelivost...

ad5) tomu slozitejsimu postupu nerozumim, ten jednodussi se mi libi...ale prece jen - kde se dovim, jak ovladat retezeni? ...dik

Rostislav Říha
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.led.2006 v 12:54
ad 1) Vskutku netusim jak toho docilit, nikde to popisováno není a tusím, ze to ani enjde, budu vsak rad kdyz me nekdo vyvede z omylu.
 
ad 2) Treba ja si nemuzu zvyknout na vyskoceni okna vlastnosti a jsme radeji kdyz mi vyskoci editor bloku nebo editace atributu, ale proti gustu zadny disputat.
 
ad 3) Musím s Vámi souhlasit, ze CUI mi taky neni zrovna moc po chuti a spis jsem byl rozladen a zustal jsem u klasickych MNU. O prechodu na CUI budu uvazovat az se opravi vsechny nedostatky... Nicmene Resetovat blok: _CUI - Místní nabídky - Nabídka pro objekty bloku atributu - Resetovat blok. Pokud tam zmiňovaná požka není, tak ji zkuste přidat ze seznamu příkazů (položka Resetovat blok).
 
ad 4) No pro změny velikosti, lze použít i Vyhledávací parametr, tzn. že bych použil pro Vámi požadované předem nadefinované velikosti kombinaci Vyhledávací tabulky a pro Lineární parametr v Množina hodnot - Typ vzdálenost -  Žádná.
 
ad 5) Je to takova mala finta, ktere nahrazuje retezeni a myslim si ze je i praktictejsi a ucelnejsi. Jinak co s etyce retezeni:
 

Řetězení parametrů

Někdy může být potřeba, aby jedna akce způsobila spuštění akce druhé. Pokud mohou obě akce sdílet jeden parametr, je celý problém velice jednoduchý. Například dveře v kapitole "Změna směru akce" obsahují dvě akce: akci Změna měřítka, které způsobí změnu měřítka oblouku a akci Protažení (pro protažení dveří). Protože obě akce sdílejí společný parametr a uzel, změní se při protažení dveří i měřítko oblouku.

Může se ovšem stát, že je geometrie budoucího dynamického bloku složitější a vy musíte použít více než jeden parametr. V tomto případě vyvoláte jednu akci pomocí druhé použitím zřetězení. Protože budete chtít aktivovat jednu akci pomocí druhé, budou potřeba dvě akce a dva parametry. Princip zřetězení je následující:

·     Parametr 1 má akci, jejíž výběrová množina zahrnuje kromě jiných objektů potřebných k funkci i parametr 2. (Pozn.: pokud se bude jednat např. o akci Protažení, bude protahovací rámeček obsahovat také parametr 2).

·     Parametr 2 má přiřazenu akci, vlastnost Zřetězit akce u parametru 2 je nastavena na hodnotu Ano.

Při editaci bloku za použití akce parametru 1 se zároveň aktivuje i akce parametru 2.

Při zřetězení musíte postupovat v logických krocích:

1.       Rozhodněte se, kterou akci chcete při editaci bloku použít. To bude akce, která spustí druhou akci. Můžete ji nazvat hlavní akcí.

2.       Určete parametry a jejich akce, které budete potřebovat.

3.       Nejprve vytvořte parametry.

4.       Vytvořte hlavní akci a připojte ji ke svému parametru (parametru 1).

5.       Při specifikování výběrové sady hlavní akce nezapomeňte zahrnout i parametr druhé akce. (Nezahrnujte objekty, které jsou ve výběrové množině druhé akce).

6.       Vytvořte akci pro parametr 2.

7.       Nastavte vlastnost Zřetězit akce u druhého parametru na hodnotu Ano.

Tip: Protože akce druhého parametru se aktivuje automaticky, nejsou potřeba žádné uzly. Pro zpřehlednění bloku můžete tyto uzly odstranit. Vyberte parametr, klepněte pravým tlačítkem, zvolte Zobrazení uzlu - 0.

Pozn.: Popis řetězení převzat z www.autodeskclub.cz.



Upravil PepaR - 30.led.2006 v 07:05
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2006 v 09:07
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

 
ad 3) Musím s Vámi souhlasit, ze CUI mi taky neni zrovna moc po chuti a spis jsem byl rozladen a zustal jsem u klasickych MNU. O prechodu na CUI budu uvazovat az se opravi vsechny nedostatky...

Omlouvám se, že odbočuji - ale ono to jde i "po staru" s mnu/mns bez přenosu do CUI ?? A jak? (nikde jsem na to zatím nenarazil ..

Díky

J. Mantlík

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2006 v 09:39
Ano, když načtete do verze 2006 menu soubor MNS, AutoCAD si jej vnitřně převede na CUI. Takže můžete používat i staré dobré ruční úpravy textových souborů MNS.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2006 v 09:42
Klasicky jsem nacetl mnu a vše funguje jak ma vcetne toolbaru i nabidek menu. Jak psal vyse p. Michl. Prikaz _menuload


Upravil PepaR - 30.led.2006 v 09:43
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2006 v 12:19

Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Takže můžete používat i staré dobré ruční úpravy textových souborů MNS.

jak prevedu upravy v cui zpet na mns? mam treba problem (chyba cui): kdyz je prikaz referencovan na toolbaru ci roletovem menu, nejde smazat a ukaze, kde je - nejdriv se na nej musi smazat odkaz z mista, kde je pouzit, pak az jde odstranit ze seznamu prikazu....chyba je, ze pokud je prikaz jen na kontextovem menu, tak smazat ze seznamu prikazu jde, ale v kontextovem menu na nej zustane odkaz, ktery odstranit nejde a cui hlasi chybu - jedine co umim, je smazat cele to kontextove (sub)menu a naimportovat ho znovu.

Otazky:

  • stava se Vam to taky? pokud jo, je to chyba...
  • bude tato chyba odstranena v nove verzi?nebo na ni je fix?
  • lze nejak prevest cui zpet na mns?
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2006 v 13:32
zpětný převod (CUI na MNS) bohužel možný není
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8601:Jak využít BCount (Express Tools) i pro dynamické bloky?
Tip 10760:Proč atribut dynamického bloku nereaguje na stav viditelnosti?
Tip 4338:Rychlejší výběr dynamického bloku pro editaci.
Tip 4510:Jak zamezit editaci dynamických bloků? (přepnutí na Refedit)
Tip 8287:Vytvoření dynamického bloku dle rozměrové tabulky.
Tip 4804:Dynamický popis dynamického bloku.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,031 sekund.