Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17335 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSTL to solid

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Lukrol Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.kvě.2014
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
Autocad
Stav: Offline
Bodů: 12
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: STL to solid
    Zasláno: 11.lis.2015 v 16:35
Dobrý den,

chtěl bych Vás požádat o radu. Mám naskenovaná 3D data ve formátu STL a potřebuji z nich dostat jako výchozí formát hmotný model. Pokoušel jsem se o to již díky Mesh Enabler v Inventoru a dále i v Solidworksu, který mě upozornil na fakt, že vstupní data jsou příliš obsáhlá a proto je nedokáže spočítat. Soubor má velikost 20mb, jedná se o naskenovou dotahovací kliku (rozměr 120x50x20 mm MAX).

Jsem v této oblasti opravdu velmi neznalý a neboť se jedná o velmi důležitý projekt do školy, tak vás žádám o radu, jak dostat z této naskenované sítě bodů nějak dostat hmotný model.

Budu vděčný za každý tip a radu.
Mnohokrát děkuji,

Lukáš
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2015 v 17:14
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Boleslav Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
dříve Solidworks, teď Inventor
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.lis.2015 v 07:30
Já jsem takhle převáděl v Inventoru model který měl tisíce plošek a fungovalo to. Bude mu spíš vadit když je model nepřesný a plošky nenavazují přesně na sebe.
Zpět nahoru
Lukrol Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.kvě.2014
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
Autocad
Stav: Offline
Bodů: 12
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2015 v 18:20
To je zajímavé, asi tedy bude chyba někde jinde než si myslím. Myslíš že by bylo možné že by ses mi na dané STL mrkl jsi na něj prosím? Třeba dělám něco špatně již od základu..  (odkaz níže)

http://ulozto.cz/x8g1xYqh/drzak-souradny-system-stl
heslo:Topujde

Zkoušel jsem to v inventoru převést dle tohoto návodu:

https://grabcad.com/questions/tutorial-convert-stl-mesh-to-solid-file-in-autodesk-inventor

..ale výsledek žádný. Inventor se zasekl a tím vše haslo. Mám však rozdílnou "strukturu " povrchu toho modelu mi přijde. Nevypadá jako jednotlivé body, ale jako jednotlivé "trojúhelníky".
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2015 v 20:42
Ten STL model je dost nekvalitní - přesností i chybami povrchu. Model obsahuje díry takže netvoří uzavřenou povrchovou plochu - podmínku převodu na objemový model. 384 000 plošek je také docela hodně ale Inventor nebo Fusion 360 by to měl zvládnout.
Každopádně je třeba STL model nejdříve opravit - zkuste Autodesk Meshmixer nebo Memento.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Lukrol Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.kvě.2014
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
Autocad
Stav: Offline
Bodů: 12
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.lis.2015 v 10:44
Mockrát děkuji za radu, Vámi navržený postup vyzkouším a věřím, že to všechny obtíže vyřeší.

Pokud však trochu přeskočím, tak v případě že by však Autodesk Meshmixer nebo Memento povrch nebyly schopné opravit do podoby, ze které by bylo možné povrch převést na hmotný model, tak se dá říci, že dané STL je nepoužitelné a pomohlo by jen kvalitnější naskenování součásti? Nebo by i v tomto případě byla ještě jiná alternativa..?

Mockrát Vám děkuji Smile
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.lis.2015 v 14:45
Přesnost vám tyto programy nezlepší (ta možná bude pro daný účel postačovat), ale pomohou zacelit díry a přesahy sítě v kritických místech.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Martin Madaj Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 05.lis.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Vždy aktuální verze
Stav: Offline
Bodů: 310
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2016 v 09:42
Dobrý den,
příspěvek je už sice staršího data, ale přesto ho doplním...
Pokud se má jednat o převod STL modelu na model objemový, např. pro další práci v Inventoru, je lepší počet bodů (plošek) vhodně zmenšit (provést decimaci) tak, aby přesnost modelu byla ještě přijatelná, ale aby byl počet plošek co nejmenší. Objemová tělesa složená z velkého množství malých ploch (typicky automaticky převedené STL) nejsou pro další práci úplně optimální a je potřeba zvolit kompromis mezi přesností modelu a velikostí (složitostí) modelu. Uvedené platí pro CAD modeláře obecně.
M.M.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10101:Jak zjednodušit rozsáhlý 3D mesh model?
Tip 12709:Booleovský rozdíl 3D mesh objektů v Meshmixeru.
Tip 11109:Jak ve Fusion 360 převést STL model na objemové těleso?
Tip 6540:Jak převést objekty DESKA (2D SOLID) na 3D plochy?
Tip 8182:Převod povrchového modelu na 3D objemové těleso.
Tip 9256:VIPEditace a převod formátů 3D modelů (sítí).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,008 sekund.