Diskuzní fórum, poradna
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností |
Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi.
Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
Nadmořská výška bodu |
Odpovědět | archiv |
Autor | |
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor Arkance Systems Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Dodáváme produkty Autodesk Stav: Offline Bodů: 21486 |
Téma: Nadmořská výška bodu Zasláno: 18.zář.2016 v 10:45 |
Do online převodníku mapových (geolokačních) jednotek a metod byla doplněna informace o nadmořské výšce (elevation) zadaného bodu. Vyzkoušejte si na:
http://i.cads.cz/2cGS6be |
|
lazo
Diskutér Přihlášen: 03.srp.2011 Lokalita: ČR (JM) Používám: AutoCADLT2012 Stav: Offline Bodů: 10 |
Zasláno: 19.zář.2016 v 10:37 |
Zavedení souřadnice Z je pozitivum. Přesnost na 7 desetinných míst je naddimenzována, postačují max. 3. Ale to hlavní nebylo zmíněno: Co to číslo prezentuje? Jedná se o výšku na geoidu? Nebo se jedná o výšku v rámci digitálního modelu terénu (DMT)? Když už o výšku z DMT, tak z jakého horizontálního rastru (Y/X) 5, 10, více metrů? A nakonec o jakém výškovém systému je řeč - Jadran, Balt po vyrovnání? Jde o to, aby bylo možno odhadnout přesnost uváděného údaje - aby se nejednalo o přesný výpočet vysoce nepřesného údaje.
|
|
Vladimír Michl
Profil člena
Odeslat soukromou zprávu
Najít příspěvky člena
Navštívit stránky člena
Přidat do seznamu známých
Moderátor Arkance Systems Přihlášen: 09.zář.2004 Lokalita: ČR (JČ) Používám: Dodáváme produkty Autodesk Stav: Offline Bodů: 21486 |
Zasláno: 19.zář.2016 v 11:38 |
To máte pravdu - přesnost je naddimenzovaná - ale vrací to jen aktuální hodnotu "elevation" z Google Maps API, bez dalšího zpracování. Tím je také definován význam oné výšky.
|
|
Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk
Odpovědět | |
Přejít na fórum | Oprávnění fóra Nemůžete vytvářet nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru Nemůžete vymazávat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete upravovat vaše příspěvky v tomto fóru Nemůžete vytvářet ankety v tomto fóru Nemůžete hlasovat v anketách v tomto fóru |
Stránka byla vygenerována za 0,648 sekund.