Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 353 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZmena velkosti budovy/bloku v CADKON+ 2017

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Samanko Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.bře.2017
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autocad electrical 2017
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Zmena velkosti budovy/bloku v CADKON+ 2017
    Zasláno: 18.bře.2017 v 14:22
Zdravim. 
Som uplny zaciatocnik, da sa povedat, ze som este nic dokopy nenakreslil.  
Mam taky dost primitivny problem... Ked si otvorim projekt elektro v CADKON+ a chcem dokreslovat do projektu znacky, (do podorisu vypinace..) tak blok vypinaca mam dva krat vacsi ako celu budovu.. Fakt som sa uz snazil to neak rozchodit ale neak sa mi nedari prist na tento asi trapny problem .. 
Ked dany projekt otvorim v autocade tak ma velkost normalnu, rsp voci bloku ok.. 

Viete mi poradit co mam kde nastavit ? Najlepsie by asi bolo, keby som neak dokazal zadefinovat rozmery danej budovy, alebo podla vzdialenosti dvoch/styroch bodov (nech v osach x,y) upravit rozmery celej budovy, kreslit v mierke 1:1 a nasledne pri tlaceni iba dany projekt vytlacit v napr 1:50/1:100 ? 


Velmi pekne dakujem za kazdu reakciu, 

//este podotknem, ze to bol vlastne export z pdf do dwg cez abletoextract profi


Upravil Samanko - 18.bře.2017 v 14:49
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.bře.2017 v 08:04
Dobrý den,

neznám sice moc CADKON+, avšak jedná se o verzi nadstavby pod AutoCADem anebo tento CAD má vlastní jádro? Potíž může být v případné vzájemné nekompatibilitě DWG.

Dále mě napadá kolize nastavení při používání měřítek poznámek.
Zpět nahoru
Samanko Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.bře.2017
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autocad electrical 2017
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.bře.2017 v 10:55
Praveze je to uz ta novsia verzia 2017, kde sa to neinstaluje ako nadstavba na autocad ale je to komplet osobitne.. 

AA tie mierky som kukal ale kedze som s tym este nikdy nerobil tak som z toho dost mimo :) KEd som si stiahol projekt kresleny v cadkone tak som nemal problem uz v nom pracovat, vsetko mi sedelo pekne ako malo ..Problem bude s velkostou budovy, pretoze ked si cez "vzdialenost medzi viacerimi bodmi" zmeram velkost stavebneho otvoru, ktory ma mat cca 1m tak mi nameria 0.02...


Upravil Samanko - 19.bře.2017 v 11:01
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 2124:VIPJak změnit měřítko výkresu pouze v jedné ose (jen X, jen Y, jen Z)?
Tip 11566:VIPVyhněte se konfliktům jmen u souborů fontů a symbolů (SHX)
Tip 11306:Inventor mi nenabízí export modelů do formátu IFC.
Tip 11406:Jak v Revitu vytvořit vlastní typ prostoru?
Tip 9281:Změna poměru stran rastrového obrázku.
Tip 724:Po upgradu AutoCADu mi přestala fungovat profesní nadstavba.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,602 sekund.