Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17890 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVolba oboru

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
GeorgeCZE Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.čvc.2015
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 42
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Volba oboru
    Zasláno: 01.dub.2018 v 19:55
Dobrý den, letos si budu volit obor v oblasti strojírenství, a jelikož nevím kde se lépe zeptat, tak se ptám tady. V budoucnu bych chtěl být zaměstnán jako konstruktér, a chtěl bych se zeptat, který z nabízených oborů byste mi doporučili, abych měl co nejlepší začátek.

Všechny nabízené obory jsou tady http://www.fs.vsb.cz/cs/uchazeci/bakalarske-studium/

Přemýšlím nad oborem Konstrukce strojních dílů a skupin a Konstrukce výrobních strojů a zařízení. U konstrukce strojních dílů a součástí mi bylo řečeno, že je zaměřená spíše na výpočty, ale je to i konstrukce. U oboru konstrukce výrobních strojů a zařízení mi bylo řečeno, že je zaměřený čistě na konstrukci.

Zajímá mě hlavně, jak často v praxi používáte výpočty a nebo jestli je v nabídce nějaký obor, který by mi dal užitečnější vědomosti.
Zpět nahoru
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.dub.2018 v 22:42
Dobrý den,

kdysi jsem absovoval stejnou volbu.
Z praktického hlediska nezaleži ani tak který z těchto oborů vybereš, ale jak si šikovný.
Jinak vyběr vyjde nastejno. Jeden obor dá více toho a druhý více toho.
Já byl na Konstrukce strojů a zařízení a v navazujícím na Težebních strojích.
Konstrukce má zajimavý předmět Uvod do MKP (v dnešní době se hodí, základy vypočtu namahaní součastí na PC), pak Automobilové převody (vliv Automotiv, učis se počitát převdovku do aut, a nějaké věci okolo auta). Druhý obor má pružnost pevnost II, težky, ale naučiš více o vypočtu namahaní těles a pak Grafické systémy (lehký, ale už nevím co tam bylo). Myslím že v navazujícím studiu se některé předměty přehazuji, podivej se na předměty v magisterském studiu.
Na kon. stroj. zař. jsou dobří učitele Kálab, Němček, vyplatí se je poslouhát májí i zajimavé poznátky z praxe.

Jinak v praxi převažně ted desinguji plastové díly (což ze školy moc toho nevyužiji), a občas návrhují stroje. Ale tam jsou ty vypočty pokažde jine, ale vše na principu Hookův zákon, p=F/s atd. Složitější vypočty nebo specifické vypočty se dají sehnat v literatuře, google a jinak se snažím využivat simulace (Fusion - pevnost, teplo) aspon pro orientační vypočet.

V podstatě nikdy neviš co budeš v praxi dělát, teda pokud nemáš v plánu dělát ve firmě se 100 letou tradici (tam se orientančně zjistit) :-)


"U konstrukce strojních dílů a součástí mi bylo řečeno, že je zaměřená spíše na výpočty, ale je to i konstrukce. U oboru konstrukce výrobních strojů a zařízení mi bylo řečeno, že je zaměřený čistě na konstrukci." - Je to tak, ale vypočty jsou v podstatě v obojím.

Pokud si pamatují tak my jsem tu volbu měli ve 3 semestru, ted je to ve 4?
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru
GeorgeCZE Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.čvc.2015
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 42
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.dub.2018 v 16:35
Děkuji za radu. Na konci 4. semestru se volí obor.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11331:Kde si mohu stáhnout Trial verze sad Autodesk Collection?
Tip 10959:Jak v AutoCAD Civil 3D navrhnout jednotlivé příčné profily pro zemní úpravy?
Tip 11739:Nezměněný oborový model mezi verzemi AutoCAD Map 3D 2017 a 2018.
Tip 13957:Nelze spustit TRIAL verze Autodesk, vyžaduje novou registraci.
Tip 12595:Vlastní pojmenování elektrických obvodů v Revitu 2021.
Tip 9393:Lineární referenční systémy (LRS) v AutoCADu Map 3D.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,746 sekund.