Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9814 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoDyn. blok s oválnou dírou

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
K4BlOs Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.srp.2018
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 20
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Dyn. blok s oválnou dírou
    Zasláno: 20.zář.2018 v 10:34
Dobrý den, vytvořil jsem si dynamický blok plíšku s oválnou dírou, kruhovou a popř. bez díry. Mám problém u oválné díry, která se mi nevykreslí zcela přesně dle nadefinivané tabulky. V podlouhlém směru je to ok, ale šířka díry není přesná, např. vyberu si díru 10x20mm ale vykreslí se mi jako 10.055x20mm. Myslím, že to má co dočinění s rádiusy díry, ale už fakt nevím jak to nastavit. V dyn. blocích se zatím úplně moc nevyznám. Zkoušel jsem tolik možností, že už mě fakt nic nenapadá. Pokud by se tu našel někdo jak blok upravit, byl bych moc vděčný. Prosím tedy o pomoc

Upravil K4BlOs - 20.zář.2018 v 11:04
Zpět nahoru
pozpa Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.čvc.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2019
Stav: Offline
Bodů: 18
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.říj.2018 v 11:41
Dobry den,
tak jak to mate, vlastne dochazi u ovalne diry k pouziti „meritka“ podle prvniho zadaneho rozmeru v tabulce, tedy vysky. Druhy rozmer se dopocitava. Pokud pouzijete krivku je zbytecne pouzivat „geometricke parametry“. Ale ve vasem bloku je predevsim problem prave v pouziti te krivky. Musite krivku rozbit a na rozbite cary pouzit geometricke parametry, opravit navaznosti (parametricke vlastnosti) a potom vam to pujde.

Petr Pospíšil
statik, projektant, IWE
www.stadyn.cz
Zpět nahoru
K4BlOs Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.srp.2018
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 20
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.říj.2018 v 12:24
Dobrý den, děkuji za radu. Bohužel i možnost s rozbitou křivkou jsem zkoušel, ale neúspěšně. V dyn. bloku kde mám pouze oválnou díru, bez ničeho jiného pouze kreslení díry, se mi vše vykresluje správně. Problém je ale v tom, že ji musím mít "zafixovanou" (tím parametrem zámečku) na střed což mi ale pak nedovolí s ní pohybovat právě v tom bloku s plíškem.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6215:Pole podél křivky.
Tip 10528:Rychlá tabulka souřadnic děr.
Tip 1973:Jak kreslit vlnitou čáru izolace?
Tip 4804:Dynamický popis dynamického bloku.
Tip 4583:Jak zjistit verzi firmware na DesignJetu 120?
Tip 2852:VIPJak vytvořit nepravidelný výřez s otvorem?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,477 sekund.