Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4397 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoproblém se zadáním souřadnic

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
buznolamac Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 08.úno.2018
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: problém se zadáním souřadnic
    Zasláno: 17.říj.2018 v 13:18
Ahoj stáhl jsem si nový autocad architecture 2019. Problém je, že když chci zadat počáteční bod (úsečky) v určité vzdálenosti od jiného bodu ( nad kterým podržím kurzor, zobrazí se popisek : koncový bod a následně se zobrazí i trasovací přímka) tak aby se nacházel na vytvořené trasovací přímce, tak to jde kliknutím, ale nejde to pomocí zadání vzdálenosti ( v autocadu 2016 mi to šlo ). Když teď zadám vzdálenost, tak se vytvoří počáteční bod s určitým odskokem od trasovací přímky ( dle zadané velikosti), ale je prostě mimo. Nemohu na to přijít - budu rád za jakoukoli radu.
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.říj.2018 v 13:37
Řešení je trochu překvapivé... ukotvěte příkazový řádek.
Zpět nahoru
buznolamac Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 08.úno.2018
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.říj.2018 v 08:56
Je vidět, že se mám co učit. Už to funguje děkuji, ale nenapadlo mě , že by mohlo být řešení takto triviální
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4676:Rychlé určení bodu v aplikaci Civil 3D.
Tip 5070:Kombinovaný tooltip: uchopení + dynamické zadávání.
Tip 2076:Jak v Inventoru zadávat souřadnice kreslených prvků náčrtu číselně, pomocí klávesnice?
Tip 13642:Jak do nahrávání makra ZÁZNAMAKCE doplnit čekání na zadání?
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 6162:VIPPoužití WMS služby katastru nemovitostí v AutoCAD Map a Civil 3D - postupy, úskalí, tipy.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,523 sekund.