Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16129 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZápichy v inventoru

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv
Autor
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.říj.2019 v 18:16
Úrovně požadovaných znalostí jsou různé - začátečník hledá video s ukázkou základů používání, expert může spíše chtít už jen konkrétní speciálnosti dané funkce. Pro pokročilejší ovládání funkcí Inventoru pořádáme různé typy školení. Soubor jsem ve zprávě dostal, ale nepochopil jsem co s ním - potřebujete jej vystavit? nebo vám v něm něco nefunguje?
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2019 v 13:23
Zde je moje metodika k tvorbě a užití iPrvků. Snažil jsem se ve stručnosti shrnout základní pravidla kterých se snažím držet. K jejímu sepsání mně vedlo spíše to že toho co je nutné dodržet je mnoho.
Možná, že pro někoho jsou některé věci popsány méně srozumitelně. To bude dáno tím, že tento dokument měl mně připomenout jak na to a některé věci které možná nejsou zapsány jsou pro mne již natolik zažité, že je nezmiňuji. Metodika začala vznikat asi před 4 roky a je postupně doplňována o návody k již hotovým iPrvkům. Dopředu upozorňuji, že nebudu iPrvky publikovat ani zasílat (Zápich je vyjímka).
Budu rád pokud zjistíte nějakou chybu nebo nedostatek když mne na to upozorníte.

Metodika není určena ke komerčnímu školení. Je to věc spíše do šuplíku.


Připojené souborypdfiPrvek_-_metodika_CF.pdf
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.říj.2019 v 14:36
Díky, postup se může dalším uživatelům hodit.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2019 v 09:40
Budu jen rád pokud to pomůže.

Rozhodne-li se někdo k tvorbě iprvků a bude mít problémy s definicí potřebné geometrie pro vložení mohu zkusit pomoci.
Zpět nahoru
Martin Madaj Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 05.lis.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Vždy aktuální verze
Stav: Offline
Bodů: 310
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.říj.2019 v 13:37
Dobrý den,
sice už staršího data, ale nějaké odkazy přímo do nápovědy Inventoru jsou v http://help.autodesk.com/view/INVNTOR/2014/CSY/?guid=GUID-023F047A-24D2-41FC-A643-6725B9A1FF05 a http://help.autodesk.com/view/INVNTOR/2014/CSY/?guid=GUID-2E186BF8-5500-400E-8EFE-3C3687D82C7B. A ano, mohly by být i přehlednější a popisovat složitější prvky. Nicméně, nelze takto do tutoriálů podchytit každý iprvek, který by kdo kdy mohl chtít vymodelovat. Důležité ale je ukázat alespoň principy.
Na druhou stranu, jsme schopni vám v případě zájmu dodat metodické školení popř. samotnou metodiku na konkrétní iprvky za úplatu.

S pozdravem
Martin Madaj.
M.M.
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.říj.2019 v 20:08
Chápu Váš postoj, je logické, že zveřejněním "lepších" návodů by jste se připravili o potenciální příjmy ze školení.
Ale proč samotný Autodesk neřeší kvalitu nápovědy mi jasné není.
Není potřeba popisovat složitější prvky, ale popsat např. jak vytvořit pomocnou pracovní rovinu tak aby bylo možné udělat iprvek z rotovaného profilu popsat mohou. Zrovna u pomocných geometrií je dodržení postupu velmi důležitý.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.říj.2019 v 21:03
Pokud tím naznačujete, že zveřejňujeme úmyslně "špatné" návody, pak vás mohu ubezpečit, že tomu tak není a je to poněkud úsměvná představa. Jde o zcela prozaické příčiny - zatímco jeden obecný návod pomůže širokému okruhu zájemců, úzce směrovaných speciálních návodů musíte vytvořit desítky, aby v nich hledající nalezl svůj konkrétní tip na speciální nebo unikátní postup.

Pokud máte nápad na konkrétní postup, mohou kolegové zařadit vytvoření takového videotipu do svého "bufferu", plánu, nebo rádi zpropagujeme přímo ukázku vytvořenou studentem či uživatelem.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.říj.2019 v 22:13
Nikdy jsem nepsal o úmyslném uvádění "špatných" návodů.
Jen jsem shrnul fakt, že bezplatnou pomocí v diskuzích se vlastně připravíte o možnost školit za úplatu. Tedy je, z obchodního hlediska, lepší neříct v diskuzi vše.
Vyjdeme z předpokladu, že většina lidí zde umí modelovat, takže to co potřebují k tvorbě iprvků je základní znalost toho jaké jsou možnosti. Pokud se nikde nedovědí, že mohou ovlivnit způsob vkládání (výběr geometrie) tak budou tvořit iprvky s minimálním přínosem. Ale budou-li vědět, že mají na výběr od jednoho geometrického vstupu až po kombinaci několika různých vstupů budou hledat způsob jak to využít. Dostanou-li k tomu informaci jaká pravidla při práci dodržet a proč bude se jim tvořit snáze. Budou se moci zaměřit na vylepšování svých iprvků.
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2019 v 11:56
… Když jsme u těch obecných řečí o iPrvcích tak by mne zajímalo zda iPrvky mohou nést iVazbu. Např. Vložil bych iPrvek typu otvor pro konkrétní součást a spolu s iPrvkem by se mi vytvořila iVazba s definovaným jménem. Druhá půlka iVazby by byla např. na knihovním dílu.
Usnadnilo by to vkládání tohoto dílu.
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.lis.2019 v 12:25
Je to zajímavá myšlenka, ale bohužel to nejde. Zřejmě to souvisí s referencemi na geometrie, které se liší v definici iPrvku a jeho výsledku.
Ale můžete to zkusit dát na Idea station, třeba se toho Autodesk chytí.
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2019 v 15:02
Jelikož jsem zde trochu kritizoval video návody rozhodl jsem se, že zkusím nějaký návod vytvořit.
Jde o můj první video návod tak prosím o schovívavost :)
Při použití hliníkových profilů vznikla potřeba dělat otvory pro spojovací prvky profilů. Jde jednak o zrychlení jejich tvorby a taky o eliminaci chyb vzniklých uklepnutím se na klávesnici.
Jistě že je tento úkol možné řešit různě, ale přišlo mi to jako vhodný příklad pro iPrvek definovaný hned třemi geometrickými vstupy.
Za Vaše případné postřehy a připomínky budu rád. A pokud bude zájem, čas a znalosti tak by mohl vzniknout další návod.

Tak jsem to rozchodil!



Upravil issin - 20.lis.2019 v 16:30
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2019 v 16:05

Díky, návod je to krásný a na dobrém příkladu. ClapClapClap




Upravil Navara - 20.lis.2019 v 16:39
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2019 v 16:22
pokusil jsem se video vložit [CAST 3785nFj[/CAST (samozřejmě že jsem závorky uzavřel) ale něco je špatně. Příště asi přes YT.
Zpět nahoru
bernardr Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.úno.2017
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
AutoCad, Inventor
Stav: Offline
Bodů: 107
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.pro.2019 v 20:36
Dobrý den,
děkuji za pěkné video. 
Každé video je prospěšné, moc děkuji.
Ale jak ho stáhnout, abych si ho uložil a nemusel jsem to nahrávat jako obraz z obrazovky.
Děkuji a hezký večer
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 10399:Vytvoření zápichu na hřídeli v Inventoru.
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 8537:Jak vytvořit zápich tvaru F nebo G pro hřídele?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,082 sekund.