Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15679 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTinkercad

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
PepaG Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.kvě.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
AM 2022, AIP 2022, Inv. Nastran, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 94
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Tinkercad
    Zasláno: 10.kvě.2019 v 10:27
Náhodou jsem narazil na tohle téma, sám mám výbornou zkušenost s TinkerCADem od Autodesku. Je vhodný pro menší děti (ale sám jsem si s ním pohrál hezky:) a učí je geometrizovat objekty okolního světa, což je neocenitelná zkušenost. Vedl jsem kroužek a moc je to bavilo. A snadné generování modelů pro 3D tisk je taky příjemné. Je docela škoda, že skončil projekt 123D Design, to by byl další stupeň.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.kvě.2019 v 12:11
Tinkercad je pro menší děti určitě zajímavá "stavebnice". Teď s novými kódovými bloky (codeblocks) s ním jdou dělat už docela pokročilé modely. Jako další, vyšší stupeň teď slouží Fusion 360 - s Tinkercadem umí komunikovat a je to už "opravdový" CAD/CAM/CAE nástroj. A je pro nekomerční využití rovněž zdarma.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
sucha.ladislava Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 31.led.2020
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Autocad 2020, Inventor 2020
Stav: Offline
Bodů: 125
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.kvě.2020 v 14:57
Dobrý den,
nemáte někdo k tomu nějaké návody, postupy, jak začít, úkoly a zadání, které děti nadchnou,...
Chtěla bych s tím začít. ZŠ druhý stupeň.
Představa je taková, abych to potom směřovala k 3D tisku.
Děkuji

Zpět nahoru
PepaG Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.kvě.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
AM 2022, AIP 2022, Inv. Nastran, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 94
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.kvě.2020 v 17:42
Pro začátek třeba výuka, do níž je vstup přímo z programu (tinkercad.com/teach), popř. vygooglovat Tinkercad tutorial - řada odkazů, námětů a návodů a v neposlední řadě vzory podle thingiverse.com, nebo podobných serverů. Stoprocentně přijdou s vlastními nápady samy děti, jakmile se naučí několik základních kroků. V mém případě byla úspěšná letadla, stojánky na mobil, vzducholoď (pro 3D tisk rozpůlená a slepená), jedna dívka vytvořila zmenšený florbalový míček, kluk udělal tank, další železniční most. V 8. a 9. třídě přešli žáci na Autodesk Fusion 360. Kroužek běžel na střední škole 3 roky (projekt) a dvě schůzky před koncem ho skrečoval koronavir. Codeblocks neznám, už jsem s tím dlouho nedělal, Inventor a Fusion mě vytěžují dostatečně.


Upravil PepaG - 03.kvě.2020 v 17:45
Zpět nahoru
RadkaV Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.pro.2021
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Autocad, Inventor
Stav: Offline
Bodů: 51
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2022 v 14:41
Dobrý den,
nemá někdo nějaké zpracované postupy pro začátečnici (jako mě), která by měla od září vézt kroužek na ZŠ? Výstupem je potom polytechnika a 3D tisk. Ale budeme mít i přístup na laser. Tak nejenom 3D tisk, ale i gravírování.
Uvítala bych i praktické drobné výrobky, které jsou užitečné a smysluplné.

PS. jsem dříve narozený ročník, který se v En neorientuje. Pracuji v Inventoru, ale to nemohu na ZŠ instalovat.


Děkuji
Zpět nahoru
PepaG Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.kvě.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
AM 2022, AIP 2022, Inv. Nastran, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 94
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2022 v 15:46
Dobrý den,
ozvěte se mi na mail gruber@spstrplz.cz, rád se s Vámi podělím. Taky jsem vedl kroužek. Začínali jsme v TinkerCadu a pak jsme pokračovali v Autodesk Fusionu 360 - licence Start Up Enthusiasts je zdarma pro kohokoli. Pokud děláte v Inventoru, rychle si zvyknete.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13171:Přenos elektronických návrhů z Tinkercad do Fusion 360.
Tip 12556:Z Tinkercadu, přes Fusion 360 až do Inventoru.
Tip 12401:Obrácený směr zoomování kolečkem myši ve Fusion 360.
Tip 13972:Jak doplnit text do projektu v Infraworks?
Tip 11574:Co je to propojený účet (linked account) v Autodesk Account?
Tip 13394:Které produkty a funkce mohu využívat zdarma v rámci Flex Token licencování?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,824 sekund.