Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17396 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřeno3D viewer

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
radimb Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 07.říj.2014
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2012
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: 3D viewer
    Zasláno: 23.čvc.2019 v 20:03
Nemáte někdo "dobré" zkušenosti s nějakým free 3D viewerem - hlavně na stepy, popř na igs, prostě nejpožívanější "mrtvoly"?
Ideálně pokud by měl strom, dalo by se v něm v sestavách schovávat nebo odmazávat jednotlivé díly, obarvovat díly, atd.

Nebo aspoň nějaký uživatelsky přátelský - pokud by měl možnost aspoň v nějaké omezené míře mít free licenci i pro komerční účely?

Ne že bych chtěl nějak těch free licencí firemně zneužívat, ale vytahuju teď z 3D modelů ilustrace pro prezentace a sw. který jsem dostal, tak mu to načítání stepů trvá strašně dlouho a igesy neumí vůbec. A když mám těch stepů více tak náhodně je otevírat po jednom x času mě už nebaví a licenci na nějaký jiný sw nedostanu.

Takže pro mě ideál je nějaký free sw co se dá použít ve firmě, aby uměl otevřít stp, igs by bylo do plusu, a jestli by tam byl strom s možností schování, mazání dílů ze sestav pro zjednodušení sestavy, jednoduché úpravy a uložit.

V tom mém sw bych to pak mohl otevřít rychleji bez zbytečných dílů, které bych stejně odmazal, akorát za hromadu času načítání, to ale u nás vedení nevidí :( .

našel jsem pár sw, akorát než bych to dal na IT, tak si to chci vyzkoušet doma, jestli je to vyhovující a než začnu x sw instalovat do kompu tak jsem se chtěl zeptat na zkušeností ostatních

díky za každý námět nebo zkušenost, třeba i negativní
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.čvc.2019 v 08:23
Rhinoceros je sice komerční sw (i když za solidní cenu), ale dá se zcela oficiálně nainstalovat bez licence a v této formě je to docela zdatný 3D viewer.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Online
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.čvc.2019 v 08:31
Všechny tyto formàty zvládne Autodesk Viewer - viewer,autodesk.com nebo cadforum.cz/viewer . Pokud chcete i nějaké editace, pak Fusion 360 - pro nekomerční využití a pro malé firmy také zdarma.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
radimb Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 07.říj.2014
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor 2012
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2019 v 22:11
Dík za typy, 
oboje mi zatrhli, resp. nic dalšího se kupovat nebude, resp. pokud to nebude čistě volné i pro firemní užití (byť hodně osekané), tak mi nepovolí a cloudové/webové prohlížeče jsou u nás taky zakázané, kvůli bezpečnosti dat.
Bývalý kolega mi říkal o IDA-stepu nebo o českém VariCADU, ale ten ještě musím otestovat u sebe než zadám požadavek na IT.

Ale i tak dík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3866:VIPProhlížeč komprimovaných 3D dat Autodesk Inventoru.
Tip 7692:Co jsou soubory IPB a IPM?
Tip 3395:VIPBezplatný prohlížeč mnoha 3D CAD formátů (Catia, Pro/E, SolidEdge, SolidWorks, NX4, IDeas, Cimatron, STEP, IGES, DXF...).
Tip 8419:Jak vytvořím soubor IPM pro mobilní 3D prohlížečku?
Tip 1389:Co jsou to XGL a ZGL soubory?
Tip 5278:DWF Viewer nebo MapGuide viewer nezobrazuje menu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,656 sekund.