Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 12969 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPivot point - střed otáčení náhledu na model

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Lukas Lepič Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 106
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Pivot point - střed otáčení náhledu na model
    Zasláno: 10.bře.2020 v 15:23
Dobrý den,

prohlédnul jsem nápovědu i spoustu stránek a nenšel řešení na to, jak zajistit, aby pivot point (neznám překlad používaný v ČR lokaci Revitu) byl určen pokaždé automaticky pod kurzorem myši. Představuju si to tak, že najedu bez klikání kurzorem na model a při stisknutí Shift+RightClick se na prvním povrchu, který protne paprsek kamera-kurzor, umístí pivot point.

Způsob umisťování pivot pointu přes steering wheel mi přijde velmi neohrabané.

Pokud taková funkce na umsťování pivot pointu neexistuje, rád bych se zeptal, jestli je možné takovou funkci naprogramovat, a jak obtížné by to bylo pro pro Revit začátečníka? Pro ilustraci mích programátorských schopností: jednoduché věci zvládnu naprogramovat v AutoLISPu jinak žádný jiný programovací jazyk neovládám. Zajímá mě, jestli má vůbec smysl se do toho pouštět.

Předem díky za odpovědi.


Upravil Lukas Lepič - 10.bře.2020 v 15:31
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.bře.2020 v 16:04
Když potřebuji natočit 3D pohled, tak si vyberu těleso a pak otáčím pohled kolem toho tělesa (tedy jeho středu). Asi je to Shift+RightClick, teď nevím, ale plně mi to stačí.
Zpět nahoru
Lukas Lepič Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 106
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.bře.2020 v 16:22
Ano tuhle možnost znám a používám. Moje těleso má zhruba 50x100m a 35m na výšku. Takže centrum takového tělesa je při pohledu na jeho okraji docela daleko a celé se to točí na velkém poloměru. Asi se obejdu bez té mojí vytoužené funkcionality, jen mě zajímalo, jestli to třeba neexistuje. Mám dojem, že při mích výletech do 3D v Autocadu jsem si téhle funcke při rotaci pohledu všimnul.

Programování mě zajímá a tohle mi přijde, jako zajímavý star do oblasti programování. Možná to není nejjednodušší, ale někde začít musím :D

Měl byste případně nějaký tip na úvod do programování v Revitu?
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.bře.2020 v 18:44
S Lispem si v Revitu moc nepomůžete, jedna cesta je C# nebo VB, druhá Dynamo. Na oboje najdete i online kurzy, SDK k příslušné verzi Revitu najdete ke stažení na webu Autodesku. Hodně se dá najít na webech typu https://thebuildingcoder.typepad.com/
Zpět nahoru
Lukas Lepič Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 106
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.bře.2020 v 10:48
Super, děkuju za tipy.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 14043:K čemu slouží Pivot při přesunu ploch ve Fusion?
Tip 13995:4 metody otáčení 3D modelu v Inventoru s určením středu.
Tip 1338:VIPJak definovat střed otáčení pro 3DOrbit v AutoCADu?
Tip 5979:Přehlednější 3D orbit v 3D pohledech Revitu.
Tip 920:Jak nastavit středový bod pro 3DORBIT?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,922 sekund.