Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 14941 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoKatalog CAD bloků

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Katalog CAD bloků
    Zasláno: 30.srp.2006 v 16:11
Ještě několik připomínek k aplikaci Katalog CAD bloků:
  • velikost bloku (jednoho souboru) je omezena na 2MB
  • neuploadujte prosím celé výkresy, jen jednotlivé bloky snadno použitelné v jiných výkresech
  • na testování prosím používejte kategorii Architektura > [-testovací-]
  • klíčová slova u popisu bloku slouží pro snadnější vyhledávání bloku - uveďte slova/pojmy (oddělené mezerou), pod kterými byste daný blok sami hledali
  • web aplikace sama vytváří náhledy a zjišťuje verzi formátu souboru (DWG2000, DWG2007, apod.)
  • zatím nelze uživatelsky modifikovat již jednou zařazený záznam (např. překlepy)
  • případný opakovaný upload téhož souboru stejným autorem upraví (zaktualizuje) předchozí blok
  • pokus o zařazení již existujícího souboru (bloku stejného jména) je identifikován již při vyplňování upload formuláře (Ajax technologie)


Upravil Vladimír Michl - 01.zář.2006 v 10:26
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.zář.2006 v 10:30
Na stránce detailu bloku (po klepnutí na název bloku) je nyní možné zapnout použití technologie "Autodesk i-Drop". Pomocí i-Drop lze blok přetáhnout myší přímo do otevřeného okna CAD aplikace (AutoCAD, Revit 9.x).
Po odzkoušení bude i-Drop rozšířen i pro základní zobrazení bloků.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.zář.2006 v 09:28
Nově lze do katalogu zařazovat bloky s textovou přílohou. To lze využít například pro připojení "Katalogu typů" (parametrových TXT souborů k RFA rodinám Revitu).
Příklady takových rodin jsou překlady firmy Heluz (viz Architektura > Konstrukční prvky).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.zář.2006 v 16:52

Do katalogu bloků byla doplněna funkce podrobného vyhledávání.

Sekce mapování nově obsahuje desítky DWG bloků geodetických bodových značek dle ČSN.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.říj.2006 v 22:30
Pokusil jsem se dnes vložit blok do sekce Vzduchotechnika a povedlo se. Jsem ochoten se o své bloky podělit s každým zájemcem, ale při představě, že bych každý z mnoha bloků, které jsem si v průběhu let vytvořil, vkládal tímto způsobem, tj. každý samostatně a ještě ke každému zadával několi popisů, mě vstřícnost opouští. To není reálné. A navíc mám pochybnosti o přehlednosti takového katalogu. Zatím je tam jen pár bloků, ale co až jich bude tisíc? Já bych to viděl tak, že by v katalogu byl vložen zkomprimovaný soubor ZIP/RAR, který by obsahovat skupinu tématicky si blízkých bloků. Např. soubor "Ventilátory REMAK RP.rar", "Tvarovky SPIRO.rar" apod. Způsob vkládání by mohl zůstat shodný se současným postupem - včetně popisu a klíčových slov.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.říj.2006 v 10:00
Především děkujeme za poskytnuté bloky. Chápu, že vkládání po jednom je zdlouhavé, pro vložení většího množství bloků proto nabízíme naši pomoc - bloky do katalogu zařadíme sami.
Zveřejnění celé knihovny formou velkého ZIP/RAR souboru ke stažení je samozřejmě také možné (viz sekce Download), ale "kouzlo" CAD Katalogu je v možnosti rychlého vyhledání konkrétního bloku a jeho přímého vložení (přetažení) do okna AutoCADu nebo Revitu (i-Drop). Pokud jste myslel zařazení jednotlivých bloků formou uploadu ZIP souboru, pak ano, to by bylo ideální, ale technicky dost složité - nahrazujeme to prací "živočicha".
 
Až bloků přibude, bude zřejmě potřeba zjemnit stromovou strukturu kategorií, ale ještě rychlejší vyhledání konkrétního bloku asi bude přes textové vyhledání klíčového slova.

PS: dnes Katalog obsahuje 257 bloků, další bloky jsou vítány
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.říj.2006 v 11:27
Šlo mi asi o toto: Pro kreslení kruhového SPIRO potrubí (VZT) mám vyrobenu knihovnu různých tvarovek (kolena, odbočky, přechody, klapky, výfukové hlavice, apod), ve které mám v současnosti cca 480 bloků. Všechny bloky stejného zaměření (např. kolena) jsou vizuálně shodné, jen mají jiné rozměry. Kdybych si našel pár volných hodin a vše vložil do katalogu, viděli bychom v něm např. 50 stejně vypadajících bloků jen s mírně odlišnými názvy odvíjejícími se od dimenze příslušné tvarovky. To mi připadá zbytečné a hodně znepřehledňující celý katalog.
A po pravdě nevěřím ani tomu, že si někdo bude bloky přetahovat z katalogu přímo do výkresu. I když jsou známy určité zásady tvorby bloků, nikdy není jisté jak je příslušný blok v katalogu skutečně vytvořen. Takže, alespoň já bych to tak na 100% udělal,  si zájemce stáhne blok do PC, tam si ho kontrolně otevře a případně upraví dle svých představ, uloží do své složky s blokama a bude nadále využívat. Jde totiž o to, že ne každý blok je vytvořen čárami jednoho typu a barvy (typicky např. blok umyvadla) aby mohl být vytvořen v hladině 0 a fungoval jak má. Já třeba všechny své bloky tvořím v konkrétní hladině s tím, že čáry v "hlavní" hladině (obrysy) mají vlastnosti BleBloku a ostatní (osy, podružné čáry a detaily) DleHladiny. Tím mám zajištěno, že mohu u vybraných částí jednoduše změnit vlastnosti obrysu bloku (např. u dílů určených k demontáži nebo u stávajících vedení) a ostatní čáry v bloku zůstávají beze změny (ale mohu je ovlivnit "centrálně" ve Správci vlastností hladin).
Typickým příkladem nepoužitelnosti přetažení bloku přímo do výkresu je blok BF_100. Na první pohled je pěkně zpracovaný, ale:
 1) zkuste si tento blok vložit do výkresu a vytisknout v nejběžnějším vykreslovacím měřítku 1:50. I při použití tenkých čar bude výsledkem tlustá tečka, resp. čára. Toto je obecně problém bloků dodávaných výrobci. Příliš mnoho detailů, které vyniknou jen při tisku tak 1:10 nebo větším.
 2) pro jednoduché použití musí být samostatně nakreslen pohled a půdorys. Je-li vše v jednom bloku, stejně ho musím rozbít a použít jen požadovanou část, takže se krása jednoduchého přetažení ztrácí.

Uff. To jsem se rozepsal. Teď zase hurá do práce.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.říj.2006 v 11:36
To máte pravdu, na takovéto ucelené systémy variantních bloků tento web Katalog není stavěn - tam se spíše uplatní nějaké parametrické aplikace nebo nadstavbové aplikace se strukturovaným výběrem přes menu.
Hlavní uplatnění web Katalogu vidíme v oblastech jako jsou geodetické značky, stafážní objekty pro architekty nebo parametrické rodiny pro Revit (které jsou už z principu dobře vnitřně definované a odpadají otázky hladiny a typů čar). Může navíc sloužit i jako reklama pro výrobce konkrétních typů produktů - motory, ventilátory, osvětlení...
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
martyf Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2006 v 13:34

Dobry den,

Stahnul jsem par bloku z katalogu ... stromy atd. Bohuzel ani jeden nelze otevrit. Na zacatku souboru je hlaska <font color=red>Block download limit!</font>AC1018 a soubor neni platny...Je to normalni?
 
diky
Martin


Upravil martyf - 06.lis.2006 v 13:38
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2006 v 14:04
Zkusil jsem si pár souborů stáhnout a všechny jsem bez problémů otevřel. Takže ten problém bude asi někde u Vás. Co verze ACAD?
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2006 v 14:08
U každého bloku je v šedém obdélníčku uveden formát souboru (detekovaný automaticky při uploadu). Pokud máte starší verzi AutoCADu, budete si muset blok překonvertovat do starší verze pomocí DWG TrueConvert. AC1018 je formát DWG2004. V profilu nemáte uvedenu verzi AutoCADu, takže nedokážu posoudit, jestli je to pro vás dostačující verze formátu.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
martyf Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2006 v 15:20
Bohuzel, ted jsem to zkouseli i kolegy. Ma ACAD 2007 a hlaska ta sama .. "Vykresovy soubor neni platny".... Priklad Arch. - Vozidla - Fabia bok detailni.dwg  Nevim, kde muze byt problem...

Diky
Martin
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2006 v 15:23
Napište mi na koutnak@volny.cz. Já Vám ty bloky aut pošlu a uvidíte jestli ten problém budete mít i pak. Pokud ne, tak bude nějaký problém "cestou".
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2006 v 16:11
To je podivné - je to zkoušeno s MSIE i Firefoxem a funguje to normálně. Ještě cca před 14 dny mohl být problém s přímým stahováním DWG (pokud byl v MSIE registrován prohlížeč), ale to by už mělo být také OK.
Zkuste si ještě v detailním pohldu bloku (klepnout na nadpis) zapnout zpracování přes iDrop a přetáhnout blok myší rovnou do AutoCADu.
 
Blok FABIA jsem zaslal e-mailem.
(Dejte pak vědět v čem byl problém)
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.lis.2006 v 14:20
Při pokusu o stažení bloku se mi objeví prázdné okno s textem "Block download limit!". Čím to je? Co to je? Co s tím?
Radim Koutňák
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.lis.2006 v 15:03
Počet bloků stáhnutelných "jedním vrzem" je omezen (roboti), ale pokud jste přihlášen do fóra, neměl byste prakticky na tento limit narazit.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.lis.2006 v 15:22
Byl jsem přihlášen a navíc to byl první a jediný blok, který jsem chtěl stáhnout.
Radim Koutňák
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5374:Chybí náhled u DWG bloku uploadovaného do Katalogu bloků.
Tip 7024:Jak vložit značku drsnosti povrchu?
Tip 5217:Kde hledat CAD knihovny - AutoCAD bloky a rodiny pro Revit?
Tip 3713:Kde lze získat 3D knihovny zařizovacích předmětů?
Tip 1601:Kde vzít normalizované součástky pro AutoCAD, Desktop nebo Inventor?
Tip 3760:Kde vzít knihovnu sportovních symbolů/ikonek pro AutoCAD?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,955 sekund.