Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7478 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoDynamicky blok trubky

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
skypeja Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 27.úno.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
autocad 2015
Stav: Offline
Bodů: 23
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Dynamicky blok trubky
    Zasláno: 25.zář.2020 v 08:28
Ahoj, potřeboval bych nakopnout, jak správně zavazbit a zparametrovat dynamický blok pro značku stoupačky/řezu trubkou, včetně izolace. Idea je taková, že samotná blok nemá žádná tahátka, jen ve vlastnostech jsou parametry, kde zadám PRŮMĚR trubky a TLOUŠŤKU IZOLACE a podle toho se to vykreslí. 

V podstatě jde o to, že zadám průměr trubky 20 a izolaci 30  a vykreslí se mi dvě soustředná kolečka s průměry 20 a 80 mm. když změním průměr trubky na 30, změní se i průměr izolace na 90 mm.

Měnící se průměr trubky jsem si před pár lety udělal, dnes při pohledu na to jak, si říkám, že to určitě musí jít jednodušeji. Kdysi jsem si zkoušel hrát i s vazbami, ale to mi nikdy pořádně nefungovalo a nikdy mi to k srdci nepřirostlo....

Předem dík za nápady
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 81:Jak propojit atributy bloků ve výkresu s tabulkou v Excelu?
Tip 9242:Popis trubky v Revit MEP - vnější průměr x tloušťka stěny trubky (32x3)
Tip 13714:Jak změnit tloušťku izolace na části trubky?
Tip 1390:VIPJak šetřit místo na obrazovce a dynamicky skrývat plovoucí okna najetím myši?
Tip 4804:Dynamický popis dynamického bloku.
Tip 12285:VIPChyba: LoadLibrary failed with error 1114.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,535 sekund.