Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 12560 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenokomponenty do OC

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: komponenty do OC
    Zasláno: 03.pro.2020 v 18:07
Navrhuji aby Autodesk popřemýšlel nad doplněním OC o komponenty typu ochrana hrany plechu, těsnící profil, ...
Např.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 63825/hranovka.jpg


Pokud by vyřešili možnost vložit na vnější nebo vnitřní hranu tak by to bylo super.
Zpět nahoru
rys-kt4 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 21.lis.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor - PrDSU, Solid Edge
Stav: Offline
Bodů: 456
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2020 v 13:10
Tak na to jsem zvědav SmileSmile.
Nebylo by ale účelnější a jistější obrátit se přímo na výrobce / dodavatele těsnících profilů, pokud je nenajdete v obvyklých webových knihovnách? 
(Každý výrobce to má a dá se s nimi jednat ... navíc potřebujete vědět těsnící podmínky - vzdálenost protikusů a to zobecnit nejde, to ví jen výrobce, čili samotný model bez doprovodného infa nestačí)
Do zvětšování instalovaných knihoven (OC) se dle mého už nikdo dnes pouštět nebude. CADy budou mít základní spojovák, profily a někdy potrubí, ale zbytek, hlavně to co není naprosto běžný standart, se stěhuje na net.
Už jsem zde dříve zmínil filozofii Siemensu a jeho nativní včleněni webové knihovny přímo do CADu.
Navíc také b2b.partcommunity.com umí vkládat rovnou do CADu (nevím jak do Inventoru), se správným značením a popisem. A hlavně tyto knihovny neustále rostou a vy nepotřebujete žádné jejich "updaty"  či jiné ochucené sušenky.
Hledejme tedy raději vlastní cesty sami bez závislosti na voli či nevoli dodavatelského molochu. Wink


Upravil rys-kt4 - 04.pro.2020 v 13:14
JanB.
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2020 v 16:00
Řekl bych že toto není starost výrobce komponenty, ale samotného konstruktéra.
Problém je že OC nepodporuje komponenty jejichž tvar je dán profilem taženým po křivce (hraně).
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2020 v 16:05
K různým partcommunity mám tu výhradu, že co rozměr to model i přesto, že by to mohl být plnohodnotný knihovní díl.
Mám dobrou zkušenost s doplňováním vlastních komponent do OC. A myslím že je to dost podceňovaný nástroj.
Zpět nahoru
rys-kt4 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 21.lis.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor - PrDSU, Solid Edge
Stav: Offline
Bodů: 456
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2020 v 17:07
Jenom k té webové knihovně. 
Ano, co rozměr, to díl. 
Nicméně, zkuste parametrizovat složitou armaturu, ventil, motor, chladič... na rozměrovou řadu, to se asi nevyplatí. 
Navíc webová knihovna při vkládání do CADu ukládá současně do vybraného adresáře a ihned si tvoříte vlastní knihovnu pro opětovné vložení. 
V OC tedy budou jen jednodušší díly/ součásti, popř. firemní prvky. 
Navíc, je účelné modelovat to co je již vymodelované. ?

OC Inventoru ale nepodceňuji, je vynikající a dost se mi po něm stýská. Jenom ten obsah je malý. 
*********
Aha, už jsem pochopil polemiku ohledně zvětšování OC "Do zvětšování instalovaných knihoven (OC) se dle mého už nikdo dnes pouštět nebude."
Měl jsem na mysli výrobce CADu, ne konstruktéry .... Smile


Upravil rys-kt4 - 04.pro.2020 v 17:32
JanB.
Zpět nahoru
issin Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 11.čvc.2015
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 600
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2020 v 17:54
Je jasné, že uživatelské knihovny jsou potřeba. A je zřejmé, že modelovat celou rozměrovou řadu složité součásti ze které použiji dva rozměry je zbytečné.
Spíše jsem myslel např. doplnit si hliníkové profily do OC aby je bylo možno využít v generátoru rámů nebo bezpečnostní šrouby které v OC nejsou, apod.
Jinak web knihovny jsou dobré.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7248:VIPNeaktualizuje se Obsahové Centrum po publikaci změn.
Tip 7195:VIPPo přejmenování počítače mi přestalo fungovat Obsahové centrum.
Tip 12316:Jak do OC publikovat iSoučást s barvou jako jedním z volitelných parametrů?
Tip 12021:Jak zjistit zda používám lokální Obsahové centrum nebo Vault?
Tip 8645:Jak správně sdílet sestavu obsahující normalizované součásti (OC)?
Tip 12898:Jak doinstalovat Obsahové centrum do stávajícího Inventoru?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,711 sekund.