Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 18261 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPodélný profil z více 3D křivek

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
vizneto1 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.úno.2021
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2018
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Podélný profil z více 3D křivek
    Zasláno: 29.čer.2021 v 07:52
Dobrý den, 
mám od geodetů zaměřenou osu koleje. Problém je, že zaměřená osa není jedna 3D křivka, ale skládá se ze třinácti 3D křivek, které na sebe nejsou napojeny. Z každé 3D křivky jsem vytvořil trasu pomocí aplikace TL3DPI2AP a následně profil. Dále jsem pomocí překrytých profilů vytvořil celkový profil ze všech 3D křivek, kde cílový profil je vygenerovaný ze mnou navržené trasy.

A zde právě nevím, jak mám nastavit proužky, aby se mi zobrazovaly hodnoty u všech typů proužku a po celé délce trasy. Pak také jak udělat, abych měl svislici i na ZÚ. 
Předem Vám děkuji za rady.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 101414/Výstřižek_2021-06-29_07-51-54.PNG


Zpět nahoru
Jan Jirásek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.pro.2010
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Civil 3D 2023
Stav: Offline
Bodů: 275
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čer.2021 v 13:27
Zdravím,

pokud používáte výkresovou šablonu Cad Studia, pak stačí ve vlastnostech profilu přiřadit správné typy popisků pro příslušné proužky. Pokud šablonu nepoužíváte, pak si popisky budete muset nadefinovat sám. Sekční data pro např. vzdálenost nebo sklon mezi profily apod. Data profilu pro hodnoty výšky v konkrétních místech.

Každý proužek umí číst je z jednoho profilu, pokud tedy potřebuje číst výšku ze 13 3D křivek, musíte to obejít nakreslením jednoho pomocného profilu, který nebude vidět, ale z něj se budou číst výšky.

To, že se nezobrazuje svislice v počátku může být způsobeno tím, že se neshoduje rozsah zobrazení profilu s jeho délkou (nakresleného profilu). Zjistit to lze v nastavení vlastního počátku rozsahu zobrazení profilu ve vlastnostech zobrazení profilu. Je také možné, že vlastnostech zobrazení není zaškrtnuta volba kreslit v počátku.

Problematika podélných profilů v Civilu dle českých standardů je poměrně komplikovaná, proto doporučuji, pokud s tím nemáte zkušenosti, absolvovat školení nebo pokud jste zákazníkem Cad Studia, podívat se na nějaké webináře. 
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7851:VIPJak promítnout a popsat hranu z koridoru do podélného profilu?
Tip 8376:Jak vytvořit z 3D křivky trasu nebo profil?
Tip 6373:Datový proužek Sklon/Délka v podélném profilu Civil 3D.
Tip 5300:VIPJak nastavit nestandardní měřítko zobrazení podélného profilu v Civil3D?
Tip 10959:Jak v AutoCAD Civil 3D navrhnout jednotlivé příčné profily pro zemní úpravy?
Tip 10190:Zmizení úchopových bodů nivelety u podélného profilu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,434 sekund.