Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 14530 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZ ArchiCADU do AutoCAD LT

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
steidl Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.zář.2017
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
AutoCad LT2018
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Z ArchiCADU do AutoCAD LT
    Zasláno: 11.srp.2021 v 12:42
Zdravím,
setkal jsem se s komplikací, kdy mi od arch. studia chodí výkresy zpracované v ArchiCADU. Model se pokaždé při posunutí (překreslení) dost seká a je pro mne zdlouhavé v něm pracovat. Párkrát se mi povedlo nešvar opravit odstraněním složitých výplní, ale často už mám povypínané skoro vše a stále se seká. Přitom se jedná o .dwg, žádnou konverzi. Dále naprosto mizí typy čar, které musím neustále opravovat. Setkal jste se s tím někdo? Existuje nějaký modul, který by tento problém se souborem vyřešil?

Díky za rady Sleepy
Zpět nahoru
Kosík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
ACA 2017 + DT+, Revit 2017
Stav: Offline
Bodů: 526
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.srp.2021 v 17:52
Přeji příjemný den
Chtějte od zpracovatele v Archicadu soubory shx. Odstraňte duplicitní objekty, vyčistěte výkres. Vyberte jen ty entity, co potřebujete ke své práci a vložte je do nového výkresu. Výkres dwg z Archicadu není "skutečný" výkres dwg. Pokud používáte dodaný výkres jako podklad, podložte si jej jako xref.
Jan Kosík
Zpět nahoru
steidl Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.zář.2017
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
AutoCad LT2018
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.srp.2021 v 08:51
Děkuji za reakci.
"Vyčištění" výkresu provádím vždy, překopírovat potřebné je první věc kterou jsem zkoušel, ale bez úspěchu. Bohužel využít výkres jen jako referenci nemohu. Zkusím to s tím shx, snad to pomůže.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.srp.2021 v 09:32
Archicad, stejně jako řada dalších aplikací, neukládá soubory v pravém formátu DWG, ale jen s příponou .dwg. Ty pak způsobují různé typy problémů (nejen v AutoCADu). Možná si zkuste vyžádat .dxf  nebo výkres rozdělený do více souborů.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 2031:Mohu otevřít soubory .PLA nebo .PLN v AutoCADu?
Tip 1794:Jakou aplikací lze prohlížet soubory .RML?
Tip 6578:Export ostylované mapy z Mapu do DWG pro holý AutoCAD.
Tip 8138:Jak nainstalovat soubor DMG s instalací AutoCADu?
Tip 4390:Jaká verze DWG je exportována z Inventoru?
Tip 8748:Jak v AutoCADu LT zapnout perspektivní 3D zobrazení?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,770 sekund.