Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5681 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoŘez 3D drátového modelu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Lucul Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 07.kvě.2019
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2018
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Řez 3D drátového modelu
    Zasláno: 06.pro.2021 v 20:07
Hezký den,
chtěla bych poprosit o radu.

Mám 3D drátový model- např teréne s vrstevnicemi a potřebovala bych udělat třeba příčný řez tím terénem - tzn. nakreslit odpovídající rovinu řezu a pak oříznout kresbu za řezem.

Na obrázku mám vytaženo jak by např. měla vypadat rovina řezu. A po té bych ráda smazala část za touto rovinou.

Zkoušela jsem nejprve normální fce pro ořez, ale bez úspěchu. Potom jsem zkusila fce Rovina řezu, ale s tím sem se nedostala vůbec nikam.
Nevěděl by někdo jak na to? Děkuji za všechny návrhy.

Ilustrační foto:


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 91012/rez.jpg

Zpět nahoru
Boleslav Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
dříve Solidworks, teď Inventor
Stav: Offline
Bodů: 325
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2021 v 21:13
Řez drátu a roviny bude jen bod. Z toho terénu máte jen vrstevnice? Nejdřív bych z nich asi dostal nějaký opravdový 3D terén. Ten pak můžete říznout.
Zpět nahoru
Lucul Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 07.kvě.2019
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2018
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2021 v 21:21
To máte pravdu. Ale když bych chtěla udělat něco ve smyslu, že středem toho co chci řezat proložím osu a polovinu od osy vpravo chci nechat a polovinu od osy vlevo chci smazat. Asi jsem svůj dotaz nenapsala správně
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4216:Drátový 3D model v sestavě Inventoru.
Tip 5518:Jak převést objemové 3D těleso na drátový model?
Tip 8036:Jak vytvořit částečný drátový model zobrazení 3D modelu?
Tip 8818:Nefunguje mi otáčení DWG modelu pomocí 3D myši SpaceMouse.
Tip 9539:3D model z AutoCADu Architecture se v Inventoru (FDS) jeví jako drátový.
Tip 6731:Vytvoření 2D pohledu z 3D modelu v AutoCAD Architecture.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,461 sekund.