Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 12808 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoJak uložit rozdělanou práci

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
JKA Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.lis.2017
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Autocad LT 2014
Stav: Offline
Bodů: 97
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Jak uložit rozdělanou práci
    Zasláno: 02.pro.2022 v 17:08
Dobrý den,
jak nastavit Revit tak, abych po novém spuštění měl otevřené pohledy, které jsem měl otevřené, když jsem Revit ukládal a zavíral ? Aktuálně budu nějakou dobu pracovat pouze s těmito pohledy a nechci po víkendu přijít a znovu je otevírat z prohlížeče projektu...
Děkuji.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 80735/jak_uložit_rozdělanou_práci.png


Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.pro.2022 v 10:26
Dobrý den, 

existují na to aplikace třetích stran, a před nějakým časem se to řešilo i na Revit Architecture Forum.
Zpět nahoru
JKA Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.lis.2017
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Autocad LT 2014
Stav: Offline
Bodů: 97
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2022 v 16:19
Děkuji, kterou aplikaci z odkazu máte na mysli ? Není divné, že tak základní a očekávané funkce musí vyvíjet třetí strany ? 
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2022 v 17:40
To co je základní a očekávaná funkce je velice subjektivní, já defaultně nastavuji jako startview ten nejjednodušší pohled - u nás většinou jednoduchý draft View s informacemi o projektu, některé komplikované pohledy mohou mít při startu tendenci zhavarovat, pak je celý model obtížně dostupný. Za mne je tato funkce silně nechtěná.
  
Zpět nahoru
JKA Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.lis.2017
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Autocad LT 2014
Stav: Offline
Bodů: 97
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2022 v 08:27
Takže mám po každém otevření projektu hledat v nekonečném prohlížeči projektu, který může mít až stovky "pohledů" a rozklikávat zase všechny podskupiny ? Odcházím z práce a pracuji třeba na dvou konkrétních řezech, dvou půdorysech, jednom 3D pohledu... uložím projekt, vypnu Revit, pc a jdu domu. Ráno přijdu a když ten projekt otevřu, tak asi chci pokračovat tam kde jsem skončil...Zhavarovat ? Tak co je to za "piece of s*it", když Revit může všechno zhavarovat ? 
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2022 v 09:20
Zhavarovat může cokoli, nejenom Revit. Můžete si zatřídit ty vaše vstupní pohledy tak, aby se vám řadili nahoru do prohlížeče projektu, a pak je v průběhu 10 vteřin všechny otevřít. Zkuste nenadávat a víc se učit, jak tento sw, který sice není dokonalý (to není žádný), ale velice funkční funguje. :-)
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2022 v 09:22
Původně odeslal(a) JKA JKA napsal(a):

Takže mám po každém otevření projektu hledat v nekonečném prohlížeči projektu, který může mít až stovky "pohledů" a rozklikávat zase všechny podskupiny ? Odcházím z práce a pracuji třeba na dvou konkrétních řezech, dvou půdorysech, jednom 3D pohledu... uložím projekt, vypnu Revit, pc a jdu domu. Ráno přijdu a když ten projekt otevřu, tak asi chci pokračovat tam kde jsem skončil...Zhavarovat ? Tak co je to za "piece of s*it", když Revit může všechno zhavarovat ? 

... pak možná zvážit onen odchod z práce domu ☝...? 
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
JKA Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.lis.2017
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Autocad LT 2014
Stav: Offline
Bodů: 97
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.pro.2022 v 10:12
Děkuji za rady. Teď nenadávám na věci, které Revit umí, ale neumím je já... Pouze se ptám na věci, které si myslím, že by Revit měl umět. Nejsem CAD/BIM MANAGER, takže mezi mnou a Revitem je čistě pracovní vztah a nevadí mi otevřeně napsat, že je to v něčem sra*ka. Když se o tom bude dost mluvit, tak to třeba bude časem do Revitu přidáno.  Například Holixa...to všechno jsou naprosto základní funkce, které vývojáři Revitu z nějakého důvodu nezahrnuli do základu. Doufám, že Vás ta ubohá odpověď zahřála u srdíčka pane splonk.

Já se omlouvám za můj rozrušený styl, ale opravdu nemám tolik času na "hraní" si s Revitem.
Zpět nahoru
milan d Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 28.pro.2010
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Revit 2018
Stav: Offline
Bodů: 167
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.pro.2022 v 14:34
Prepáčte, že vstupujem do tejto témy. Kolegovia sa Vám snažia naznačiť, že hromadné otváranie viacerých pohľadov v Revite nemá žiadne opodstatnenie. S modelom vačším ako 150Mb sa pomerne zle pracuje aj na výkonných pracovných staniciach.
Najjednoduchšie ako s takým modelom pracovať a spustiť ho, je mať predvolený startpohľad iba ako jednoduchú draftovú kresbu, popr. názov a dátum uloženia modelu.
Správa/Počáteční pohled, popr. Manage/Strating View.
Čo sa týka pracovných/rozpracovaných pohľadov, (nekonečný prohlížeč projektu), tak to je iná kapitola. Tu by som určite začal, lebo daný "prohlízeč projektu" si viem spraviť podľa svojích vlastných neobmedzených predstáv, aj napríklad s podskupinou/foldrom "pracovné", matrice, PD pre výrobu, PD pre stavebné povolenie atď...

milan
Zpět nahoru
JKA Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.lis.2017
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Autocad LT 2014
Stav: Offline
Bodů: 97
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.pro.2022 v 09:59
Děkuji za odpovědi. Už se k tomuto tématu nebudu vyjadřovat. Smířím se s tím, že Revit neumí něco, co by podle mě mohl umět. Mějte se. Peace.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9427:Automatické ukládáni DWG výkresu po N příkazech.
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 11512:Do kdy si mohu ponechat starou trvalou licenci při přechodu na Subscription (M2S)?
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,188 sekund.