Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7159 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPřidání popisku profilu podle libovol. bodu trasy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Přidání popisku profilu podle libovol. bodu trasy
    Zasláno: 27.led.2023 v 09:45
Dobrý den
Potřeboval bych, aby se mi v profilu zobrazil popisek se staničením a výškou v libovolném bodu trasy, tedy že bych ukázal na bod trasy a v podélném profilu by se mi v proužku "koty nivelety" zobrazil příslušný popisek ( jako např. v začátku a konci směrového oblouku
Tedy opak toho, že si mohu na trasu "posadit" popisek výšky v bodě trasy, na který ukážu
Samozřejmě to jde obejít třeba vložením stopy příčného řezu (který pak po exportu smažu), ale chtěl bych zkusit jiné řešení.
Buď špatně hledám, nebo to civil neumožňuje?
Děkuji za nápady
J. Mantlík

Zpět nahoru
kuba.92 Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 04.kvě.2012
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD,Civil3D
Stav: Offline
Bodů: 38
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.úno.2023 v 08:39
Dobrý den,
pokud mě nedoplní ostatní kolegové, tak za mě kromě stop je ještě k dispozici možnost udělat si další profil, kde každý lom/výškový bod, bude reprezentovat místo, kde se mají popisky vypsat. Je nutné tento profil zvolit ve sloupci Profil 1 při nastavování datových proužků.
Osobně mi řešení přes stopy přijde elegantnější, protože by mělo jít udělat si pro trasu druhou skupinu stop příčných řezů a tu pro tuto potřebu využít.

Děkuji
S pozdravem
Jakub Líbal
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.úno.2023 v 10:15
Děkuji
Ta druhá skupina stop příčných řezů mne nenapadla, to mi připadá výhodnější
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5568:VIPJak přidat vlastní ocelové profily do knihovny AutoCADu Mechanical?
Tip 11282:VIPPlant3D: Úprava popisu trasy na izometrii
Tip 6430:Jak do koridoru vložit čáry klopení a jeho změny?
Tip 6228:VIPJak přenést terén, profily a řezy do starší verze Civil 3D?
Tip 6114:Popisky vrstevnic v Civil 3D.
Tip 5289:Nastavení zkratek v popisech geometrie v Civil 3D.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,418 sekund.