Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5821 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoKocka v kocke

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Andrej Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 12.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Map 3d 2007, VIZ 2006, Civil 3D 2008
Stav: Offline
Bodů: 177
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Kocka v kocke
    Zasláno: 16.led.2008 v 06:45
Zdravím všetkých.
 
Mám problém na ktorý som narazil...a zatiaľ sa mi nepodarilo nájsť na to uspokojúcu odpoveď.
Dá sa vôbec vyrendrovať v 3DS Max kocka v kocke ? bez toho aby tá > kocka bola priesvitná ??? Tá menšia by bola vykreslená ako drôtový model.
 
Praktické využitie problému...., napr.
 
- vizualizácia, resp. aimácia preletu ponad cestu, kotrá prechádza cez tunel napr. popod rieku. Dostal som nápad, tú časť čo je pod terénom znázorniť čiarkovane, alebo ako drôtový model.
 
- animácia nejakej stavby, budovy..., dookola je všade okolitý terén, resp. orto-foto mapa. Stavba má aj podzemné priestory (garáže..., rampy..) a tie by som chcel znázorniť cez drôtový model.
 
Takže vykresliť zakrytú časť ako drôtový model, bez použitia vlastnosti priesvitnosti materiálu ktorý prekáža.
Tým by vznikol celkom pekný efekt, ale nechcem použiť priesvitnosť. Niečo čo by ten drôtový model vytiahlo vždy nad všetko.
?? Chcem nemožné ??
 
Dík za rady.
 
-A-
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.led.2008 v 17:47
1. ak chcete, aby boli napr. podzemné priestory vidieť a je nad tým plocha terénu, táto by mala byť buď:
a) priesvitná
b) časť plochy zrezať aby bolo podzemie vidieť
c) alebo terén postupne odstrániť, napr. zanimovať priesvitnosť - opacity od 100 po napr. 50

2. nie je problém vyrendrovať objekty ako drôtený model, stačí v editore materiálu nastaviť/zaškrtnúť voľbu "Wire" a v nastaveniach materiálu sa dá určiť aj hrúbka mriežky. Ak chcete aby cez mriežku bol vidno aj objekt z druhej strany (zadná stana objektu) musíte tiež zaškrtnúť voľbu "2sided". Toto má však nevýhodu, mriežka je myslím že vždy totožná so skutočným drôteným modelom (polygónová sieť)

3. no a skúste sa pohrať s materiálom Ink n Paint, ten zase pekne zvýrazní hrany, potom to troška vypadá ako nakreslené, ale záleží podľa nastavenia ... a ak tomu dáte priesvitnosť, by to mohlo byť dobré .... len je tento materiál troška náročnejší na výpočet

Nerobím momentálne v MAX-ovi takže len takto z hlavy

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 14074:Přehled CAD formátů podporovaných v Inventoru 2025 (import/export/AnyCAD).
Tip 14073:Přehled CAD formátů podporovaných v Inventoru 2024 (import/export/AnyCAD).
Tip 14021:Porovnání verzí návrhu v Autodesk Fusion.
Tip 13976:Jak v AutoCADu publikovat PDF do stejné složky jako je DWG výkres?
Tip 13936:ModDXF - pomůcka pro hromadnou úpravu/zobrazení interních DXF vlastností entit v DWG.
Tip 13807:AutoCAD mi zobrazuje čáry a texty jako tečky.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,439 sekund.