Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15942 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoCAD symbols manager

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
djx1 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.srp.2008
Lokalita: Great Britain
Používám:
TurboCAD, SolidWorks
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: CAD symbols manager
    Zasláno: 10.srp.2008 v 01:01
Zdravim
Marne hledam nejaky jednoduchy manager CAD symbolu.
Pracuji jako interior designer a potreboval bych nejaky program, ktery by mi pomohl udelat poradek v CAD symbolech (DWG, DXF, 3DS...pripadne jine formaty). Navic bych obcas potreboval zakaznikum ukazat modely.

Klasicke prohlizece mi v tomto moc nepomuzou. Nechci neco ve stylu: otevrit symbol, prohlidnout, zavrit. To je pro mne prilis zdlouhave. Bohate mi staci jen nahled. Hledam neco, co mi pri kliknuti na soubor ukaze jak ten CAD symbol vypada (nahled). Neco, co zname z ruznych prohlizecu na fotografie (treba i klasickej Win to umi).

Diky moc
Michal


Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.srp.2008 v 08:08
Blok manažerů je spousta, ale většinou se jedná o shareware.
 
Pokud Vám jde pouze o katalogizaci a třídění, doporučuji použít Design Center (součást AutoCADu), případně nějakého správce souborů. který umožňuje zobrazení náhledů - např. Altap Salamander.
 
Osobně používám správce souborů a myslám, že je to nejefektivnější cesta.
 
PS: Největší podporu a nejlépe se mi zobrazovaly soubory v Altap Salamanderu, kde nemusíte narozdíl od Total Commanderu hledat tisíce pluginů aby se Vám vše zobrazovalo správně a korektně.


Upravil PepaR - 10.srp.2008 v 08:09
Zpět nahoru
djx1 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.srp.2008
Lokalita: Great Britain
Používám:
TurboCAD, SolidWorks
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.srp.2008 v 10:41
Dekuji za odpoved.

Bohuzel v AutoCADu nepracuji, takze nemohu pouzit Design Center. Nepodarilo se mi zjistit, zda je mozne pouzit DC i bez AutoCADu.

Altap jsem jeden cas pouzival. Ale nikdy jsem nezjistil, jak ho prinutit, aby mi v nahledu ukazoval i soubory s priponou DWG, DXF, 3DS. V rezimu thumbnails dokaze zobrazit klasicke formaty obrazku (jpg, gif....), ale ne bohuzel cadovske soubory.

Nevim, zda jsem to vysvetlil dobre, ale potrebuji program jako je Altap, ale s tim, ze mi v rezimu nahledu (thumbnails) bude ukazovat i zjednodusene 3D modely.

Bohuzel mam uz tech symbolu tolik, ze se v tom neorientuji. Takze potrebuji jen nejaky spravce souboru, ktery umozni, bez otevreni techto souboru, prohlizet tyto soubory (nahledy).

Dekuji
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.srp.2008 v 22:08
Problem bude pravdepodobne v nainstalovani potrebnych podpurnych souboru, ktere umoznuji zobrazeni thumbnails. Nevim zda je tato podpora ve Windows automaticky nebo je aktivni az po instalaci AutoCADu.
 
Mozna by nebylo na skodu nainstalovat DWG Trueview (freeware prohlizec od Autodesku) a pak by ty thumbnaily mohly fungovat.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7778:VIPRůzné způsoby zadávání speciálních znaků v textech Inventoru.
Tip 1280:Jaké knihovny bloků obsahuje AutoCAD?
Tip 4351:Autodesk Product Manager mi nenajde CAD produky řady 2006.
Tip 10369:Jak přepnout Revit na lokální nápovědu?
Tip 7205:Jaký je rozdíl mezi licencí SLM a NLM?
Tip 11321:Instrumenty nelze po vložení do P&ID výkresu otočit.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,883 sekund.