Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6671 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoStahování fotek z fotoaparátu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Stahování fotek z fotoaparátu
    Zasláno: 03.lis.2008 v 23:09
Dobrý den,
 
jak řešíte prosím stahování fotek z Vašeho digitálního fotoaparátu do PC? Mě výchozí program nenabízí funkci automatického otočení při stažení.
 
Předem děkuji za rady
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2008 v 01:17
Já tedy propojím PC USBkabelem s DIGI, DIGI zapnu a pomocí manažéra (v mém případě Salamander) fotky zkopíruju. A pak si programem "na fotky" (v mém případě Zoner) fotky prohlédnu a ty "chybně" otočené si otočím ke své spokojenosti.
Vím ale, že jsou i foťáky, které se v PC nehlásí jako další disk a ke stažení fotek vyžadují instalaci vlastního SW, který možná i umožňuje automatické otáčení při přenosu. Ale já tyto automatické funkce moc v oblibě nemám. Mám raději kontrolu nad tím, co se děje.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2008 v 08:31
Přesně tak jak píšete, mám taky rád kontrolu nad tím co dělám.
 
Jenomže člověk potřebuje řešit funkci automatického otočení fotek při načítání dle EXIF informací a to bez ztráty kvality obrázku. Budu muset vyzkoušet ten Zoner. Jaký jeprosím konkrétní název tohoto produktu?
 
Ještě abych to upřesnil, fotky stahuju z Canon EOS 450D a ta se jako druhý disk nehlasí a je to škoda, neboť pak by to bylo jedondušší.
 


Upravil PepaR - 04.lis.2008 v 08:33
Zpět nahoru
vbehun Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad R10 >> Autocad 2022 / altern. QCad Prof.
Stav: Offline
Bodů: 1221
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2008 v 09:35
Irfanview umí automatické otočení obrázku (Properties - JPG/PCD/GIF - Autorotate image according to EXIF info. Umí také formát RAW (nativní formát fotoaparátu) - i když nevím, zda otáčí také RAWy - nutno vyzkoušet.
P.S.
Myslíte Zoner Photo Studio ? Nejnovější číslo verze je 11.



Upravil vbehun - 04.lis.2008 v 09:44
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2008 v 11:27
Ano, nejnovější verze je Zoner Photo Studio 11 (já jsem zatím skončil u 10) http://www.zoner.cz/. Jsem s ním spokojen. Možná umí i to automatické otáčení, ale tak hluboce jsem ho neprostudoval Unhappy.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2008 v 18:57
Já používám program "gphoto2" na stažení a "exiftran" na otočení. Exiftran otočí fotku dle exif informace (z Canonu). Naprostá spokojenust, ale nejsem si jistý jestli se Vám bude líbit... Smile
Jsou pouze pod linuxem a na příkazové řádce...

Jinak software dodávaný s foťákem to při stažení dělá automaticky - myslím, že se jmenuje ZoomBrowser.

A již amiňovaný IrfaView by to také měl umět - vybrat všechny fotky v zobrazení Thubnails a dát automatické otočení. Nemám to ale vyzkoušené, protože používám první zmiňované...
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2008 v 20:36
neodporúčam otočenie fotografie a jej uloženie, lebo EXIF informácia je ochovávaná stále (bola by chyba vymazať EXIF), tzn. ak uloženú snímku otvoríte v inom programe ten si znova prečíta EXIF informáciu a snímku otočí druhý krát. Lepšie riešenie je teda foto neotáčať a v prehliadacom programe si iba zapnúť automatické otáčanie fotky pri prezeraní. Druhá možnosť je už pri fotení zadať fotoaparátu voľbu aby snímku pri uložení správne otočil (nevýhoda je potom malý náhľad pri fotky na stojato)

... všetko vyššie uvedené platí samozrejme iba pre fotoaparáty, ktoré vedia detekovať otočenie tela fotoaparátu (podľa detekcie snímky alebo ešte lepšie podľa vnútorného senzoru a pod.) čo nie všetky fotoaparáty ovládajú

... ja odporúčam na "manažment" fotiek program XnView, a aj Google Picassa je v pohode

Upravil be_em - 04.lis.2008 v 20:37
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2008 v 20:59
Samozřejmě při otočení fotky podle EXIF se musí informace o orientaci opravit (program musí udělat automaticky). Já naopak otáčení doporučuji - snímek uvidíte správně všude i v prohlážeči, který automatické otáčení nepodporuje.


Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2008 v 23:53
Zoner to umí a to funkcí Otočit podle EXIF, vyzkouším ještě další tipy. Moc děkuju za rady.

Upravil PepaR - 05.lis.2008 v 22:50
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 13:13
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

...Canon EOS 450D a ta se jako druhý disk nehlasí
...
To by měl snad vyřešit driver dodávaný na CD s foťákem. Pokud v Ovládacím panelu v Průvodci Přidat hardware není vidět ten konkrétní typ foťáku.


Upravil Ferdinand - 06.lis.2008 v 13:20
-FerTh-
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 13:24
Původně odeslal(a) Ferdinand Ferdinand napsal(a):

To by měl snad vyřešit driver dodávaný na CD s foťákem. Pokud v Control Panel při Přidat nový hardware... není vidět ten konkrétní typ foťáku.

To bohužel asi nepomůže. Některé foťáky, a Canon k nim patří, se prostě jako další disk nehlásí. Jedině snad přes Ovládací Panely/Skenery a fotoaparáty. Takhle se sice PC s foťákem seznámí, ale nelze využít komfortu nějakého manažéra pro stahování fotek, protože ten foťák není tímto způsobem přístupný.
Radim Koutňák
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2008 v 16:32
Přesně jak píše koutnak.
Zpět nahoru
J.Richter Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 04.čvc.2008
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD LT 2011
Stav: Offline
Bodů: 82
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.bře.2009 v 08:32
Dle mě nejlepší a rozhodně rychlejší je vyjmout z DF kartu, strčit ji do čtečky (USB nebo třeba integrované v NTB), potom se vám to jako další disk nahlásí spolehlivě, stahování také běží několikrát rychleji, v mém případě cca 33x (DF dá 600 kB/s, čtečka integrovaná v NTB mi dá 20000 kB/s na té samé kartě).

Co se týče otáčení, snímky mi automaticky otáčí už fotoaparát.

DF: Panasonic FZ 50
Jan Richter
ICQ: 171-572-780
JID: theripper@isgeek.info
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6322:VIPRevit 2009 rendering s předdefinovaným pozadím (např. fotografií)
Tip 2986:Jak zjistit verzi firmware fotoaparátu HP PhotoSmart 850?
Tip 6010:VIPJak změnit obrázek odrážený na lesklých plochách v Inventoru?
Tip 8049:Gravírování obrázků - z bitmapy na 3D model.
Tip 6885:Chyba advpack.dll při stahování bezplatné studentské verze.
Tip 10819:Autodesk Desktop App pro automatické stahování aktualizací.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,891 sekund.