Vytisknout stránku | Zavřít okno

Počet obsažených bloků do TPOLE

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Dynamické bloky
Popis fóra: Tvorba dynamických bloků AutoCADu, parametrické bloky
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=10049
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 04:27


Téma: Počet obsažených bloků do TPOLE
Odeslal: zdrk
Předmět: Počet obsažených bloků do TPOLE
Datum odeslání: 20.pro.2009 v 19:51
Dá se nějak přes [cmd]TPOLE[/cmd] v atributu dostat počet obsažených bloků.
Jedná se o dynamický blok s atributem, ve kterém se parametrem POLE kopíroval obsažená blok dle požadovaného množství.
http://www.cadforum.cz/forum/uploads/20091220_195052_Příklad.dwg - Příklad.dwg



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 20.pro.2009 v 22:46

Dá, ale jen pro konkrétní instanci bloku - viz příklad (po změně je nutný REGEN):

http://www.cadforum.cz/forum/uploads/20091220_224621_20091220_195052.dwg - uploads/20091220_224621_20091220_195052.dwg


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: zdrk
Datum odeslání: 21.pro.2009 v 08:23
Prosím, prosím, smutně koukám šlo by to uložit pro CAD 2009. Na svým PC nemůžu 2010 rozběhnout a nový ještě nemam.


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 21.pro.2009 v 09:02
Aha, nevšiml jsem si původní verze. Zde je soubor ve formátu DWG2007:
 
http://www.cadforum.cz/forum/uploads/20091221_090224_Priklad-X.dwg - uploads/20091221_090224_Priklad-X.dwg


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: zdrk
Datum odeslání: 21.pro.2009 v 12:58
Děkuji.
Na omezené vlastnosti dynamických bloků to asi musí takto stačit. Pořád jsem nějak laboroval a nevylaboroval.
Měl by tam být ještě parametr na počet.



Vytisknout stránku | Zavřít okno