Vytisknout stránku | Zavřít okno

jak propojit kružnici s elipsou?

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor Professional, Product Design & Manufacturing Collection, Factory Design; digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=10135
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 20:50


Téma: jak propojit kružnici s elipsou?
Odeslal: Zbyšek
Předmět: jak propojit kružnici s elipsou?
Datum odeslání: 11.led.2010 v 15:33
Přátelé jak prosím Vás spojit kružnici s elipspu a traektorii nějak ohnout
 :-) díky



Odpovědi:
Odeslal: Zbyšek
Datum odeslání: 11.led.2010 v 15:40
v inventoru myslim:-) je mozné na diskuzi vkládat obrázky?


Odeslal: Mrázek
Datum odeslání: 11.led.2010 v 15:53
Tato otázka skutečně bude chtít upřesňující obrázek.
Musíte kliknout na "odpověď"  a vložení obrázku je v první liště nástrojů zhruba uprostřed ("přidat obrázek").


-------------
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018


Odeslal: Zbyšek
Datum odeslání: 11.led.2010 v 16:22


Odeslal: Zbyšek
Datum odeslání: 11.led.2010 v 16:24
Tak snad to pujde videt v cadu nejsou dodelane srafy.díky


Odeslal: Cheff
Datum odeslání: 11.led.2010 v 17:11
Jo tam je to přes "šablonování" - teda jestli jsem si správně vybavil, že to má bejt propojení flančny s tělesem ventilu. - Teoreticky by to tam mohlo trošku zlobit, protože to bude hodně u sebe. Nemá rád když se "protíná" sám do sebe v jedné operaci - tam se to dá obejít malým ořezem.
Ještě bych doplnil, že se možná nechytíš již vytvořené hrany tělesa -> nový náčrt, nebo nasdílej ten, kterým jsi vyřezával otvor do tělesa...

Jinak si zkus pohrát i s napojením (tečné) případně mu tam udělej "vodící trajektorie". Nebo alespoň kužnici rozděl na stejný počet dílů, jako má elipsa (nebo tvar na který přecházíš).



Vytisknout stránku | Zavřít okno