Nesoulad staničení
Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=11038
Datum vytištění: 12.čer.2026 v 03:45
Téma: Nesoulad staničení
Odeslal: Jtt03
Předmět: Nesoulad staničení
Datum odeslání: 02.čer.2010 v 14:13
|
Dobrý den, potřebuji poradit. Nesedí mi ve výkrese staničení bodů horizontální geometrie. Mám navrženou trasu a v jednom oblouku mi nesedí staničení konce přechodnice. Dám-li editovat geometrii trasy a podívám se do tabulky entit, vidím tam staničení tohoto bodu 1323,63. Zobrazím-li však popisku trasy a nechám vykreslit popis hlavních bodů, je tentýž bod zobrazen ze staničením 1324,63. Manuálním výpočtem jsem ověřil, že správná je ta hodnota z tabulky. Co s tím?
|
Odpovědi:
Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 02.čer.2010 v 21:11
Dobrý večer, Pokud používáte C3D 2008, podívejte se v šablone Country Kitu na zaokrouhlování popisku hlavních bodů. jěště bych udělal kontrolu přes export a import LandXML.
------------- Martin Folber
|
Odeslal: Jtt03
Datum odeslání: 03.čer.2010 v 10:24
|
Používám 2010. Informace v profilu jsem ještě neaktualizoval. Každopádně vyzkouším.
|
Odeslal: Jtt03
Datum odeslání: 24.čer.2010 v 15:44
|
Vyexportuju-li trasu do LandXML a načtu do nového výkresu je staničení v pořádku. Načtu-li ji zpět (přepíši ji), tak je staničení zase chybné a navíc mi se mi zruší veškeré podélné profily, vygenerované řezy, koridor apod. Načtu-li ji pod jiným jménem (mám tedy bych mít tedy ve výkrese dvě stejné trasy), mám staničení zase chybné.
|
Odeslal: Jtt03
Datum odeslání: 24.čer.2010 v 16:47
|
Tak už jsem na to přišel. Po té co jsem prošťoural všechny parametry v popisku, jsem zjistil, že je opravdu chyba v zaokrouhlování. Vyrobil jsem si styl popisku tak, aby místo 1,234567 vypisoval 1,234 567. Jenže ty metry (první tři čísla za desetinou čárkou) mi to zaokrouhlovalo (treba na 1,235 567) a proto bylo o metr posunuté staničení. Každopádně díky.
|
|