Vytisknout stránku | Zavřít okno

Styl popisku staničení

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=11795
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 02:44


Téma: Styl popisku staničení
Odeslal: _vlk
Předmět: Styl popisku staničení
Datum odeslání: 08.lis.2010 v 14:22
Dobrý den,
lze v C3D nastavit styl popisku staničení ve formátu   km 223,567 21  (tedy s mezerou mezi tisícinou a desetitisícinou)? 
Něco jako oddělovač tisíců v Excelu......



Odpovědi:
Odeslal: PoschDav
Datum odeslání: 09.lis.2010 v 07:16
Zdravím, nastavit to lze. Do obsahu textu se vloží nejprve hodnota staničení v kilometrech s přesností na tři desetinná místa a plným výstupem, pak mezera a hodnota staničení v metrech s přesností na dvě desetinná místa a s výstupem napravo od desetinné čárky, tj. km <[Hodnota staničení(Ukm|FD|P3|RN|AC|Sn|OF)]> <[Hodnota staničení(Um|FD|P2|RN|AC|Sn|ORD)]>.


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 09.lis.2010 v 09:01
Dobrý den,
pan kolega velmi dobře poradil. Jen doplním, že ve 2011 je nová možnost jako oddělovač des. míst použít Win systémový oddělovač.


-------------
Martin Folber


Odeslal: _vlk
Datum odeslání: 10.lis.2010 v 08:28
Původně odeslal(a) PoschDav PoschDav napsal(a):

Zdravím, nastavit to lze. Do obsahu textu se vloží nejprve hodnota staničení v kilometrech s přesností na tři desetinná místa a plným výstupem, pak mezera a hodnota staničení v metrech s přesností na dvě desetinná místa a s výstupem napravo od desetinné čárky, tj. km <[Hodnota staničení(Ukm|FD|P3|RN|AC|Sn|OF)]> <[Hodnota staničení(Um|FD|P2|RN|AC|Sn|ORD)]>.

Uf, díky, povedlo se. Jen jsem musel nastavit zaokrouhlování km na "zkrátit". Sice nevím, co to v tomto případě přesně znamená, ale funguje to.
km <[Hodnota staničení(Ukm|FD|P3|RT|AC|GC|UN|Sn|OF)]> <[Hodnota staničení(Um|FD|P2|RN|AC|GC|UN|Sn|ORD)]>



Odeslal: _vlk
Datum odeslání: 12.lis.2010 v 10:09
Tak jsem si myslel, že "zaokrouhlování - zkrátit" znamená něco jako vypnout, ale občas mě to překvapí. 
Nemůže mi někdo prosím vysvětlit, co to opravdu znamená, příp. co je v angl. originále?
Děkuji...


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 12.lis.2010 v 10:24
Dobrý den,
podle mě jde o to, že C3D to číslo nezaokrouhlí ani nahoru ani dolu, ale prostě odřeže zbytek. Jako  kdyby jste ty další des. místa za určenou přesností ugumoval.


-------------
Martin Folber


Odeslal: Jtt03
Datum odeslání: 08.pro.2010 v 07:57
Původně odeslal(a) martinfolber martinfolber napsal(a):

Dobrý den,pan kolega velmi dobře poradil. Jen doplním, že ve 2011 je nová možnost jako oddělovač des. míst použít Win systémový oddělovač.


Takhle funkce je k ničemu. Funguje pouze pro čísla vlevo od desetinné čárky. Windows neumožnuje seskupovat čísla do skupin za desetinou čárkou (desetiny, setiny, tísiciny). Kdyby tohle chtěl někdo aplikovat, stejně by se nevyhnul tvoření popisku obdobně ja píše PoschDav.

Je potřeba opravdu dávat pozor na to zaokrouhlování, ať se nedostanete do problémů, které jsem měl před časem. Viz http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=11038



Vytisknout stránku | Zavřít okno