Vytisknout stránku | Zavřít okno

rozliseni u 17" notebooku

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: CAD - obecně
Název fóra: CAD hardware
Popis fóra: Otázky hardware, PC, pracovní stanice, grafické karty, plotry, 3D tiskárny a periferní zařízení, 3D myši, skenery a tiskárny, výrobci HW (HP, Dell, IBM...)
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=11959
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 20:22


Téma: rozliseni u 17" notebooku
Odeslal: eagle
Předmět: rozliseni u 17" notebooku
Datum odeslání: 14.pro.2010 v 12:58
Dobrý den, rozhoduji se koupit 17,4" notebook a nevim si rady jake zvolit rozliseni jestli 1600x900 nebo HD 1920x1080 - jestli toto rozliseni neni prilis velke a nebude delat v cadu problemy ze budou male ikony...atd.. Chci tento notebook pouzivat na praci s Autocadem Civil 3D a pripadne 3DS MAX. Jelikoz dost cestuji potrebuji mit prave mobilitu a nemuzou vzdy pouzivat externi LCD.
A take jaky mam zvolit procesor jestli radeji uz Core i7, nebo jeste jit do Core i5?
Prosim poradnte kdo s tim ma zkusenosti. Dekuji moc



Odpovědi:
Odeslal: VlJanecek
Datum odeslání: 14.pro.2010 v 13:28
Nevím jaké máte oči, ale 1920 je už docela hodně na 17". Nezapomeňte taky že větší rozlišení víc zatěžuje procesor. Na notebooku bych šel na 1600x900.


Odeslal: Rostislav Říha
Datum odeslání: 14.pro.2010 v 14:48
každý pixel dobrý... na nb se kouká zblízka, mám 1920x1200 a je to v pohodě...pokud si můžete dovolit lepší procesor, udělejte to. větší nárůst rychlosti ale přinese SSD disk.

-------------
Rostislav Říha


Odeslal: Mikemamm
Datum odeslání: 14.pro.2010 v 20:01
Zdravím, mám 17 NB a rozlišení stále 1920x1080 a nevidím v ničem problém. Je to menší, ale to mi nevadí, spíše naopak. Pro CAD ideální - menší panely nástrojů ....
CPU bych volil raděj i7 a to 4 jádro, pokud pracujete v 3dmaxu a často rendrujete tak se Vám bude hodit. Pokud nerendrujete často, tak bych spíše doporučil i7-620 (tuším) je to 2 jádro, ale podstatně výše taktované.
Zálež na penězích, kolik hodláte za NB utratit, ale vzhledem k požadavkům na 3D bych moc nešetřil a šel do něčeho rozumnějšího (i7-720, 8gb ram, GPU FX2800 atd ...) SSD disk určitě poskytne lepší výkon oproti disku s plotnami - hlavně nevyberte notebook s 5400ot diskem, ale 7200ot.


Odeslal: eagle
Datum odeslání: 22.pro.2010 v 13:30
Děkuji moc všem za Vaše poznatky. 



Vytisknout stránku | Zavřít okno